Co warto wiedzieć przed implantacją wszywki alkoholowej?

wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa to metoda stosowana w leczeniu choroby alkoholowej od wielu dekad. Wprawdzie jej popularność w ostatnich latach nieco spadła, jednak część specjalistów nadal gorąco poleca wszywkę, jako wsparcie kompleksowej terapii uzależnień. Wokół tej metody narosło wiele mitów i przekłamań, które mogą zniechęcać wiele osób. Walczysz z chorobą alkoholową i szukasz wsparcia w utrzymaniu abstynencji? W poniższym tekście przedstawiamy Ci najważniejsze informacje na temat wszywki alkoholowej.

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa? To nic innego jak jałowe tabletki, które umieszcza się pod skórą. Uwalniają one stopniowo przez najbliższe kilka miesięcy esperal ‒ substancję aktywną odpowiedzialną za właściwości wszywki. Lek ten hamuje dehydrogenazę alkoholową ‒ enzym uczestniczący w rozkładzie metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego. Związek ten jest prawie 30 razy bardziej toksyczny niż etanol, przez co wywiera szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Wystarczy niewielka dawka alkoholu, by u osoby z wszywką wystąpiły takie objawy jak:

  • wzmożone pocenie się;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • przyspieszenie oddechu;
  • wzrost ciśnienia tętniczego;
  • uczucie kołatania serca;
  • uczucie lęku i niepokoju.

Czy wszywka alkoholowa to metoda dla każdego?

Należy podkreślić, że wszywka z esperalem nie jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową. Metoda ta zniechęca alkoholika do picia poprzez wytworzenie lęku przed złym samopoczuciem, nie wpływając jednocześnie na psychologiczne podstawy choroby. Wszywka jest jednak dobrym uzupełnieniem terapii uzależnień, ponieważ ułatwia chorej osobie zachowanie abstynencji.

Warto również pamiętać, że wszywka alkoholowa nie jest rozwiązaniem dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają skorzystanie z tej metody. Przede wszystkim chora osoba nie może być pod wpływem alkoholu, a od ostatniego spożycia musi minąć co najmniej doba. Przeciwwskazaniem do implantacji wszywki jest także stan zdrowia, w tym schorzenia takie jak:

  • uczulenie na substancję aktywną wszywki;
  • choroby psychiczne, zwłaszcza z próbami samobójczymi w przeszłości;
  • choroba niedokrwienna serca;
  • niewydolność krążenia’;
  • nadciśnienie tętnicze.

wszywka alkoholowa

Wszywanie esperalu w Warszawie ‒ zaufaj doświadczonym specjalistom

Implantacja wszywki alkoholowej to poważna procedura medyczna. Wszywka musi zostać umieszczona podpowięziowo, dlatego niezbędne jest wykonanie nacięcia skóry i mięśnia. Może to wykonać jedynie doświadczony chirurg, w przeciwnym wypadku istnieje duże zagrożenie powikłaniami. Lekarz jest również odpowiedzialny za dobranie odpowiedniej dawki esperalu, by działanie wszywki było prawidłowe, a lek nie powodował skutków ubocznych. Decydując się na zaszycie, warto więc zwrócić się po pomoc do sprawdzonych specjalistów.

Chcesz rozpocząć abstynencję, jednak boisz się pojawienia zespołu odstawiennego? Firma KacDoktor od wielu lat specjalizuje się w implantacji wszywek z esperalem, a także w wykonywaniu odtrucia alkoholowego. Obydwie usługi wykonywane są jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny, dzięki czemu pacjenci zyskują pewność, że ich zdrowie jest w dobrych rękach. Przed implantacją wszywki warto skorzystać z detoksu alkoholowego. Odpowiednio dobrane kroplówki dożylne nie tylko wypłuczą z Twojego organizmu resztki alkoholu i jego metabolitów, ale także uzupełnią niedobory witamin i antyoksydantów, dzięki czemu początek walki z chorobą alkoholową będzie łatwiejszy.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.