Wady diet niskokalorycznych

Wady diet niskokalorycznych

Poniżej przedstawię Ci 10 wad, jaki towarzyszą stosowaniu niskokalorycznych diet. Przeczytaj i zastanów się czy rzeczywiście opłaca się stosować tego rodzaju odchudzanie i czy wyjdzie Ci to na dobre czy raczej zaszkodzi.

Poniżej przedstawię Ci 10 wad, jaki towarzyszą stosowaniu niskokalorycznych diet. Przeczytaj i zastanów się czy rzeczywiście opłaca się stosować tego rodzaju odchudzanie i czy wyjdzie Ci to na dobre czy raczej zaszkodzi.

1. Stosując dietę niskokaloryczną masz złych humor i wszystko Cię drażni

Zapewne nie tylko Ty podczas stosowania diety niskokalorycznej masz problem z wahaniami nastroju, stresem i nerwami. Wszystko działa na Ciebie jak płachta na byka, ponieważ przyzwyczajona jesteś do słodkich przekąsek, a teraz musisz je sobie odmawiać z powodu zasad diety. Za wszystko odpowiedzialny jest poziom cukru we krwi, a konkretnie jego ubytek. Stajesz się, więc smutna, przygnębiona i wszystko jedzenie Cię irytuje, ponieważ zawiera kalorie, których Ty musisz się wystrzegać.

2. Niskokaloryczna dieta, a efekt jo-jo

 Zazwyczaj diety, które polegają na znacznym ograniczaniu kalorii są poniżej PPM to jest podstawowej przemiany materii. Jest to, więc bardzo niezdrowe i sami sobie szkodzimy takim odżywianiem nie tylko, jeśli chodzi o upośledzenia narządów pokarmowych, ale również odwrotny efekt do zamierzonego w związku z zrzuceniem, wagi. Jak tylko zakończymy naszą dietę szczęśliwi, że się udało okazuje się, że kilogramy wracają w zastraszającym tempie, a dodatkowo dostajemy jeszcze w bonusie dodatkowy tłuszczyk. Dzieje się tak, ponieważ nasz organizm przyzwyczajony do głodówek, jak dostanie większą ilość kalorii zaczyna je magazynować na czarną godzinę w postaci tkanki tłuszczowej. 

3.Taki rodzaj diety powoduje, że nabywamy złe nawyki

Odpowiednia dieta powinna uczyć nawyków zdrowego odżywiania, dieta polegająca na głodzeniu się utrwala w nas zazwyczaj te niezdrowe przyzwyczajenia.

 4. Utrata wagi powinna następować stopniowo

Gdy zaczniesz dietę niskokaloryczną będziesz wręcz zachwycona utratą wagi, która będzie bardzo szybko spadać w dół. Nie są to jednak zbędne kilogramy postaci tłuszczyku, ale woda oraz resztki, które zalegały w jelitach. Jest to proces oczyszczania organizmu, ale nie utraty tłuszczu. Taki dieta jest bardzo niezdrowa dla naszego organizmu, ponieważ pozbawia go cennych składników, z których powinien czerpać energii do prawidłowego funkcjonowania.

5. Pogorszenie metabolizmu

Jeśli będziesz chudnąć jak Twój organizm dostanie około 1000 kcal to przy zmianie ilości kalorii nawet o 500 z powrotem zaczniesz nabierać masy. Jest jednak najmniejsza ilość, jaką powinnaś dostarczać, aby zachodziła PPM. Jeśli nasza przemiana materii będzie znacznie spowolniona to nawet po zmianie diety nie będzie ona dawała efektów. 

6. Utrata jędrności i sprężystości ciała

Zwykle przy stosowaniu diety niskokalorycznej zamiast pięknie jędrnego i umięśnionego ciała mamy do czynienia z wiszącą wszędzie skórą, która nie nadążała za spadkiem wagi. Dzieje się tak, ponieważ takie diety nie pozwalają na ćwiczenia fizyczne z powodu braku sił i energii, które są do tego potrzebne. Zwróć uwagę jak postarza taki wiszący nadmiar skóry.

7. Ciągły głód

Do stosowania diety niskokalorycznej musisz mieć wyjątkowo silną wolę lub mały apatyt, ponieważ podczas jej stosowania ciągle będziesz głodna. 

8. Możesz nabawić się zaburzenia odżywiania

Zazwyczaj poważne choroby takie jak anoreksja, jedzenie kompulsywne czy bulimia też zaczynają się od diety tego rodzaju, które nie dopuszczają odpowiednich ilości kalorii. Ktoś, kto stosuje taką dietę jak tylko zje coś, czego ona nie dopuszcza lub przekroczy dawkę kalorii zaczyna mieć wyrzuty sumienia. Ucieka się zazwyczaj w tedy do wywoływania wymiotów oraz ogranicza jeszcze bardziej kalorie, powoduje to anoreksję. 

9. Pogorszenie stanu włosów, skóry i paznokci

Szczupłe ciało to nie wszystko. Nic ono nie daje, jeżeli włosy są przerzedzone, twarz szara i podkrążona a paznokcie połamane. Niestety to wszystko towarzyszy diecie niskokalorycznej, ponieważ organizm nie dostaje wystarczającej ilości witamin, aby utrzymać wszystko w dobrej kondycji.

10. Obsesyjne odchudzanie

Taka dieta polega zazwyczaj na dokładnym liczeniu kalorii. Jeśli jednak zaczniesz myśleć ile kalorii ma liść sałaty czy szpinaku to znaczy, że idziesz w złym kierunku.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.