Kategorie produktów

Pudroderm

4.18 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Pudroderm

Zawiesina na skórę Pudroderm to lek wskazany do stosowania pomocniczego w chorobach takich jak ospa wietrzna, półpasiec, w stanach zapalenych skóry przebiegających z  obrzękiem, wysypką, świądem, w świądzie neurogennym. 

Pudroderm może być stosowany także po ukąszeniach owadów (np. przez komary, osy, meszki).

W przypadku stosowania produktu pod kontrolą lekarza, preparat ten sprawdza się także również po naświetlaniach radiologicznych.

Benzokaina zawarta w formulacji produktu leczniczego miejscowo znieczula zmienioną chorobowo skórę.

Tlenek cynku delikatnie odkaża, działa osłaniająco, jak również ściągająco i odwadniająco na zmiany skórne, natomiast przyjemne uczucie chłodzenia lek zawdzięcza zawartości mentolu.

Skład

Składniki produktu Pudroderm to:

- substancjami czynnymi leku są: benzokaina, mentol oraz cynku tlenek.

Zawartość substancji czynnych w 1 g zawiesiny przedstawia się następująco:

Substancja Zawartość w 1 g preparatu
benzokaina 9,8 mg
mentol 9,8 mg
tlenek cynku 245 mg

- pozostałe składniki leku (substancje pomocnicze) to: talk, glicerol 99,5% i woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Pudroderm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Pudroderm należy stosować na skórę. Przed zastosowaniem należy dokładnie wymieszać zawartość opakowania poprzez energiczne wstrząsanie. Wstrząsnąć produkt przed każdym użyciem.

Zalecane dawkowanie:

- zwykle na chorobowo zmienione miejsca na skórze nakłada się 2-3x na dobę (lub w razie potrzeby częściej) niezbyt cienką warstwę zawiesiny.

Nie należy wcierać leku w skórę ani przykrywać go opatrunkiem. Pudroderm zmywa się łatwo ciepłą, bieżącą wodą.

Nie zaleca sie stosowania leku u dzieci w wieku do 2 lat.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Pudroderm.

Stosowanie zawiesiny u dzieci w wieku poniżej 2 lat nie jest zalecane.

W przypadku planowanego użycia produktu w okresie ciąży bądź karmienia piersią, należy zasięgnąć porady lekarza.

Nie stosować leku na rany i uszkodzoną skórę, na duże powierzchnie skóry, długotrwale oraz pod opatrunki okluzyjne.

Zawiesinę Pudroderm należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Przed zastosowaniem sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Daniela 2018-08-28 09:51

Trzy gwiazdki ode mnie. Naczytałam się sporo o tym, że w przypadku osp nie zaleca się juz smarowania zmian niczym, tylko psikanie oktaniseptem. Niestety, ospa dopadała mnie już w wieku dorosłym, co oznacza, że przechodziłam ja chyba milion razy gorzej niż dziecko, a swędzenie było nie do opisania. Samrowanie chrostek na biało ułatwiło mi życie zwłaszcza w nocy, gdzie bardziej się pilnowałam, żeby niczego nie rozdrapać. Na szczęście najgorsze były tylko pierwsze 4 dni, potem było już z górki...

Piotr 2018-03-05 16:00

Choć sposoby na zastosowanie Pudroderm są spore, to jednak u mnie w domu ten środek stosuje się od zawsze w jednym celu. Zawsze latem, kiedy grasują owady! Pudroderm bardzo fajnie znieczula, przez co ból czy swędzenie nie jest odczuwalne! I można zająć się innymi czynnościami, a nie zadrapywaniem się.

Maja 2017-11-10 11:30

Może i są kontrowersje wokół płynu pudroderm i jego stosowania w czasie ospy ale co sprawdzone to sprawdzone i jak coś działało skutecznie na ludzi przez wiele pokoleń to na pewno będzie tak samo i teraz. Nie miałam żadnych obiekcji, żeby pędzlować moje pociechy!

Amadea 2017-06-17 21:23

W aptekach mamy bogaty asortyment wyrobów na wszelkie dolegliwości. Czy znacie sposób, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie? Na bąble po komarach postanowiłam wziąć na początku sezonu Pudroderm . Na szczęście to nie był trefny zakup!

Bogumiła 2017-06-09 12:40

Pudroderm poleciła mi moja pani dermatolog. Mówiła, że stosuje się go u dzieci w przypadku ospy, ale że jest też bardzo skuteczny w leczeniu uciążliwego trądziku. Postanowiłam spróbować. Faktycznie, przy regularnym stosowaniu, trądzik stał się jaśniejszy, więc nie muszę się obawiać, ze zostaną po nim blizny. Dodatkowo nie powoduje stanu zapalnego. Pomaga też w pojawiających się zaczerwienieniach na skórze, czy to przez komary, czy przez inne insekty.

Paweł 2017-04-05 20:46

Gdy strasznie i potwornie swędzi to zrozum, że coś się dzieje. Ja nie zwracałem uwagi i teraz muszę się męczyć... Wziąłem w aptece Pudroderm . W moich dolegliwościach ten specyfk uratował mi tyłek:)

Apoloniusz 2016-03-05 14:50

Przesuszająca się skóra na moim ciele już od dłuższego czasu wygląda problematycznie :/ Nie mam namiaru na fachowego specjalistę zatem próbuję coś działać samodzielnie. Jest to metoda prób i błędów. Pudroderm działa na mnie raczej przeciętnie. Muszę więc szukać lepszej alternatywy.

Adka 2016-01-25 16:03

Must have na ospę, ale czytałam coś ostatnio, że Pudroderm wcale nie jest już tak polecany przez lekarzy jak kiedyś???

Zuzanna 2016-01-10 09:26

Świąd może być efektem wielu różnych dolegliwości. Może występować przy hemoroidach, oparzeniach, po ukąszeniu... Pudroderm to specyfik, który radzi sobie ze swędzeniem, a co więcej łagodzi wszelkie zmiany chorobowe. Naprawdę spoko!

Olga 2015-10-02 20:51

W problemach skórnych trzeba pamiętać o odpowiednim wsparciu. A to jest mi w stanie zagwarantować specyfik Pudroderm . Jego składniki oddziałują korzystnie na regenerację naskórka a przy tym dobrze ściągają i oczyszczają.

Danka 2015-04-30 16:43

Ja przerabiałam stosowanie leku Pudroderm na sobie, gdyż po ospie przyplątał mi się bolesny półpasiec:( Brrrr aż nie chcę wspominać tego okresu, bo każdy, kto przez to przechodził, potwierdzi, że ta choroba jest wyjątkowo nieprzyjemna. Dzięki regularnemu smarowaniu się czułam się trochę lepiej. Lek dobrze chłodzi!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.