Kategorie produktów

Aspifox

Aspifox

4.73 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Aspifox

Aspifox to lek, który jest dostępny w postaci tabletek dojelitowych. Lek ten jest przeznaczony dla osób, które chcą uchronić się przed wystąpieniem chorób serca i problemów sercowo-naczyniowych oraz zmniejszyć ryzyko takich dolegliwości, jak zawał serca, udar mózgu czy powstawanie zakrzepów.

Lek przenaczony jest do stosowania profilaktycznego oraz w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. 

W składzie leku Aspifox znajduje się kwas acetylosalicylowy. Lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego, a substancja czynna oddziałuje dopiero na poziomie jelit.

Kwas acetylosalicylowy jest zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych.

Poprzez hamowanie agregacji płytek, kwas acetylosalicylowy wpływa korzystnie na układ krążenia. Zmniejsza także ryzyko wystąpienia zakrzepów, które w dalszej perspektywie mogą stanowić podłoże do zawału serca bądź udaru mózgu. Stosuje się go również po zabiegach chirurgicznych serca w celu rozszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych. 

Skład

Składniki leku Aspifox:

- substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (każda tabletka dojelitowa zawiera 75 mg lub 150 mg kwasu acetylosalicylowego).

- pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu (1:1), polisorbat 80, laurylosiarczan sodu, cytrynian trietylu oraz talk.

Dawkowanie:

Produkt Aspifox należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki Aspifox należy stosować doustnie.

Przyjmować według zaleceń: 

Wiek Stosowanie w zapobieganiu
zawałów serca udarów mózgu chorób sercowo-naczyniowych zakrzepów
dorośli 75-160 mg  75-325 mg 75-160 mg 75-160 mg

Wskazane dawki należy przjmowć jednorazowo w ciągu doby i nie przekraczać ich.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Aspifox.

Produkt leczniczy Aspifox należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku u osób poniżej 16. roku życia.

Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w III trymestrze ciąży, a w pozostałych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Aspifox nie jest wskazany m.in. dla osób, u których występowało owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy lub inny rodzaj krwawienia taki jak udar mózgu. Nie stosować w przypadku astmy oskrzelowej oraz ciężkiej choroby wątroby lub nerek.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Tobiasz 2022-12-28 22:49

od kilku tygodni leczę się tym lekarstwem. z moim krążeniem chyba ok.

Opinia użytkownika 2020-03-27 10:30

silne serce wpływa na mocny organizm. Trzeba inwestować w zdrowie.

Basia 2018-02-20 10:29

Aspifox to produkt, który stosujesię dla wzmocnienia organizmu oraz w celu poprawy jego funkcjonowania. Aspifox zawiera kwas acetylosalicylowy, który jest lekiem o wszechstronnym działaniu: przeciwzakrzepowym, przeciwbólowym a nawet przeciwgorączkowym. Z Aspifoxem można uchronić się przed ryzykiem rozwoju miażdżycy, a to wydaje mi się bardzo dobrym krokiem. Stosowała go moja mama i tata także.

Mariusz 2018-01-29 20:10

Miałem już jeden zawał i w sumie o ten jeden zawał za dużo....wszystko przez mój nieregularny tryb życia, mało snu i rozmaite używki do kompletu....teraz już się pilnuję i słucham się lekarza, bo naprawdę nie zamierzam się ponownie wystawić na takie ryzyko...lekarz zalecił mi aspifox, który odpukać poprawił wyniki moich badań krwi w niezbyt długim czasie.

Alicja 2016-08-08 15:55

Nigdy nie miałam do czynienia osobiście z chorobami serca, ale w mojej rodzinie zdarzyły się już dwa przypadki zawałów. Dlatego ja chciałabym się przed nimi uchronić i zaczęłam w tym celu przyjmować Aspifox.

Walentyna 2016-03-07 12:05

Lek dostępny bez recepty w bardzo przystępnej cenie.

Laura 2015-11-26 11:16

W nieprzyjemnościach mających związek z układem krążenia warto wiedzieć, co się bierze. W tej sytuacji próbuję być spokojna. Wybieram Aspifox . Specyfik jest wszechstronny, jak i również stanowi barierę ochronną na przyszłość.

Opinia użytkownika 2015-09-23 20:24

Układ naczyniowy odgrywa ogromną rolę. Ma wpływ na prawidłowe krążenie krwi po organizmie. Aby zadbać o własne zdrowie warto brać Aspifox . Ten specyfik poprawia krążenie. Jestem zadowolona:)

Jan 2015-09-11 09:12

Chciałem kupić jeden z popularnych leków profilaktycznych antyzawałowych, ale Pani w aptece poleciła mi ten. Powiedziała, że ma podobny skład i jest dużo tańszy. 4zł za 56 tabletek to jak za darmo tym bardziej, że jak ostatnio byłem w aptece z receptą to zapłaciłem prawie 200zł

Joanna 2015-05-18 11:45

Kwas acetylosalicylowy to aspiryna. Aspirynę kojarzymy ze środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Jest ona popularna w okresach gorączki, ale także w bólach głowy. Aspiryna należy do NLPZ czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Aspifox to produkt z dużą dawką aspiryny. Dla mnie skuteczny i bardzo szybki.

Adam 2015-01-03 22:01

Ja przyjmuję Aspifox żeby jak to się mówi łopatologicznie - rozrzedzić krew....niestety mam tendencję do zakrzepów i w ten sposób staram się zabezpieczyć przed konsekwencjami takiej sytuacji...mam nadzieję, że przy stosowaniu tego leku i przy regularnym badaniu krwi wszystko będzie w porządku...

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.