Kategorie produktów

Contrahist Allergy

Contrahist Allergy

4.54 Bardzo dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Contrahist Allergy

Contrahist Allergy to preparat leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych, rekomendowany w szczególności dla pacjentów, którzy borykają się z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (potocznie nazywanym katarem siennym).

Mogą stosować go także osoby, które cierpią na przewlekłą pokrzywkę idiopatyczną.

Zawarta w formulacji leku lewoceteryzyna należy do najbezpieczniejszych oraz najbardziej efektywnych niesedatywnych leków przeciwhistamowych II generacji. Substancja ta znajduje zastosowanie w szerokiej gamie leków przeciwalergicznych.

Niniejszy lek przeznacznony jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz u dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Skład

W składzie tabletek Contrahist Allergy znajdują się następujące substancje:

- substancją czynną jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. 1 tabletka zawiera 5 mg lewocetyryzyny dichlorowodorku, co odpowiada 4,2 mg lewocetyryzyny.

- pozostałe komponenty to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, magnezu stearynian hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.

Dawkowanie:

Dawkowanie preparatu Contrahist Allergy powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce.

Osobom dorosłym, młodzieży oraz dzieciom w wieku powyżej 6. roku życia zaleca się przyjmować 1 tabletkę na dobę.

Stosować doustnie, popijając wodą.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Contrahist Allergy.

Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek oraz nietolerancji niektórych cukórw.

Preparat Contrahist Allergy należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sykstus 2020-04-11 22:49

Godzinami mogę wyliczać symptomy mego uczulenia. Ale nie ma sensu. Lepiej stosować coś co zdecydowanie jest pomocne

Witomir 2018-12-10 15:22

Nadchodzi najgorszy czas w roku i jak rok w rok szukam czegoś co mi pomoże przeżyć. Myślicie, że Contrahist Allergy da radę?

Anna 2018-11-09 19:49

Lek skuteczny, ale u mojej 2.5 letniej córki doprowadził do próchnicy zębów w miesiąc górne jedynki i dwójki są zajęte próchnica. Bez wątpienia mogę powiedzieć ze to przez syrop ponieważ córka za słodyczami nie przepada.

Daria 2018-07-12 13:39

Testowałam już na sobie chyba z 10 różnych rodzajów tabletek na cieknący nos. Dopiero po tabletkach contrahist allery uzyskałam jako taka poprawę. W przyszłym roku już nie hojraczę tylko wybierę się zawczasu na odczulanie...

Marcin 2017-05-22 14:06

Stosowałem te tabletki w zeszłym roku, teraz lekarka zmieniła mi na inny środek. Wspominam ok, tzn. nie kichałem jakoś przesadnie w sezonie pylenia.

Dionizja 2017-01-02 15:36

Jeśli miałabym wskazać najlepszy produkt na problemy alergiczne to bez wątpienia jest to Contrahist Allergy . Sprawdza mi się pierwszorzędnie :)

Małgorzata 2016-10-30 09:37

Pokrzywka to nic innego, jak efekt alergii. Występuje wtedy pieczenie na skórze, mogą również łzawić oczy i uwidocznić katar. Contrahist Allergy to środek dedykowany właśnie w takich dolegliwościach. Jest dobry, działa szybko i skutecznie, więc jestem zadowolona. Spełnia swoją ważną rolę.

Joanna 2016-03-03 15:39

Działa na alergie kurzowe i sierściowe. Produkt godny polecenia.

Opinia użytkownika 2015-11-19 20:24

Jakbym miała wybrać wartościowy produkt na objawy alergii to byłby to właśnie Contrahist Allergy :) Oddziałuje na mnie za każdym razem :) Przyjmuję ten środek nie od dziś:)

Dalida 2015-11-01 14:57

Contrahist Allergy to środek, który jest ze mną już ładnych kilka lat. Odkąd tylko pamiętam, borykam się z potężnym katarem siennym. A uwidacznia się on wiosną - alergia na pyłki. Myślałam, że już nigdy go nie pokonam na szczęście znalazłam Contrahist Allergy . Zdecydowanie to ulga dla nosa.

Żaklina 2015-09-16 23:07

Katar sienny to moja zmora!!! Jeśli macie to samo, to łapcie szybko za Contrahist Allergy

Lucja 2015-06-26 23:19

Jak tylko przychodzi wiosna ja męczę się z katarem. W punktach aptecznych mam nieograniczony wybór specyfików. Ja zawsze sięgam po Contrahist Allergy . Wreszcie coś, co mi pomaga! Polecam gorąco!

Eugenia 2015-03-12 17:06

Contrahist Allergy naprawdę dobrze działa ,kiedy wystąpi pokrzywka. Używałam sporo preparatów, ale dopiero to pomogło. Polecam z czytstym sercem.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.