Dowiedz się wszystkiego o sztucznych rzęsach

Dowiedz się wszystkiego o sztucznych rzęsach

Odpowiednie dobranie koloru cieni na powiece pozwala na znaczne powiększenie optyczne oka. Biała kredka w wewnętrznym kąciku oka może służyć do uzyskania efektu świeżości, zaś długie i gęste rzęsy dają nam powabne spojrzenie.

Odpowiednie dobranie koloru cieni na powiece pozwala na znaczne powiększenie optyczne oka. Biała kredka w wewnętrznym kąciku oka może służyć do uzyskania efektu świeżości, zaś długie i gęste rzęsy dają nam powabne spojrzenie. Oczywiście nie każda kobieta może poszczycić się posiadaniem takich długich, pięknych rzęs; warto w takim razie wiedzieć o tym, że wszystkie naturalne braki możemy obecnie uzupełniać bez większych problemów.

Wielu ludzi kojarzy sztuczne rzęsy prawdopodobnie wyłącznie z profesjonalnymi pokazami mody czy też miejscami takimi jak kabaret albo nawet karnawał. Jest to jeden z elementów makijażu który aplikuje się osobno, przez co wiele kobiet korzysta z nich również w życiu codziennym.

Obecnie na rynku spotkamy się z ogromnym wyborem firm zajmujących się produkcją kosmetyków kolorowych. Produkty takie oferowane są również przez producentów którzy z reguły nie zajmują się kosmetykami do oczu; z tego też powodu w czasie robienia związanych z nimi zakupów musimy podchodzić z jak najwyższą uwagą do tego, na jakie dokładnie produkty się decydujemy. W przypadku wszystkich kosmetyków mających kontakt z ludzkim okiem konieczne są stosowne testy dermatologiczne; najlepszym rozwiązaniem jest zatem decydowanie się głównie na te sprawdzone, rzeczywiście godne zaufania marki.

Kosmetyka wyróżnia wiele odmiennych typów rzęs; wiele kobiet nie jest w stanie nawet określić, jaki dokładnie typ same posiadają. Bardzo często prowadzi to niestety do wybierania nieodpowiednich dla swoich potrzeb kosmetyków, które w codziennym stosowaniu raczej nie są w stanie zapewnić nam żadnych zadowalających efektów. Problemy wynikają między innymi z tego, że niektóre kobiety widzą swoje rzęsy jako zbyt rzadkie lub krótkie. O rzęsach rzadkich możemy mówić w przypadku, gdy występują pomiędzy nimi puste przestrzenie pozwalające na zobaczenie zewnętrznej części powieki. Jeśli takie przerwy nie występują, to mówimy o rzęsach normalnej grubości i gęstości. W niektórych przypadkach mogą oczywiście występować rzęsy o naprawdę dużej grubości, które do uzyskania dobrego, naturalnego wyglądu potrzebują dodatkowego rozczesania. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest skorzystanie z odpowiedniej maskary albo zalotki i tuszu wydłużającego.

Sztuczne rzęsy mogą być dzielone na grupy ze względu na kilka różnych czynników – przede wszystkim trwałość oraz sposób mocowania. Co więcej, w jednym tylko sposobie mocowania wyróżnia się również kilka dodatkowych podkategorii.

Można umieścić również sztuczne rzęsy na swoim oku na dłuższy już czas; salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi z tym związane. Rzęsy są wówczas przyklejane za pomocą specjalnego, bardzo trwałego kleju. Istnieje oczywiście znacznie więcej różnych technik przyklejania rzęs – mogą to być zarówno pojedyncze włoski, niewielkie ich kępki lub cały wachlarz który przykleja się bezpośrednio nad naturalną linią naszych rzęs. Przy odpowiednim wykonaniu przez wykwalifikowanego specjalistę który zastosuje włosek oraz klej przyjazny dla skóry efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet przez 6 tygodni. Wachlarz przygotowany w taki sposób zachowuje się oczywiście tak samo jak naturalne rzęsy. Przy odpowiednim wykonaniu będzie on również odporny na różne nieprzyjazne czynniki takie jak wysoka temperatura, mróz, woda czy działanie innych kosmetyków. Materiał z którego są wykonywane takie sztuczne rzęsy sprawia, że mogą one być ponadto tuszowane w taki sam sposób jak te naturalne. Ceny takich zabiegów kosmetycznych znacznie się od siebie różnią – ich górna granica to około 1200 zł.

Czasami jednak potrzebny jest nam jedynie jednorazowy efekt – w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będą rzęsy doklejane doraźnie. Rzęsy do użytku domowego również występują w kilku różnych odmianach; w sprzedaży są między innymi rzęsy na pasku albo w kępkach; te pierwsze doklejamy bezpośrednio nad linią naturalnych rzęs, a drugie – w zewnętrznym kąciku oka. Możemy kupić zarówno rzęsy wykonywane z syntetycznego włosia które są bardzo podobne do tych naturalnych jak i odznaczające się naprawdę fantazyjnym wyglądem i niezwykłymi barwami – są one przeznaczone głównie na wyjątkowe okazje. 

Istnieje wiele rzeczy na które należy uważać w czasie kupowania dla siebie sztucznych rzęs. Bardzo ważny jest przede wszystkim wybór odpowiedniej marki, która powinna być godna zaufania – kierowanie się tutaj wyłącznie samą ceną jest poważnym błędem. Idealne rzęsy powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla ludzkiej skóry i korzystać z kleju który był wcześniej testowany dermatologicznie. Z tego też powodu najlepszą propozycją będzie kupienie produktów znanej marki która specjalizuje się w takich właśnie rzeczach – być może będziemy musieli zapłacić wówczas nieco wyższą cenę, ale otrzymamy gwarancję pełnego bezpieczeństwa dla naszego oka i wysokiej trwałości. 

Kupując sztuczne rzęsy musimy również upewnić się, że jest do nich dołączona instrukcja obsługi. W przypadku niektórych marek otrzymujemy biały krem do którego potrzebny jest również specjalny balsam który będziemy musieli sami dokupić – jego zadaniem jest rozjaśnienie kleju i sprawienie, że będzie on niewidoczny. Zazwyczaj do rzęs dołączana jest również specjalna substancja pozwalająca na szybkie odklejenie rzęs; jeśli tak nie jest, to powinniśmy zapytać ekspedientki w sklepie o to, w jaki sposób mamy się ich pozbywać; zazwyczaj do kupienia jest również specjalny rozpuszczalnik do kleju, który będzie bardzo pomocny przy odklejaniu.

Osoby nie mające zbyt dużego doświadczenia z takimi rzeczami powinny decydować się na rzęsy które są łatwe w przyklejaniu i posiadają przede wszystkim dokładną instrukcję obsługi. Warto ponadto wybierać produkty do których dołączony jest balsam, za pomocą którego przygotujemy powiekę do klejenia. Musimy również wiedzieć, w jaki sposób należy przechowywać wybrane przez nas rzęsy i czy w razie czego możemy wykorzystywać je kilkakrotnie. Niektóre rzęsy dostępne są w zestawie ze specjalnymi odżywkami do rzęs naturalnych; wiele z nich posiada również specjalne ochronne opakowanie, podwójny klej – wszystkie takie akcesoria mogą być bardzo przydatne w codziennym korzystaniu z tych rzeczy.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.