BB, CC, czy DD - w poszukiwaniu idealnego kremu

BB, CC, czy DD - w poszukiwaniu idealnego kremu

Poszukując idealnego kremu warto zapoznać się z oznaczeniami zastosowanymi przez jego producenta, często okazuje się bowiem, że są nam one w stanie powiedzieć znacznie więcej niż sami potrafimy wyczytać. 
Kremy BB (blemish balm) to rozwiązania stosunkowo nowe, na rynku pojawiły się bowiem zaledwie trzy lata temu. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że ich historia jest nawet o pół wieku dłuższa, a sam prototyp kremu BB w dzisiejszym rozumieniu tego określenia został stworzony przez niemiecką dermatolog Christinę Schrammek. Krem miał ciekawe zastosowanie, był bowiem przeznaczony dla kobiet poddających się zabiegom kosmicznym. I jego sile przesądzały składniki takie, jak korzeń lukrecji, tlenek cynku oraz panthenol, nie tylko łagodziły bowiem podrażnienia, ale również tuszowały przebarwienia skóry.

Dziś po kremy BB sięgamy przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na tym, aby delikatnie wyrównać koloryt cery jednocześnie rozświetlając ją, nawilżając i poddając zabiegom pielęgnacyjnym. Ich znakiem rozpoznawczym jest lekka forma, bez zawartości tłuszczu, a także stwarzany przez nie efekt „drugiej skóry”. Coraz częściej ich dodatkowym składnikiem jest zresztą filtr SFF, dzięki któremu można na nie liczyć nie tylko wczesną wiosną, ale także latem, gdy zależy nam na skórze lekko opalonej, a jednocześnie wolnej od podrażnień. Z samego swojego założenia kremy BB są dostosowane do naszej karnacji, w zdecydowanej większości przypadków mamy więc do czynienia z dwoma ich odcieniami przeznaczonymi odpowiednio do karnacji jasnej oraz ciemnej. 

Szukając kremów BB bardzo często sięgamy po te, które trafiają do nas z Azji. Zainteresowanie nimi nie jest zresztą przypadkowe, nie od dziś wiadomo bowiem, że Azjatki słyną z profesjonalnego podejścia do własnej urody, mogą więc pochwalić się wymagającym runkiem. Warto zresztą podkreślić, że kremy BB pojawiły się w Azji znacznie wcześniej niż miało to miejsce na naszym kontynencie. Jeśli jednak myślimy o kremach BB sprowadzanych z Azji musimy mieć świadomość tego, że na kontynencie tym obowiązuje nieco inny kanon piękna, wysoko ceniona jest bowiem przede wszystkim cera nie tylko wyjątkowo jasna, ale również świetlista i wygładzona, a tym samym wolna od makijażu. Już choćby dlatego zbyt gęsta konsystencja i sposób krycia kremów zachodnich zazwyczaj nie wzbudzają uznania w oczach kobiet pochodzących z Azji. Mówiąc o kremach BB z Azji powinniśmy też pamiętać o tym, że charakterystyczna jest dla nich większa ilość tych składników, które nie tylko poprawiają wygląd skóry, ale również kryją niedoskonałości i zapewniają jasny odcień. Kremy BB sprawdzają się zwłaszcza u kobiet posiadających cerę suchą, normalną oraz mieszaną. Stosuje się je przy tym przede wszystkim wtedy, gdy nie ma się widocznych przebarwień oraz innych niedoskonałości. Są one wartościowe także w odniesieniu do młodej skóry.

Kremy CC (Colour Correct)

Kremy BB są rozwiązaniami stosunkowo nowymi, już teraz mamy jednak możliwość skorzystania z ich ulepszonej wersji stworzonej z myślą o tych z nas, w przypadku których formuła BB mimo wszystko nie była wystarczająca. Podstawowa różnica pomiędzy kremami tego typu jest związana ze zdolnością korygowania przebarwień, gdy bowiem sięgamy po kremy CC możemy mieć pewność, że są to rozwiązania o większym stężeniu pigmentów.

Nie bez znaczenia wydaje się i to, że mówiąc o kremach CC mamy na myśli kosmetyki wielofunkcyjne, ich zakup może więc okazać się znakomitym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy zawsze stosować zestawu, na który składa się nie tylko sam krem, ale również baza oraz podkład. Można na nie liczyć zmagając się z przebarwieniami, kremy CC pomagają jednak również wówczas, gdy naszym problemem są cienie i rozszerzone naczynka. Są idealne dla kobiet o cerze problematycznej, w ich skład wchodzą bowiem coraz częściej składniki o działaniu antybakteryjnym oraz te, które skutecznie radzą sobie z łagodzeniem podrażnień. Po kremy CC sięgają panie o cerze normalnej, mieszanej oraz tłustej, a także te, których cera jest wyjątkowo skłonna do podrażnień, a jednocześnie charakteryzuje się dość nierównym kolorytem. Kremy tego rodzaju są też idealne z punktu widzenia tych kobiet, które nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na wykonanie makijażu, a jednocześnie uważają, że minimalny nakład pracy powinien przynosić maksymalny efekt.

Kremy DD (Dynamic Do All)

Pierwsze kremy DD obecne na rynku produktów kosmetycznych były rekomendowane jako rozwiązania przeznaczone dla kobiet o cerze dojrzałej, a więc takiej, która potrzebuje dodatkowej kuracji przeciwzmarszczkowej. Ich stosowanie sprawia, że skóra jest rozświetlona, a jednocześnie można odnieść wrażenie, że znajduje się na niej mniej załamań. Kremy tego rodzaju pozwalają także na uzyskanie efektu delikatnego liftingu i choć mamy do czynienia z wyrównaniem kolorytu, jest to możliwe bez zbędnego obciążania. Ich twórcy starają się również, aby kremy nie tylko odżywiały, ale również regenerowały cerę, warto więc pomyśleć o ich zastosowaniu jeśli ma się problem z cerą dojrzałą, która jest pozbawiona blasku, a jednocześnie wymaga dodatkowych składników odżywczych.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.