Dieta pudełkowa – czyli jak chudnąć bez suplementów

dieta pudełkowa

Istnieje wiele suplementów diety, które w założeniu mają poprawiać metabolizm, przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniać pracę wątroby i jelit. Ich reklamy kierowane są przede wszystkim do osób, które nie potrafią upilnować swojej diety.

Czy jest to dla nich jedyna szansa na utratę wagi? Nie! Wręcz przeciwnie, istnieje o wiele lepsza i zdrowsza alternatywa – dieta pudełkowa. Czym ona jest i jaka jest jej przewaga nad suplementami diety?

Czym jest (i jak odchudza) dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to połączenie dwóch usług w jednej – cateringu oraz porad dietetyka. Firmy zajmujące się dietami pudełkowymi oferują codzienną dostawę posiłków (najczęściej 4-5) na cały dzień. Jadłospis takich diet przygotowują wykwalifikowani dietetycy. Co prawda nie jest to tożsame z indywidualną poradą dietetyka, jednak najczęściej dostępnych jest kilka rodzajów jadłospisu o zróżnicowanej kaloryczności – tak, żeby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie. Uwzględniają też one potrzeby eliminacyjne, jak cukrzyca, nietolerancja laktozy, weganizm czy wegetarianizm.

Decydując się na catering dietetyczny, rezygnujesz kompletnie z zakupów spożywczych i gotowania w domu. Aby schudnąć w ten sposób, musisz wyznaczyć swoją całkowitą przemianę materii (CPM) i podstawową przemianę materii (PPM). Możesz to zrobić, korzystając z dostępnych w internecie informacji i kalkulatorów, lub skorzystać z pomocy dietetyka. Kiedy wiesz już, ile kalorii jest niezbędne Twojemu organizmowi do bezpiecznej i niezakłóconej pracy (PPM) oraz ile kalorii powoduje, że utrzymujesz obecną wagę (CPM), możesz wybrać dietę o kaloryczności pomiędzy tymi dwoma wartościami. Dzięki temu tak zwanemu deficytowi kalorycznemu będziesz spokojnie i regularnie tracić na wadze. Wystarczy ograniczyć swój codzienny jadłospis tylko do posiłków przygotowanych przez Twój catering.

Dlaczego dieta pudełkowa jest lepsza niż suplementy?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy zastanowić się, dlaczego w ogóle przyjmujesz suplementy diety? Robisz to dlatego, bo brakuje czegoś w Twojej diecie. A podstawowe założenie diety pudełkowej i cateringu dietetycznego jest takie, żeby nie brakowało w nich żadnego składnika odżywczego, żadnej witaminy i żadnych minerałów. Po to właśnie zatrudniani są dietetycy – planują oni jadłospis w ten sposób, żeby dieta była zgodna z zasadami zdrowego żywienia i zbilansowana. Przy cateringu dietetycznym nie potrzebujesz żadnego suplementu, bo wszystko masz na swoim talerzu. Co więcej, większość z tych składników o wiele lepiej przyswaja się w sposób naturalny z jedzeniem, niż ze sztucznych preparatów.

Oprócz tego jest to spora oszczędność czasu. Nie musisz robić zakupów i gotować, nie musisz planować posiłków, nie musisz robić nic – wystarczy jeść to, co dostarcza Ci pod drzwi catering dietetyczny. Warszawa, Kraków, Wrocław, ale i mniejsze miasta jak Swarzędz, Żyrardów, czy Łowicz mają swoje oferty diety pudełkowej. Sprawdź i zastanów się, czy nie zdrowiej jest chudnąć z pomocą dietetyka i kucharza, a nie farmaceuty.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.