Valerin max

miejsce
w rankingu

59

Valerin max
3.54
opinii: 50

Zapoznaj się z ulotką Valerin max

Download icon Zobacz ulotkę
Valerin max

Valerin max jest uspokajającym lekiem roślinnym w postaci tabletek powlekanych. Produkt ten jest przeznaczny dla osób, zmagających się ze stanami lękowymi, uczuciem niepokoju oraz łagodnymi stanami nerwowymi, a także osoby które na co dzień żyją w dużym stresie.

Wskazaniem do stosowania leku są m.i. uczucie niepokoju, problemy z zasypianiem, bezsenność i złe samopoczucie (1). 

Składniki leku Valerin max stanowią kopozycję specjalnie dobranych ziół, które wpływają korzystnie na układ nerwowy oraz przyczyniają się do zachowania równowagi emocjonalnej i złagodzenia stanów lękowych oraz konsekwencji z nich wynikających.

Wyciąg z korzenia kozłka jest substancją czynną, która jest wykorzystywana w postępowaniu leczniczym w sytuacjach niepokoju, rozdrażnienia i przewlekłego stresu.

Uspokajające działanie składnika powoduje, że sen staje się lepszy, znikają trudności z zasypianiem i przebudzaniem się (2). Zmniejszają się wahania nastroju, a samopoczucie znacząco się poprawia, co przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie organizmu w sferze psychicznej i emcjonalnej. 

Zapoznaj się z ulotką Valerin max

Download icon Zobacz ulotkę
Valerin max

Skład:

Substancją czynną leku Valerin max jest wyciąg wodno-alkoholowy z korzenia kozłka, suchy (Valerianae radicis extractum hydroalcoholicum siccum, 8-11:1) w ilości 360 mg w połączeniu z nośnikami (30 %). Nośnikami są: maltodekstryna (29%) i krzemionka koloidalna bezwodna (1%).
Ekstrahentem w preparacie Valerin max jest etanol 60% (V/V).

Pozostałe składniki produktu Valerin max to: mannitol, skrobia kukurydziana, wodorofosforan wapnia bezwodny, laurylosiarczan sodu, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), Capol 1295 (Wosk biały pszczeli i Wosk karnauba).

Co warto wiedzieć o tłuszczach trans?

Co warto wiedzieć o tłuszczach trans?

Już od dawna mówi się o tym, że oleje roślinne mają właściwości prozdrowotne i z całą pewnością nie można z tym polemizować. Nie można jednak... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt Valerin max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Valerin max leczniczy należy przyjmować doustnie. 

Zalecana dawka leku:

Wiek Dawka pojedyncza Ilość dawek na dobę Max. dawka dobowa
dorośli 1 tabletka 3x 4 tabletki
dzieci > 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.

Dla uzyskania najlepszego efektu lek należy stosować przez 2-4 tygodnie. Jeśli po tym okresie objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej leku.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Valerin max.

Produkt leczniczy Valerin max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Kobiety w ciąży i w okresie laktacji powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku.

Produkt zawiera laktozę. Osoby z nietolerancją cukrów powinny zachować ostrożność w stosowaniu.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu.

Lek zawiera etanol. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb aflofarm

Postać:

tabletka powlekana

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Melania 2019-12-19 13:13

  niefajna sprawa. od kilku kilkunastu dni nie jestem odprężona. To skutek chaosu w najbliższym otoczeniu. koniec. Mam serdecznie dość. Pora na ziołowe lekarstwo.

 • Pulcheria 2018-06-27 08:48

  Od czasu do czasumiewam rozmaite lęki a ja się im poddaję i nie umiem ich okiełznać. Słyszałam, że to wszystko zaczyna się w głowie... Wstydziłam się o tym z kimkolwiek pogadać. Już pewien czas stosuję Valerin max , dlatego że składniki środka pomagają mi się wyciszyć i uspokoić. Zauważyłam też, że znacznie lepiej śpię.

 • Swietłana 2018-06-24 10:25

  Zdarzają mi się takie dni, gdy w moim umyśle rodzi się nieuzasadniony niepokój. Ogarnia mnie wtedy apatia i osowiałość. W takich sytuacjach regularnie stosuję Valerin max . Specyfik pomaga mi zachować trzeźwy umysł i koi nerwy. Nie zamieniłabym go na żaden inny.

 • durniu 2018-05-24 07:43

  ChujCięTo 2017-12-18 09:22 moze tak grzeczniej trochę co jak ty się wyrażasz na melinie jesteś ?

 • Opinia użytkownika 2018-05-21 08:30

  Sen jest dla organizmu regeneracją. Trzeba zadbać o jego długość i jakość. Sen jest mega ważny dla organizmu, a w przypadku problemów ze snem warto posiadać Valerin max . Preparat ma w sobie składniki, które skutecznie zmniejszają nerwowość i uspokajają. Dzięki temu kłopoty ze snem to przeszłość.

 • Opinia użytkownika 2018-05-08 09:41

  Stany niepokoju i lęku towarzyszą mi po śmierci mojego ukochanego zwierzaka i bardzo źle znoszę tę pustkę. Myślałam, że się szybko podniosę, ale jednak nie daję rady. Valerin max poleciła mi koleżanka. Byłam przeciwna stosowaniu jakichkolwiek specyfików choć w zaistniałej sytuacji to chyba będzie konieczne... Liczę, że wkrótce moja męczarnia się skończy. Jestem więc otwarta na wszelkie rozwiązania...

 • Amos 2018-03-14 21:42

  Niedawno zacząłem pracować w nowym miejscu. Męcząca robota. Nie śpię. Narzeczona dała mi Valerin max . Od tamtego dnia śpię jak bobas:)

 • Michalina 2018-03-01 09:27

  Stany lękowe mogą przyczynić się do uszczerbków na zdrowiu psychicznym. Najważniejsze, to odnaleźć równowagę i spokój. Nie zawsze jednak jest to możliwe od razu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Często i gęsto trzeba odczekać swoje. Najważniejsze, to się nie poddawać. Ja dodatkowo wzmacniam się trochę produktem Valerin max.

 • Michalina 2018-02-05 13:02

  Mój stres objawia się drgawkami, często też podwyższoną temperaturą i odczuwaniem kłucia w klatce piersiowej. Nie lubię tego, zwłaszcza, że nie jestem w stanie nad tym zapanować. Starałam się jakoś zwalczyć to uczucie, ale nic nie pomogło. Nawet joga. Zaczęłam więc stosować Valerin Max. Stosuję go jednak dość krótko, dlatego nie jestem w stanie powiedziec, czy widzę efekty.

 • Neomiła 2018-01-19 18:41

  Chyba już od 3-4 miesięcy mam niespodziewany lęk i różne obawy... Boję się o życie swoje i swoich bliskich... Nie wiem dlaczego tak się dzieje :( Kumpela zarekomendowała wypróbowanie Valerin max . Jeśli ten specyfik się nie sprawdzi, to pójdę do lekarza :(

 • Michalina 2018-01-12 09:02

  Jestem osobą, która bardzo emocjonalnie reaguje na wszelkie zmiany, jakie się pojawiają w życiu. Lubię harmonie i ład, nie przepadam za zmianami, nowymi rzeczami. Ostatnio zmienialiśmy mieszkanie, co wiązało się z wieloma formalnościami. Partner mówił, że to wszystko załatwi, że przeprowadzka obejdzie się bezboleśnie, że nawet jej nie poczuję. Ja jednak już na tydzień przed nie mogłam spać. Zaczęłam stosować Valerin max i naprawdę mi pomógł. Spałam spokojnie i nie budziłam się.

 • Michalina 2018-01-11 08:31

  Wszelkie stany lękowe objawiają się u mnie przemożnym stresem, przyspieszonym biciem serca i co gorsza - bezsennością. Z powodu braku snu cierpi cały organizm, zjadam więcej, bo zaburza się praca hormonu sytości, jestem nie do życia a w pracy niewydajna. Nie radzę sobie ze stresem, to muszę przyznać. Stosuję lek Valerin Max, ponieważ jest to lek na bazie naturalnych składników, których działanie polega na uspokojeniu i wyciszeniu. Likwidują też objawy sporego stresu.

 • Walery 2018-01-03 19:29

  Bywa podenerwowany:/ Co więcej nie mogę spać. Pobiegłem do apteki i znalazłem tam Valerin max . Czekam na to, czy ten specyfik zadziała:(

 • Salomea 2018-01-02 13:51

  Hmmm... Od jakiegoś czasu śpię niespokojnie... A to przez rozwód z mężem. Był mi dość bliski. Na podorędziu mam Valerin max . Mam nadzieję, że wrócę do siebie.

 • ChujCięTo 2017-12-18 09:22

  kurwa takiego gówna to ja nigdy nie widziałem, bardziej ten lek wkurwia niż wycisza. Cały czas chodzę wkurwiony, a ta reklama to chuj przy tym jak ja się czuję. Lek popierdoliło. Chujowe nie polecam

 • Abraham 2017-11-16 12:29

  Bezsenność to było u mnie na prządku dziennym. Przyjaciółka zaproponowała, żebym spróbował Valerin max . Byłem niepewny do tego pomysłu. postanowiłam jednak spróbować! I wiecie co? Ten preparat naprawdę poradził sobie z moim problemem!

 • Opinia użytkownika 2017-10-27 14:01

  Dzięki Valerin max zasypianie przestało być koszmarem. Polecam go walczącym z bezsennością.

 • Aleksandra 2017-09-13 16:40

  Stres towarzyszy mi od dawna. Poszłam do psychologa... Powiedział, żebym zaczęła brać Valerin max . Myślę, że nie bd musiałą ponownie iść do lekarza.

 • Opinia użytkownika 2017-09-13 15:59

  Valerin max jest...sama nie wiem Chyba mój problem jest bardziej skomplikowany. Valerin max mi nie podpasował, spróbuję czegoś innego

 • Leon 2017-08-18 14:50

  dobry lek

 • Opinia użytkownika 2017-08-03 08:51

  Na trudności z zasypianiem najlepiej zakupić Valerin max . Ma optymalną moc.

 • Opinia użytkownika 2017-06-24 10:16

  Sen sam przychodzi! Valerin max radzi sobie doskonale! Zachwalam sobie!

 • Mario 2017-05-25 01:44

  Rewelacyjny lek na uspokojenie nerwów. Przydaje mi się często, bo w pracy bardzo mocno stresuję się… Póki co lepszego leku nie znalazłem.

 • Ola 2017-05-05 09:29

  Jak dla mnie jeden z lepszych środków dostępnych bez recepty na uspokojenie.

 • Ola 2017-04-13 13:21

  Skoro ludziz tak denerwuje reklama Valerinu to znak, że powinni go zacząć stosować :D Sam uzywam go od jakiegoś czasu i dzięki temu łatwiej jest mi wychillować w pracy jak szef marudzi mi nad uchem :D

 • asdsa 2017-04-10 12:28

  Jaka reklama takie działanie. Nie polecam

 • Ola 2017-04-10 10:50

  Prowadzę dość nerwowy tryb życia, i tylko dzieki Valerinowi nie zamordowałam jeszcze nikogo w biurze ;)

 • Marcin 2017-03-30 19:23

  1 gwiazdka za wkurzającą reklamę w TV, masakra

 • Ola 2017-03-27 20:56

  Zgadzam się z przedmówczynią: Valerin max serio działa, jak na lek bez recepty powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze działa.

 • Alina 2017-03-23 10:54

  Valerin Max jest rzeczywiście max :D zwłaszcza w porównaniu z forte. U mnie sprawdza się znakomicie, zatem polecam.

 • MIRANDAAAA 2017-03-14 21:56

  PIERDOLONA REKLAMA .WYDZIERANIE RYJA . TEMU KTO TO WYMYSLIL ,TO CHYBA POTRZEBNE TAKIE ZIOŁO BEZMÓZGOWIEC ,PRYMITYW ZERO OCEN

 • Sylwek 2017-03-07 20:53

  Nie mam w sumie do czego się przyczepić: Valerin max rzeczywiście potrafi wyciszyć człowieka, trochę lepiej mi się dzięki niemu zasypia, ale w nagłych napadach lęku nie za bardzo pomaga.

 • Ewa 2017-01-05 21:24

  Kiepsko działa na sen :-(

 • tomaszek 2016-11-26 18:26

  w ogóle nie pomaga

 • Malina 2016-10-30 21:26

  Wszystkie reklamowane ,te niby leki ,to jest jedno wielkie g.... napijcie sie melisy ,rumianku i innych ziół ,to bedziecie duzo zdrowsi ,A TE WYCIE TYCH KOBIET ,TO JAKIES BEZMÓZGOWIE JESZCZE NIECH SZYBCIEJ SZCZEKAJĄ .

 • Mania 2016-10-28 10:10

  działa, ale równie dobrze wystarczy napić się melisy :)

 • Sandra 2016-10-28 09:15

  Działa szybko i skutecznie. Uspokaja i przynosi taki wewnętrzny spokój

 • dorka 2016-10-24 18:29

  Ile k.... mozna tego g.... wysluchiwac czy ktos szuka durniejszego od siebieeeeee kosmiczne darcie ryjaaaaaaaaaaaaa

 • JJJJJ 2016-10-23 14:51

  BARDZIEJ Z IDIOCIAŁEJ REKLAMY NIE SŁYSZAŁEM ,KOMPROMITACJA I BEZMÓZGOWIE ,MÓJ PIES TAK SZCZEKA ,TEN JAZGOT JEST WSTRĘTNY ,WSPÓŁCZUJE WYNALAZCY TEGO TEKSTU I SPOSOBU WYKONANIA ,NAWET JESTEM PEWNY ,ZE COS JEST NA RZECZY Z TYM CZŁOWIEKIEM ,CO TO WYMYŚLIŁ

 • Tomek 2016-09-07 09:04

  Lek dobry. Tacy podatni na reklamę i agresję jesteście.

 • Wega 2016-08-10 02:35

  Irytującea reklama tego produktu w tv skutecznie zniechęca mnie do jego stosowania

 • Kasia 2016-08-04 18:34

  Szlak mnie jasny trafia jak co chwile słyszę tą reklamę. Wzbudza agresje, a to nie spowoduje, że kupie te tabletki. Przeciwnie, nigdy ich nie kupie...

 • Alfred 2016-01-07 00:56

  Na ogół jestem spokojny ale jak widzę reklamę Valerin Max w TV to nawet całe pudełko nie pomoże.Tę reklamę to chyba jakiś czubek wymaślił po zażyciu marychy.

 • Wilma 2015-03-02 20:25

  Złe samopoczucie i bezsenność to połączenie rzeczy które jednoznacznie kierują nas na szukanie pomocy; Valerin szybko przynosi efekt uspokojenia i to mi się podoba.

 • Gabriela 2015-02-19 14:16

  Lek działa bardzo łagodnie powiedziałabym nawet że aż za łagodnie a ja mam lęki trochę bardziej nasilone jak na możliwości tych tabletek.

 • Sab 2015-02-06 11:58

  a mi nie wiem czemu ale nie pomaga:(

 • rafal8803 2015-01-17 22:33

  Ostatnio próbowałem uspokoić się poprzez stosowanie tego leku i moim zdaniem bardzo dobrze działa. Chociaż jakoś odrazu chciało mi się spać i byłem senny. Tak nie powinno się dziać ;/

 • rafal8803 2015-01-04 12:34

  Moje nerwy czasami są bardzo duże i trudno jest je ukoić. Moim zdaniem czasami należy w prosty sposób szybko i skutecznie znaleźć dla siebie lek tak jak ja valerin max, aby nie przechodziło twoje niezadowolenie na rodzinę. To jest bardzo ważne i dlatego polecam ten lek.

 • Jurek Untera 2014-12-28 19:41

  Działa znakomicie jeżeli chodzi o uspokojenie organizmu. Zawsze kiedy dopada mnie nerwowa sytuacja to korzystam z tego leku i pomaga do 30 minut.

 • Kamilos 2014-12-26 13:49

  Zawsze stosuje Valerin MAX wtedy kiedy mam problemy z uspokojeniem się. Zażycie tego leku pozwala w prosty sposób szybko i efektownie uspokoić się i żyć normalnie dystansując się od pewnych spaw. Polecam!

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Valerin max

  Download icon Zobacz ulotkę
  Valerin max

  Skład:

  Substancją czynną leku Valerin max jest wyciąg wodno-alkoholowy z korzenia kozłka, suchy (Valerianae radicis extractum hydroalcoholicum siccum, 8-11:1) w ilości 360 mg w połączeniu z nośnikami (30 %). Nośnikami są: maltodekstryna (29%) i krzemionka koloidalna bezwodna (1%).
  Ekstrahentem w preparacie Valerin max jest etanol 60% (V/V).

  Pozostałe składniki produktu Valerin max to: mannitol, skrobia kukurydziana, wodorofosforan wapnia bezwodny, laurylosiarczan sodu, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), Capol 1295 (Wosk biały pszczeli i Wosk karnauba).

  Co warto wiedzieć o tłuszczach trans?

  Co warto wiedzieć o tłuszczach trans?

  Już od dawna mówi się o tym, że oleje roślinne mają właściwości prozdrowotne i z całą pewnością nie można z tym polemizować. Nie można jednak... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt Valerin max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Produkt Valerin max leczniczy należy przyjmować doustnie. 

  Zalecana dawka leku:

  Wiek Dawka pojedyncza Ilość dawek na dobę Max. dawka dobowa
  dorośli 1 tabletka 3x 4 tabletki
  dzieci > 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.

  Dla uzyskania najlepszego efektu lek należy stosować przez 2-4 tygodnie. Jeśli po tym okresie objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

  Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej leku.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

  Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Valerin max.

  Produkt leczniczy Valerin max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

  Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

  Kobiety w ciąży i w okresie laktacji powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku.

  Produkt zawiera laktozę. Osoby z nietolerancją cukrów powinny zachować ostrożność w stosowaniu.

  Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu.

  Lek zawiera etanol. 

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb aflofarm

  Postać:

  tabletka powlekana

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - uspokojenie

  Krople walerianowe (nalewka kozłkowa)

  5.06 opinii:
  Krople walerianowe (nalewka kozłkowa) to produkt leczniczy działający...
  czytaj dalej »

  Nervinum Fix

  4.888 opinii:
  Nervinum Fix to produkt leczniczy w postaci herbatki do zaparzania w stanach napięcia...
  czytaj dalej »

  Nerwonal

  4.836 opinii:
  Nerwonal to produkt leczniczy w postaci kropli, który wykazuje właściwości...
  czytaj dalej »

  Szyszki chmielu

  4.676 opinii:
  Szyszki chmielu to produkt leczniczy w formie ziół do zaparzania. Produkt...
  czytaj dalej »

  Fix Melisa

  4.676 opinii:
  Fix melisa to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach do zaparzania o działaniu...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie