Kategorie produktów

Baikadent

4.33 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Baikadent

Baikadent to lek, który dostępny jest w formie żelu do stosowania w chorobach dziąseł. 

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Baikadent są przewlekłe stany zapalne śluzówki jamy ustnej, leczenie uzupełniające przy paradontopatii głębokiej i powierzchniowej oraz w profilaktyce chorób przyzębia i zapalenia dziąseł. Lek może być stosowany również na podrażnienia wywołane przez aparaty ortodontyczne.

Baikadent wykazuje działanie przeciwzapalne, dzięki czemu żel zmniejsza wytwarzanie chorej tkanki wywołującej stan zapalny. Żel wpływa również na pobudzenie komórek regenerujących dziąsła i tym samym poprawia stan dziąseł.

Składniki czynne żelu Baikadent mają działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Profilaktyczne używanie żelu może przyczyniać się do poprawy stanu dziąseł oraz hamować rozwój chorób przyzębia.

Skład

100 g żelu Baikadent zawiera:

Substancja czynna: zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis 0,577 g

Substancje pomocnicze: carbopol 5984, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, sodu węglan, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Baikadent należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zaleca się stosowanie żelu Baikadent 2-4 razy dziennie, bezpośrednio po umyciu zębów, ok. 2 cm żelu należy wetrzeć w miejsca chorobowo zmienione w jamie ustnej. Po zastosowaniu nie jeść i nie pić przez ok. 30 min.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Baikadent.

Lek nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 18. roku życia. Lek Baikadent należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. W czasie ciąży i w okresie karmienia piersią nie zaleca się stosowania żelu Baikadent.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Owarnik 2018-07-14 20:27

Jak dla mnie Baikadent jest jednym z lepszy środków z których miałem okazje korzystać. Polecam serdecznie i warto jest to stosować ;)

Fortunat 2018-05-23 22:16

Od tygodnia męczą mnie straszne bóle dziąseł... To już nie do życia! Postanowiłem już nie czekać i poszedłem do apteki. Tam wziąłem Baikadent . Gdzieś zasłyszałem, że ten środek jest skuteczny w tym, co mi dolega. Z takimi problemami w jamie ustnej nie ma, że boli i przejdzie!

Agata 2018-04-22 13:35

Czy mogę zastosować go na aftę powstałą na czubku języka po ekstrakcji ósemki? Tylko to do jamy ustnej posiadam wiem, że ma inne przeznaczenie docelowe ale może by pomogło?

Wojtek 2017-05-31 13:36

bardzo dobrze działa na dziąsła!

jacek 2016-11-28 19:19

dobry środek,potrzech dniach poczułem ulge,mogę nosić proteze.profilaktycznie stosuje go przed snem raz dziennie

Irena 2016-11-10 15:20

ja rowniez poleecam, stosuje juz od dluzszego czasu i jestem naprawde zadowolona

Minka 2015-08-29 18:28

Na mnie to praktycznie nie działa. Po kilku dniach stan był taki sam jaki był to jest niestety nie do pomyślenia jak dla mnie :/

Nika 2015-08-29 18:26

W skuteczny i szybki sposób redukuje stany zapalne jamy ustnej. Dzięki niemu teraz mam wieczorem spokój i mogę spokojnie zasnąć ! To działa i jest super :)

Pafnucy 2015-07-26 15:33

Poważnie denerwuje mnie nawracające zapalenie i generalnie stan zapalny w ustach. Niestety nie wszystkie tradycyjne specyfiki dają radę... Moja Mama dała mi cynk o Baikadent . Staram się o tym pamiętać i wydaje się być lepiej.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.