Co wyróżnia materace z kokosem? Dlaczego warto je wybrać?

Co wyróżnia materace z kokosem? Dlaczego warto je wybrać?

Dobór odpowiedniego materaca zawsze stanowi wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie interesują się tym tematem i raz na jakiś czas szukają konstrukcji, która odświeży sypialnię. Wielu producentów oferuje modele odpowiadające różnym zapotrzebowaniom poszczególnych klientów, a jedną z nowości wprowadzoną przez markę Hilding Anders jest materac z kokosem. Oprócz standardowego wkładu ma on również matę wykonaną z włókien kokosowych, które mają właściwości antyalergiczne i utwardzają całą konstrukcję. Poznaj materac kokosowy marki Hilding Anders, firmy specjalizujące się w produkcji materacy dla dużych i małych dystrybutorów.

Materac z kokosem odpowiedzią na zapotrzebowania alergików?

Alergicy narażeni są na działanie wielu niesprzyjających czynników związanych ze swoim najbliższym otoczeniem. Pyłki na zewnątrz czy kurz i roztocza wewnątrz domu stanowią nie lada wyzwania dla każdej wrażliwej osoby, dlatego by zminimalizować skutki alergii producenci materacy stosują szereg udogodnień dla takich osób. Włosy, pot, złuszczona skóra czy fragment paznokci pozostawiona na materacu nocą stanowią idealne miejsce dla rozwoju chorobotwórczych bakterii.

Dlatego w materacach sprężynowych marki Hilding Anders wprowadzono specjalne udogodnienie w postaci maty kokosowej, która stanowi usztywnienie całej konstrukcji i dodatkowo zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Dotychczas materace z wkładką sprężynową nie były polecane alergikom, ale dzięki rozwiązaniu grupy Hilding Anders zmieniło się to, a materace z kokosem można dostać zarówno u dużych dystrybutorów (Ikea, Agata Meble), jak i mniejszych, pokroju SleepMed, który dzięki innowacyjnym produktom wspomnianej marki, zyskuje coraz większą popularność.

Alergicy i osoby z małymi dziećmi powinny zadbać również o odpowiedni komplet pościeli – kołdry i poduszki marki Piórex to idealne rozwiązanie dla osób chcących odświeżyć swoją sypialnię.

Łóżko w sypialni pary? Poznaj jego istotny element w postaci materacu z kokosem

Przed materacem dla pary stoi wyjątkowo trudne zadanie – musi on być na tyle szeroki, by obie osoby mogły cieszyć się komfortowym i zdrowym snem, a dodatkowo nie może on przenosić drgań, jakie powstały na jednym z końców łóżka. Kluczem jest tutaj materac z wkładką wykonaną ze sprężyn kieszeniowych, gdzie każdy element działa niezależnie. Dzięki temu konstrukcja ugina się tylko w miejscu, w którym przyłożono obciążenie. Taki materac wzbogacony matą kokosową zyskuje dodatkowo na twardości, co spodoba się osobom szukającym stabilnego podparcia dla swojego kręgosłupa.

Materac z kokosem odpowiedzią na zapotrzebowanie alergików

Gdzie jeszcze sprawdzi się materac z kokosem?

Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa, by mięśnie i organizm miały odpowiednio dużo czasu na regenerację. Mata kokosowa znajdująca się w materacu pomaga w zachowaniu odpowiedniej pozycji ciała i zapobiega porannym bólom kręgosłupa. Dzięki temu materac z kokosem stanowi uniwersalny wybór i jest polecany przez zdrowykregoslup.pl, jako konstrukcja przyjazna osobom cierpiącym na zwyrodnienia.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW jak również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.