IBUPROM Zatoki

miejsce
w rankingu

28

IBUPROM Zatoki
3.97
opinii: 38

Zapoznaj się z ulotką IBUPROM Zatoki

Download icon Zobacz ulotkę
IBUPROM Zatoki

Ibuprom Zatoki to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych do stosowania w przypadku dolegliwości związanych z bólem zatok i infekcji górnych dróg oddechowych przebiegających z katarem i uczuciem zatkanego nosa, jak również w razie gorączki, dolegliwości bólowych lub zwalczania stanu zapalnego w organizmie.

Niniejszy lek rekomendowany jest do przyjmowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat. Przeznaczony jest do stosowania doraźnego.

Ibuprom Zatoki stosuje się w celu złagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosaból głowy, katar, ból gardła, gorączka oraz bóle mięśniowe.

Substancją czynną zastosowana w leku jest ibuprom należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Mechanizm jego działania opiera się na hamowaniu syntezy prostaglandyn, na drodze blokownia cyklooksygenazy COX-2. Zawarty w leku chlorowodorek pseudoefedryny udrażnia zatkany nos oraz zatoki oboczne nosa, zmniejszającym obrzęk błony śluzowej nosa i ilość wydzieliny.

Lek zaczyna działać po upływie 15-30 minut od przyjęcia, a efekt jego działania utrzymuje się przez około 4-6 godzin. 

Zapoznaj się z ulotką IBUPROM Zatoki

Download icon Zobacz ulotkę
IBUPROM Zatoki

Skład:

Składniki preparatu IBUPROM Zatoki są następujące: 

- substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek,

- substancje pomocnicze to: celuloza proszek (Elcema P-100), celuloza proszek (Elcema F-150), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna, uwodniona, olej roślinny utwardzony,

- skład otoczki: hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), wapnia węglan, Opaglos Clear GS-2-0750 (mieszanina wosku Carnauba, wosku białego i etanolu skażonego metanolem), guma akacjowa, skrobia kukurydziana, Opalux Brown AS-16518 (mieszanina sacharozy, tytanu dwutlenku (E171), laku żółcieni pomarańczowej (E110), laku czerwieni allura (E129), laku indygotyny (E132), powidonu, sodu benzoesanu (E211)),

- skład tuszu do nadruku: Opacode Black S-1-17823 (mieszanina szelaku, żelaza tlenku czarnego (E172), alkoholu n-butylowego, alkoholu izopropylowego, amonowego wodorotlenku 28%, glikolu propylenowego, etanolu).

Domowe sposoby na ból głowy

Domowe sposoby na ból głowy

Każdy doświadczył w życiu bólu głowy. Przyczyny dolegliwości mogą być różne: czynniki psychiczne, stres, przemęczenie, ból zęba, niestrawność,... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Tabletki IBUPROM Zatoki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby przedstawia się następująco:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
osoby dorosłe 1-2 tabletki min. 4 h 6 tabletek
dzieci w wieku >12 lat 1-2 tabletki min. 4 h 6 tabletek

W przypadku braku poprawy lub nasileniu poprawy po 3 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem w sprawie ustalenia dalszego postępowania.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu IBUPROM Zatoki.

Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. 

Niniejszy lek nie może być zażywany przez dzieci do 12. roku życia oraz przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Preparat nie jest przeznaczony dla osób chorych na cukrzycę, z nadczynnością tarczycy oraz z niewydolnością serca, nerek czy wątroby. Ibuprom Zatoki nie może być stosowany jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb us pharmacia

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Lidia 2018-08-28 15:48

  Zawsze w przypadku postępującego kataru to jeszcze męczę się z zapaleniem zatok. Próbowałam myśleć nad jakimś rozwiązaniem ale to, co już stosowałam nie pomagało. Aż w końcu trafiłam na IBUPROM Zatoki . Co do tego specyfiku to nie ma w ogóle porównania. Pomaga skutecznie i bardzo szybko.

 • Teresa 2018-07-13 23:34

  TAKIE LEKI JAK IBUPROM ZATOKI TO JA UWIELBIAM! szybko działają, a na skuteczności trudno się zawieść. Nie wiem, czy dodatkowo magia reklamy też działa, ale ja to kupują z całą otoczką. Kilka dni i zatoki przestają w ogóle dokuczać.

 • Opinia użytkownika 2018-07-13 16:06

  Pewien okres temu zapoznawałam się z pseudoefedryną. Zainteresowało mnie, kiedy się stosuje. Co więcej poznałam zalety stosowania. Wiecie, że oczyszcza nos i zatoki? Jak coś się zaczyna u mnie dziać mam IBUPROM Zatoki . Ten środek jest pomocny.

 • Kunegunda 2018-06-01 21:06

  Pseudoefedrynę znajdujemy jako substancję rozmaitych specyfików na katar i uczucie zatkanego nosa. Ten składnik działa na receptory w błonie śluzowej nosa. Dzięki temu skutecznie likwiduje wszelkie dolegliwości takie jak zapalenie zatok, katar i nieżyt nosa. Jeśli chodzi o środek to ja polecam IBUPROM Zatoki .

 • Konrad K 2018-03-16 13:20

  Słaby jak nic! Biorę go piąty dzień i nie widzę poprawy.. Nie polecam!

 • Ilona 2017-12-14 17:32

  Okres jesienno-zimowy witam nieżytem nosa i sporymi problemami z zatokami. Uczucie zatkanego nosa jest dość uciążliwe i nie pozwala normalnie funkcjonować, co dla mnie osobiście jest największą bolączką. Nie mogę spać, bo niekomfortowo się czuję, nie mogąc swobodnie oddychać. Na szczęście na tego typu problemy stosuję IBUPROM Zatoki. Czuję dużą ulgę i wiem, że mogę na niego liczyć.

 • Izka 2017-11-22 09:21

  IBUPROM Zatoki to środek, który stosuje mój narzeczony. Mówi, że kiedy zaczyna go boleć to tylko to mu pomaga, choć z życia i tak jest wyłączony, bo czuje się bardzo źle... Jednak co mnie ciekawi, to to skąd to się bierze, ten ból zatok? Wcześniej nie miał z tym problemu i nie musiał stososwać produktu IBUPROM Zatoki... Ktoś może mi to wyjaśnić?

 • Amos 2017-10-29 16:19

  Myślałem , że owy IBUPROM Zatoki działa najskuteczniej w temacie zatok. Ale po ostatniej infekcji już tak nie sądzę . Ten specyfik oceniam tak sobie...

 • Marta 2017-10-19 12:13

  W moim odczuciu Ibuprom Zatoki to skuteczny lek jeśli ktoś ma sprecyzowane dolegliwości bólowe do okolicy zatok. NIe ma sensu zwlekać jeśli można w tak łatwy sposób sobie ulżyć i skupić na innych rzeczach. Oczywiście, jak się do tego nie bierze sterty innych leków, bo wtedy można sobie jedynie zaszkodzić. Czytajcie ulotki!

 • Janusz 2017-10-13 14:43

  NIe jestem do końca przekonany, czy ibuprom zatoki faktycznie lepiej sprawdza się na ból zatok od klasycznego ibupromu. Ja stosuje oba leki zamiennie, bo w przeciągu ostatnich lat tak przywiązałem się do tej marki, że inne nie już w ogóle nie interesują.

 • Karol 2017-10-02 20:00

  Ibuprom nie tylko na zatoki. Oczyszcza drogi oddechowe i pomaga w objawowym leczeniu grypy. Dla mnie jak znalazł

 • Jakub 2017-07-04 17:30

  Niech to przesilenie już się skończy! Znowu się przeziębiłem. Biorę IBUPROM Zatoki . Oby zadziałało...

 • Kamelia 2017-06-25 11:56

  Najczęściej kupuję IBUPROM Zatoki jak poczuję, że coś mnie rozkłada. Nie pozwalam sobie na tkwienie w łóżku. IBUPROM Zatoki pomaga mi trzymać formę

 • Martyna 2017-05-24 21:05

  Mój luby bardzo niechętnie sięga po wszelkie lekarstwa, ale jak mu zatoki nawaliły, to już tak nie chojraczył jak zawsze. Dzięki podanym mu przeze mnie tabletkom ibuprom zatoki udało mu się wykaraskać bez powikłań!

 • Martyna 2017-05-24 21:05

  Mój luby bardzo niechętnie sięga po wszelkie lekarstwa, ale jak mu zatoki nawaliły, to już tak nie chojraczył jak zawsze. Dzięki podanym mu przeze mnie tabletkom ibuprom zatoki udało mu się wykaraskać bez powikłań!

 • Sandra 2017-05-19 12:20

  Bardzo dobry produkt, zawsze mi pomaga, kiedy zaczynają mnie boleć zatoki przez katar czy przeziębienie.

 • Opinia użytkownika 2016-04-20 15:41

  wszystko ok

 • ola 2016-04-04 12:02

  duża zmiana w krótkim czasie - polecam.

 • Komarus 2015-04-07 11:32

  Działa, jednak i tak nie czuje się jakoś dobrze, bo ciągle pozostaje bół głowy... Muszę brać dodatkowe tabletki na to, a to powinno zniknąć za jednym razem!

 • Likaz 2015-04-02 12:14

  Problem u mnie z zatokami jest bardzo duży, więc już robię testy preparatów. Ten wypadł bardzo dobrze szybko zniwelował ból oraz poprawił mój stan życia. Działa dlatego daje 5!

 • Bardok 2015-03-28 13:47

  Zatoki to zbyt poważna sprawa aby korzystać z tabletek. Miałem takie zdanie od początku jak to kupowałem. Mogłem siebie posłuchać to bym nie zmarnował dyszki ;/

 • Januar 2015-03-25 20:56

  Od kilku dni stosuje ten środek i dopiero dzisiaj czuje efekt poprawy. Sprinterem to on nie jest, ale cóż dobrze, że jest jakiś efekt do przodu :)

 • Agnieszka 2015-03-14 20:11

  Polecam! Na pewno warto jest go mieć gdy ktoś wie że mogą go złapać zatoki albo ból głowy w ciągu dnia.

 • Nesia 2015-03-11 20:55

  Całkiem spoko, tylko opakowanie bardzo malutkie, przy silnym bólu zatok kilka na dzień zejdzie i już pudełko puste.

 • Boral 2015-03-11 15:00

  Ogólnie jest ok. Nie mam do niego zbyt wielkich pretensji. jednak mógłby być po prostu bardziej tańszy!

 • Toper 2015-03-10 20:24

  IBUPROM Zatoki to dobry lek, jednak ostatnio coś tańszy odpowiednik, który polecił mi mój aptekarz działa skutecznie. Ten średnio polecam!

 • Wezyr 2015-03-09 20:52

  Polecam! Co prawda na paskudna infekcje bakteryjną mi nie pomógł, ale w sytuacjach wymagających antybiotyku nie ma co leczyć się na własną rękę tylko trzeba już iść do lekarza.

 • Promek 2015-03-09 20:26

  IBUPROM Zatoki stosuje za każdym razem jak boli mnie słowa, źle się czuje, cyz po prostu mam bóle stawów. Nie jest tylko do zatok. Polecam!

 • Elżbieta 2015-03-09 12:42

  Myślę, że Ibuprom zatoki jest w porządku i tak samo działa, nie można się na nim zawieść i przy krótkim i przy dłuższym stosowaniu.

 • Elżbieta 2015-03-09 12:42

  Myślę, że Ibuprom zatoki jest w porządku i tak samo działa, nie można się na nim zawieść i przy krótkim i przy dłuższym stosowaniu.

 • Ida R. 2015-03-07 17:55

  Na zatoki jest to bardzo średni lek. Moja kolażanka to polecała więc przestesowałam. Jednak mój lek jest lepszy i nie zrezygnuje z niego.

 • Omixs 2015-02-21 20:59

  Zatoki to mój przerażający problem, jakoś nie mam siły na jego stosowania;/ Wydaje mi się teraz,że nie wiem gdzie dalej iść, bo to nie działa za dobrze ;/

 • Gustaw 2015-02-18 13:04

  Świetne tabletki, bardzo szybko działają, polecam.

 • Mati 2015-01-17 22:44

  Średniawa. Nie wiem dlaczego aż tak bardzo lubie lubią ten lek jak na rynku jest o wiele więcej lepszych takich specyfików. Nie polecam! Pozdrawiam!

 • Marin 2015-01-17 22:44

  Niestety, ten lek na zatoki u mnie okazał się bez sensu, bo wcale nie zadziałał i nie miałem ochoty już więcej z niego skorzystać. Także nie polecam!

 • Opinia użytkownika 2015-01-07 19:32

  Na zatoki nie można znaleźć nic lepszego niż ibuprom zatoki. Świetny lek i zapewne pomoże i Ci. Dużo kosztuje ale warto od czasu do czasu w niego zainwestować. Polecam!

 • Untera 2014-12-27 18:20

  Świetny środek na stymulowanie leczenia zatok. Właśnie nie mogłam sobie z tym poradzić, bo zatoki nie pozwalały mi żyć. Teraz w szczególności jak zbliża się okres zimowy to wszystko się zmienia na gorsze. Lek działa bardzo szybko do 15 minut nie czuć już o problemie i to uwielbiam.

 • Kowal 2014-12-19 23:50

  Chyba najszybszy/najlepszy lek na bóle głowy

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką IBUPROM Zatoki

  Download icon Zobacz ulotkę
  IBUPROM Zatoki

  Skład:

  Składniki preparatu IBUPROM Zatoki są następujące: 

  - substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek,

  - substancje pomocnicze to: celuloza proszek (Elcema P-100), celuloza proszek (Elcema F-150), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna, uwodniona, olej roślinny utwardzony,

  - skład otoczki: hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), wapnia węglan, Opaglos Clear GS-2-0750 (mieszanina wosku Carnauba, wosku białego i etanolu skażonego metanolem), guma akacjowa, skrobia kukurydziana, Opalux Brown AS-16518 (mieszanina sacharozy, tytanu dwutlenku (E171), laku żółcieni pomarańczowej (E110), laku czerwieni allura (E129), laku indygotyny (E132), powidonu, sodu benzoesanu (E211)),

  - skład tuszu do nadruku: Opacode Black S-1-17823 (mieszanina szelaku, żelaza tlenku czarnego (E172), alkoholu n-butylowego, alkoholu izopropylowego, amonowego wodorotlenku 28%, glikolu propylenowego, etanolu).

  Domowe sposoby na ból głowy

  Domowe sposoby na ból głowy

  Każdy doświadczył w życiu bólu głowy. Przyczyny dolegliwości mogą być różne: czynniki psychiczne, stres, przemęczenie, ból zęba, niestrawność,... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Tabletki IBUPROM Zatoki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: produkt leczniczy należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby przedstawia się następująco:

  Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
  osoby dorosłe 1-2 tabletki min. 4 h 6 tabletek
  dzieci w wieku >12 lat 1-2 tabletki min. 4 h 6 tabletek

  W przypadku braku poprawy lub nasileniu poprawy po 3 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem w sprawie ustalenia dalszego postępowania.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu IBUPROM Zatoki.

  Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. 

  Niniejszy lek nie może być zażywany przez dzieci do 12. roku życia oraz przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

  Preparat nie jest przeznaczony dla osób chorych na cukrzycę, z nadczynnością tarczycy oraz z niewydolnością serca, nerek czy wątroby. Ibuprom Zatoki nie może być stosowany jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb us pharmacia

  Postać:

  tabletka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - zatoki

  Afrin ND Rumianek

  4.836 opinii:
  Lek Afrin ND Rumianek to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do nosa. Produkt ten...
  czytaj dalej »

  Sinufast

  4.8116 opinii:
  Sinufast to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia  medycznego dostępny...
  czytaj dalej »

  Bocheńska lecznicza sól jodowo-bromowa

  4.758 opinii:
  Bocheńska lecznicza sól jodowo-bromowa to produkt leczniczy przeznaczony do użytku...
  czytaj dalej »

  Cosinus Zatoki i Nos tabletki

  4.710 opinii:
  Cosinus Zatoki i Nos to suplement diety w postaci tabletek do stosowania doustnego....
  czytaj dalej »

  Olbas Oil

  4.615 opinii:
  Olbas Oil to produkt leczniczy w postaci płynu zawierającego w swoim składzie lotne olejki...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Ból
  Typ:
  lek
  Tag:
  Na receptę:
  Nie