Kategorie produktów

Nolpaza Control

Nolpaza Control

3.76 Dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Nolpaza Control

Tabletki Nolpaza Control przeznaczone są do krótkotrwałego przyjmowania w celu leczenia objawów refluksu takich jak kwaśne odbijanie czy zgaga.

Substancją czynną zawartą w leku Nolpaza Control jest pantoprazol. Składnik ten wykazuje działanie blokujące enzym odpowiedzialny za wytwarzanie kwasu żołądkowego, co wpływa bezpośrednio na zmniejszenie jego ilości.

Cofanie się kwasu żołądkowego do przełyku, czyli tzw. refluks, to choroba, która może wywoływać występowanie bólu oraz stan zapalny przełyku. Refluks może powodować również kwaśne odbijanie i zgagę.

By uzyskać jak najlepsze rezultaty i pozbyć się nieprzyjemnych objawów, konieczne może okazać się stosowanie leku Nolpaza Control przez 2-3 kolejne dni. Jeśli po 14 dniach od rozpoczęcia leczenia nie nastąpiła poprawa lub stan chorego się pogorszył, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Składniki preparatu Nolpaza Control są następujące:

substancja czynna pantoprazol
pozostałe składniki

rdzeń tabletki - mannitol, krospowidon (typ B), sodu węglan bezwodny, sorbitol, wapnia stearynian;

otoczka tabletki: hypromeloza, powidon (K25), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek, żółty (E 172), glikol propylenowy, makrogol 6000, talk oraz kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) zawierający: sodu laurylosiarczan, polisorbat 80

W jednej tabletce dojelitowej znajduje się 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego).

Dawkowanie:

Lek Nolpaza Control należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: stosować doustnie, przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki połykać, popijając obficie wodą.

Zalecana dawka produktu Nolpaza Control do spożycia w ciągu dnia to 1 tabletka. Nie stosować więcej niż 20 mg preparatu na dobę.

Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 dni. Zaprzestać stosowania po całkowitym ustąpieniu objawów. 
 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Nolpaza Control.

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Tabletki Nolpaza Control należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temp. pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-10-06 14:46

Problemy gastryczne mi nie odpuszczają, próbowałam już chyba wszystkiego, Nolpaza Control też. Daję 3/5.

Kazimierz 2018-06-24 01:12

Preparat Nolpaza Control łagodzi nieprzyjemne objawy choroby, takie jak zgaga oraz kwaśne odbijanie. Coś o tym wiem, bo na refluks cierpię już od dobrych pru lat...

Olaf 2017-12-31 13:46

Powiem łapoatologicznie. Nolpaza Control skutecznie gasi ogień w żołądku!

Norbert 2017-12-13 18:12

Odbijanie jeszcze jako tako zniosę. Gorzej z tą zgagą i tzw. palącym przełykiem. Nie znoszę tego uczucia. Co jak co, ale nie sądzę, by to miało minąć samo z siebie, chyba, że po długim czasie, a ja nie lubię czekać. Chociażby z tego względu mam produkt Nolpaza, ponieważ jest naprawdę szybki i skuteczny.

Jowita 2017-03-08 17:21

W ostatnim czasie miałam naprawdę dużo stresów. Ciągle coś, z każdej strony jakiś atak. Szef cisnął na większą sprzedaż, zespół się buntował, że za mało wolnego, za dużo pracy, jedno dziecko ząbkowało i przezywało to okropnie, drugie się ciągle się wdawało w bójki w szkole, mąż marudził, że za dużo pracuję...do tego finansowo nieciekawie. Nie miałam siły. Nie dbałam o siebie, chciałam tylko jakoś przetrwac od do. Żołądek w końcu nie wytrzymał i dał mi taką dawkę róznych dolegliwości, w tym zgagi, że nie miałam ochoty na nic! lekarz zalecił Nolpaza Control i srodki uspokajajace. Nolpaza Control poradził sobei ze zgaga, a srodki na stres mnie wyciszyly i w koncu wyczilowalam!

Pawel 2016-01-06 11:54

Nie ma lepszego środka niz Nolpaza Control. Nie wiem jak mam działać dalej, jednak ten lek rzeczywiście musi dalej tak działać jak działa!

Sabina 2015-10-26 17:51

Już jakiś czas strasznie mnie męczy nadkwaśność i pieczenie żołądka. Próbowałam coś znaleźć, ale nic mi nie pomagało... Wtedy znajoma naopowiadała mi o specyfiku Nolpaza Control . I już od tamtego dnia pozbyłam się problemów.

Opinia użytkownika 2015-09-27 19:10

Co jakiś czas muszę walczyć z problemami na podłożu trawiennym. Szczególnie martwią mnie np. zgaga i palenie w żołądku. Mam w takich sytuacjach Nolpaza Control . Specyfik daje radę, nie ma co.

Tomi 2015-09-17 13:02

Na Nolpaza Control zawsze można liczyć nie było dnia kiedy mnie zawiódl dlatego bardzo polecam ten suplement i warto mieć go w domu po prostu.

Natan 2015-05-09 18:34

Potwierdzam, że Nolpaza Control świetnie radzi sobie z kwaśnym odbijaniem i nieprzyjemną zgagą. U mnie Nolpaza Control zaczął działać po 2. dniach. Miałem wrażenie, że objawy całkowicie odeszły ale stosowałem dłużej, żeby mi nic nie wróciło!

Lewis 2015-04-03 10:27

Kiedy pali mnie zgaga zawsze sięgam po ten lek i czuje bardzo duży efekt, który pomaga mi skutecznie wyleczyć swoją złą prace organizmu. Jak na razie to jedyny środek, który na mnie działa!

Franke2 2015-02-12 11:02

Działa na mnie średnio i nie jestem zadowolony z tego leku. Mógłby się poprawić i wtedy byłoby o wiele lepiej ..

xin 2015-02-12 11:02

Jakoś ten lek nie podszedł mi. Nie mogę z niego korzystać, bo mam jeszcze większe uczucie zgagi ;/

Miki 2015-02-12 10:56

Dla mnie tak samo lek jak lek. Stosowałem lepsze, chociaż i ten pomaga. No cóz nie wszystko dla każdego jest takie same.

Trix 2015-02-12 10:55

Jakoś po zastosowaniu tego leku przez 2 tygodnie podczułem lekką różnice. Nie wiem dlaczego jednak aż tak dużego szału to nie ma i nie należy tak do niego dobrze podchodzić.

Pawel 2015-02-12 10:55

Działa dobrze daje 5, a nie 1!

Anik 2015-02-12 10:53

Niezwykle dobrze działa na zgagę i można na nim polegać za każdym razem. Polecam i radzę się zastanowić nad swoimi aktualnymi rozwiązaniami na zgagę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.