Niquitin System Transdermalny plastry

miejsce
w rankingu

9

Niquitin System Transdermalny plastry
3.61
opinii: 23

Zapoznaj się z ulotką Niquitin System Transdermalny plastry

Download icon Zobacz ulotkę
Niquitin System Transdermalny plastry

NiQuitin to lek w postaci systemu transdermalnego - plastrów do stosowania miejscowego na skórę. Niquitin System Transdermalny plastry jest wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, takich jak: uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne (bóle głowy, bóle mięśni, zaparcie, zmęczenie), związanych z rzucaniem palenia tytoniu.  

W składzie plastra znajduje się substancja czynna - nikotyna, która po zaaplikowaniu plastra na skórę dostarcza organizmowi stałą dawkę nikotyny przez całą dobę. Taka kuracja pozwala w trakcie dziesięcio- lub ośmiotygodniowego leczenia produktem NiQuitin stopniowo zmniejszyć odczuwane zapotrzebowanie organizmu na nikotynę, a tym samym chęć sięgnięcia po papierosa. 

Wraz z kuracją plastrami Niquitin System Transdermalny warto podjąć się terapii antynałogowej, dzięki czemu osiągnięty efekt może być jeszcze lepszy i trwalszy. 

Niniejszy lek może być stosowany prze osoby dorosłe, a także przez młodzież w wieku od 12 do 17 lat. 

Zapoznaj się z ulotką Niquitin System Transdermalny plastry

Download icon Zobacz ulotkę
Niquitin System Transdermalny plastry

Skład:

W składzie plastrów Niquitin System Transdermalny znajdują się następujące substancje: 

- substancja czynna: nikotyna (dostępna w dawce 21 mg, 14 mg, 7 mg w jednym plastrze),

- pozostałe składniki: kopolimer etylenowinylooctanu, wielowarstwowy laminat (barwiony średniej gęstości polietylen/ aluminium/ polietylenu tereftalan/ etylenowinylooctan), wysokiej gęstości film polietylenowy, lepki laminat poliizobutylenowy, film poliestrowy, brązowy atrament.

Jak i po co czytać ulotki leków?

Jak czytać ulotki leków?

Lektura ulotki leku może stanowić nie lada wyzwanie. Wyjaśniamy zatem dlaczego warto czytać ulotki. Podpowiadamy, jak robić to w prawidłowy sposób. Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt Niquitin System Transdermalny plastry należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Plastry NiQuitin należy stosować zewnętrznie, na skórę.  

Przed rozpoczęciem kuracji lekiem NiQuitin jak i w jej trakcie należy zaprzestać palenia tytoniu oraz przyjmowania nikotyny w jakiejkolwiek innej postaci, np. gum do żucia z nikotyną, ponieważ może to prowadzić do nawrotu nałogu lub przedawkowania nikotyny.

Dawka nikotyny 21 mg 14 mg 7 mg
Kuracja okres stosowania
dla palących > 10 papierosów/doba 6 tygodni 2 tygodnie 2 tygodnie
dla palących < 10 papierosów/doba - 6 tygodni 2 tygodnie

 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Niquitin System Transdermalny plastry.

Produkt leczniczy NiQuitin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. Kobiety w ciąży powinny rzucić palenie bez stosowania preparatów nikotynozastępczych. Jeśli próby są nieskuteczne, należy zasięgnąć opinii lekarza na temat stosowania preparatu NiQuitin. Kobiety w okresie karmienia piersią mogą stosować niniejszy lek. Należy stosować ostrożnie u osób z owrzodzeniem żołądka lub owrzodzeniem trawiennym. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb omega pharma

Postać:

inne

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Opinia użytkownika 2018-09-02 10:58

  Odkąd pamiętam palę nałogowo papierosy. Zaczyna mnie to męczyć... Chciałbym rzucić lecz jest mi trudno. Zakupiłem w aptece Niquitin System Transdermalny plastry . Przekonamy się, czy przyniesie efekty.

 • Pius 2018-06-29 22:27

  Poważna przeprawa z tym nikotynowym głodem :/ Próbuję znowu i ufam , że nową metodą mi się uda !!! Nabyłem Niquitin System Transdermalny plastry wydaje się w porządku. Jaka jest wasza opinia?

 • Bartłomiej 2018-04-12 21:23

  Jakbym mógł cofnąć czas... na pewno nigdy nie sięgnąłbym po papierosy. Teraz przechodzę walkę z nałogiem. Próbowałem już różnych sposobów, ale mi się nie udało. Niestety bezskutecznie. Zobaczyłem ostatnio Niquitin System Transdermalny plastry . Chyba widziałem ten produkt w reklamie w tc. Postanowiłem go stosować, bo sądziłem, że może da sobie radę. Po kilku dniach zauważyłem, że aż tak nie ciągnie mnie do papierosa. Biorę dalej, zobaczymy, jakie będą efekty.

 • Martyna 2018-03-06 08:27

  Odstawienie nikotyny i tego, że kiedyś była ona nieodłącznym elementem dnia to bardzo trudny i często mozolny proces. Można powiedzieć, że wychodzenie jest jak pozbywanie się czynności porównywalnej do mycia zębów. Palacz często zaczyna swój dzień i kończy go z papierosem. Z punktu widzenia palacza jest to coś po prostu strasznego. Ja sama paliłam, ale miałam Niquitin, który pomógł mi pozbyć się nałogu. Teraz jestem wolna i zdrowa.

 • Natan 2018-02-14 19:37

  Papierosy palę już od bardzo dawna. Nie sądziłem, że mogę się tak uzależnić. Próbowałem już nie raz rzucić, ale bezskutecznie. Z pomocą przyszły mi plastry Niquitin, które rozprawiły się z nałogiem a dodatkowo spowodowały, że apetyt nie był taki duży, więc nie zastępowałem papierosa posiłkiem.

 • Emi 2018-01-18 22:16

  Te plasterki jak dla mnie są genialne! Dużym atutem jest to, że działają przez dłuższy czas a praktycznie kto nie wie, ten się nie domyśli, dlaczego mam naklejony taki przezroczysty plaster...próbowałam wcześniej gumy, ale nie zdały rezultatu, bo w pracy nijak nie wypadało po nie sięgnąć;/

 • Natalia 2018-01-17 11:17

  Przez długi okres starałam się rzucić palenie, jednak bezskutecznie. Nie wiedziałam, co jest nie tak i czemu nałóg jest taki silny. Nie mam jakoś bardzo stresującego życia, dlatego tym bardziej myślałam, że rzucenie to pestka. Niestety nie. Jednak z NiQuitin proces wychodzenia z uzależnienia od nikotyny jest znacznie prostszy.

 • Lora 2017-09-23 12:29

  To jakaś kpina! Wybrałam NiQuitin i kompletnie nie zauważyłam różnicy! Rzucanie palenia miało się udac dzięki NiQuitin ale to się nie sprawdziło. Totalnie nie polecam.

 • Kleofas 2017-09-11 18:45

  I znowu pragnę zrezygnować z papierosów. NiQuitin to jeden wielki niewypał. Dajcie przykład czegoś sprawdzonego

 • Sykstus 2017-08-11 17:08

  NiQuitin jest środkiem który faktycznie coś działa. Można wypróbować.

 • Seez 2017-02-05 09:36

  Jedyne co, to pomaga opanowac chec siegniecia po papierosa w okresie stosowania. Poniewaz i tak zawiera nikotyne to nadal podtrzymuje uzaleznienie. Polecam tabex lub desmoxan.

 • Opinia użytkownika 2016-03-21 15:00

  Nie pale juz ponad 2 miesiące. I nawet mnie nie ciagnie. Polecam i zycze powodzenia.

 • Lilka 2015-03-31 13:42

  Plasterki są całkiem wygodne w stosowaniu. Oby przełożyło się to jeszcze na skuteczność.

 • Fawik 2015-01-08 12:05

  Platerki nie pozwoliły mi rzucić palenia. nie wiem co to się stało, jednak są one bez sensu jak dla mnie. Niby mają działać a i tak nic nie czuje, tylko coraz większą motywacje do spróbowania papierosa.

 • NiQuitin 2015-01-06 18:19

  Bez niego nie rzuciła bym palenia, nie wiem co w tym leku jest, jednak działa na mnie bardzo dobrze i myślę, że warto jest stosować takie leki. Polecam!

 • Opinia użytkownika 2014-12-29 21:43

  Mi to wcale nie pomaga rzucić palenia, jakoś nie czuje różnicy po aplikacji tego, a niżeby aplikując go przez cały czas. Nie polecam - strata pieniążków

 • mikifiki 2014-12-23 18:12

  Jest to najlepsza droga do rzucenia palenia. Mi się z plastrami udało, chociaż po pół roku wróciłam znów, ale bądź co bądź plastry przez pierwszy okres bardzo mi pomogły ;)

 • Mi NiQuitin pomógł 2014-11-19 12:41

  Ale muszę zaznaczyć, że rzucenie palenia nie jest możliwe bez naszej głowy. To tylko od nas zależy czy ponownie sięgniemy po papierosy i jeżeli się wystarczajaco mocno nie zmotywujecie to nic wam nie pomoże. Pamiętajcie, że pierwszym krokiem do rzucenia palenia jest powiedzenie sobie dość. Następnie wyrzucenie wszystkich papierosów do pieca i nie palenie. NiQuitin mi pomógł przetrwać najtrudniejszy okres bez papierosów, ale ma też nikotynę i wiem, że wielu osobą nie pomógł.

 • Piotrek 2014-11-19 12:36

  Na razie jest ok

 • NiQuitin opinia #4 2014-11-19 12:32

  Na razie opinia neutralna dla NiQuitin, bo dopiero stosuję to pierwszy dzień. Zobaczymy jak będzie w przyszłości.

 • NiQuitin opinia #3 2014-11-19 12:31

  Pomógł mi rzucić palenie, ale strasznie bolały mnie mięśnie i musiałem zrezygnować z ich stosowania. Nie wiem, czy to zasługa plastrów, czy też głodu nikotynowego, ale po tym jak przestałem ich używać przestało mnie boleć po kilku dniach. Na razie też nie palę więc jestem zadowolony.

 • Nie polecam Niquitin 2014-11-19 12:29

  Niquitin zaspokaja twój głód nikotynowy, ale nie pomaga walczyć z nałogiem. Mój organizm pobierał nikotynę z plastrów, ale gdy tylko przestałem je stosować to znowu musiałem zapalić. Lepiej wybierzcie coś bez nikotyny

 • Majka 2014-11-19 12:27

  Nie wiem czy są rzeczywiście skuteczne, czy jest to tylko palcebo, ale w moim przypadku pomagają ograniczyć palenie i mam nadzieję, że już niedługo rzucę to cholerstwo całkowicie

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Niquitin System Transdermalny plastry

  Download icon Zobacz ulotkę
  Niquitin System Transdermalny plastry

  Skład:

  W składzie plastrów Niquitin System Transdermalny znajdują się następujące substancje: 

  - substancja czynna: nikotyna (dostępna w dawce 21 mg, 14 mg, 7 mg w jednym plastrze),

  - pozostałe składniki: kopolimer etylenowinylooctanu, wielowarstwowy laminat (barwiony średniej gęstości polietylen/ aluminium/ polietylenu tereftalan/ etylenowinylooctan), wysokiej gęstości film polietylenowy, lepki laminat poliizobutylenowy, film poliestrowy, brązowy atrament.

  Jak i po co czytać ulotki leków?

  Jak czytać ulotki leków?

  Lektura ulotki leku może stanowić nie lada wyzwanie. Wyjaśniamy zatem dlaczego warto czytać ulotki. Podpowiadamy, jak robić to w prawidłowy sposób. Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt Niquitin System Transdermalny plastry należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Plastry NiQuitin należy stosować zewnętrznie, na skórę.  

  Przed rozpoczęciem kuracji lekiem NiQuitin jak i w jej trakcie należy zaprzestać palenia tytoniu oraz przyjmowania nikotyny w jakiejkolwiek innej postaci, np. gum do żucia z nikotyną, ponieważ może to prowadzić do nawrotu nałogu lub przedawkowania nikotyny.

  Dawka nikotyny 21 mg 14 mg 7 mg
  Kuracja okres stosowania
  dla palących > 10 papierosów/doba 6 tygodni 2 tygodnie 2 tygodnie
  dla palących < 10 papierosów/doba - 6 tygodni 2 tygodnie

   

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Niquitin System Transdermalny plastry.

  Produkt leczniczy NiQuitin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

  Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia. Kobiety w ciąży powinny rzucić palenie bez stosowania preparatów nikotynozastępczych. Jeśli próby są nieskuteczne, należy zasięgnąć opinii lekarza na temat stosowania preparatu NiQuitin. Kobiety w okresie karmienia piersią mogą stosować niniejszy lek. Należy stosować ostrożnie u osób z owrzodzeniem żołądka lub owrzodzeniem trawiennym. Nie stosować po upływie terminu ważności.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb omega pharma

  Postać:

  inne

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - rzucanie palenia

  NiQuitin Mini

  4.1811 opinii:
  NiQuitin Mini to lek dostępny w postaci tabletek do ssania. Preparat rekomendowany jest dla...
  czytaj dalej »

  Nicorette Icy White Gum

  4.011 opinii:
  Lek Nicorette Icy White Gum wskazana jest w podczas rzucania palenia oraz...
  czytaj dalej »

  Niko-Lek (Niccorex) MINT

  3.9416 opinii:
  Niko-Lek (Niccorex) MINT to produkt leczniczy w postaci gum do żucia, przeznaczony dla...
  czytaj dalej »

  Desmoxan

  3.9292 opinii:
  Desmoxan to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek twardych. Produkt ten wskazany jest do...
  czytaj dalej »

  TABEX

  3.8561 opinii:
  TABEX to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych do stosowania w celu leczenia...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie