Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

Dodano: 31-05-2016

antyperspirant potliwość higiena osobista

Antyperspirant dostosowany do męskich potrzeb

Szukając odpowiedniego dla siebie antyperspirantu, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego rodzaj (spray, sztyft, kulka), ale też typ wykonywanej przez nas na co dzień pracy. Trzeba zaznaczyć, że mężczyźni wydzielają na co dzień dużo większą ilość potu niż kobiety, a przy tym najczęściej wykonują oni pracę fizyczną, która sprawia, że potrzebują oni silniejszej ochrony przed nadmiernym poceniem się. Najskuteczniejszy antyperspirant męski powinien jednak pochłaniać nadmiar wilgoci również w sytuacjach stresujących czy podczas uprawiania różnych sportów.

Jak ograniczyć pocenie się u mężczyzn?

To, że mężczyźni są bardziej narażeni na nadmierne pocenie się niż kobiety, wynika oczywiście z ich odmiennej budowy anatomicznej, jednak bardzo duże znaczenie ma również sposób ich codziennej pielęgnacji. W odróżnieniu od panów, kobiety bardzo często decydują się na przeprowadzenie zabiegu depilacji pach, który nie tylko ogranicza problem pocenia się, ale też jednocześnie wydzielania przykrej woni. Trzeba zaznaczyć, że za nieprzyjemny zapach potu odpowiedzialne są bakterie, dla których nasze włosy pod pachami stanowią idealne środowisko do rozwoju. Dlatego panowie, których dotyczy problem nadpotliwości, powinni przede wszystkim rozważyć likwidację źródła problemu, czyli zbędnego owłosienia pod pachami.

Dezodoranty Garnier - odpowiedź na męskie potrzeby

Stojąc przed wyborem odpowiedniego dezodorantu dla mężczyzny warto przede wszystkim wziąć pod uwagę produkty marki Garnier. Antyperspirant dla mężczyzn Garnier nie tylko ochroni skórę pod pachami przed nadmiernym poceniem i nieprzyjemną wonią, ale też zapewni jej wielogodzinną świeżość, przy zachowaniu męskiego i orzeźwiającego zapachu. W ofercie marki Garnier znajdziemy dezodoranty zarówno w sztyfcie, jak i sprayu czy kulce, dzięki czemu każdy z panów będzie mógł wybrać produkt odpowiednio dopasowany do jego codziennych potrzeb. Warto podkreślić, że antyperspiranty męskie Garnier cieszą się bardzo dobrymi opiniami i wysokimi notowaniami w rankingach.

Antyperspirant w kulce, sztyfcie czy sprayu?

Wybór odpowiedniego rodzaju dezodorantu powinien być uzależniony nie tylko od naszych indywidualnych preferencji, ale też kondycji skóry pod pachami, stopnia zaawansowania problemu pocenia się, a także prowadzonego na co dzień trybu życia.

  • Antyperspirant w sztyfcie sprawdzi się doskonale u tych panów, którzy mają wyraźny problem z nadmiernym poceniem się - głównym składnikiem większości dezodorantów w sztyfcie jest talk, który skutecznie pochłania nadmiar wilgoci.
  • Produkt w kulce, o żelowej lub kremowej konsystencji, będzie idealnym kosmetykiem do pielęgnacji skóry pod pachami u tych mężczyzn, którzy poddają swoje owłosienie regularnemu goleniu lub depilacji. Antyperspirant w kulce będzie w tej sytuacji nie tylko chronił skórę przed wilgocią, ale też pielęgnował delikatną skórę pod pachami.  
  • Dezodorant w sprayu, będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn, prowadzących aktywny i dynamiczny tryb życia. Produkt w sprayu bardzo łatwo się aplikuje i szybko wchłania się w skórę, a przy tym nie wymaga od mężczyzny przeprowadzenia uprzednio zabiegu depilacji pach.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.