Kategorie produktów

Dobenox Forte

Dobenox Forte

4.33 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dobenox Forte

Dobenox Forte to lek dostępny w formie tabletek. Tabletki stosuje się w objawowym leczeniu przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych (przejawiającej się bólami i nocnymi skurczami kończyn dolnych, a także uczuciem ciężkich nóg, parestezją, obrzękami, zmianami skórnymi na tle zastoju krwi, żylakami nóg) oraz przy żylakach kończyn dolnych i żylakach odbytu (hemoroidach).

Lek można także stosować wspomagająco w postępowaniu leczniczym przy zapaleniu żył powierzchniowych, guzkach krwawniczych i w zaburzeniach krążenia żylno-tętniczego, które są spowodowane osłabieniem mikrokrążenia. Dolegliwości te są najbardziej widoczne u osób, pracujących w pozycji siedzącej, kierowców a także u osób z niską aktywnością fizyczną.

Substancją czynną leku Dobenox Forte jest dobezylan wapnia.

Przewlekła niewydolność żylna wywołuje duży dyskomfort w codziennym życiu osób borykających się z tą chorobą. Wiele randomizowanych badań klinicznych wykazało korzystny wpływ dobezylanu wapnia na jej objawy (1).

Działanie substancji czynnej leku polega na zmniejszaniu lepkości krwi i osocza, dzięki czemu chroni przed powstawaniem zastojów w naczyniach krwionośnych i zlepianiem się krwinek czerwonych, tym samym poprawiając przepływ żylny. Dodatkowo dobezylan wapnia hamuje proces rozpadu kolagenu.

Dobezylan wapnia zmniejsza obrzęk nóg oraz przyczynia się do złagodznenia objawów obiektywnie zdiagnozowanej przewlekłej niewydolności żylnej, niezależnie od jednoczesnego stosowania pończoch uciskowych (2).

Niniejszy lek przeznaczony jest dla osób dorosłych. 

Skład

Składniki leku Dobenox Forte

- substancja czynna: jednowodny dobezylan wapnia. 1 tabletka zawiera 500 mg substancji aktywnej.

- substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka Opadry II 57U18539 White o składzie: hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E 171), talk, maltodekstryna, średniołańcuchowe trójglicerydy.

Dawkowanie:

Lek Dobenox Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki Dobenox Forte należy przyjmować doustnie według poniższych zaleceń:

Dolegliwość Dawka jednorazowa Dawka dobowa
niewydolność żylna 1-2 tabletki 2 tabletki
żylaki odbytu j.w. j.w.

Wskazane jest przyjmowanie leku po posiłkach. Nie należy przekraczać wskazanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Dobenox Forte.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Produktu Dobenox Forte nie należy stosować u dzieci, u kobiet w ostatnim trymestrze ciąży i u kobiet karmiących piersią. Przed przyjęciem leku należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Aleksandra 2020-01-20 21:05

cały czas rozmyślam czy to lekarstwo zakończy moje dolegliwości

Joachim 2018-12-15 11:41

Żylaki w wiadomym miejscu. Uciążliwy dla mnie temat! Przyjmuję Dobenox Forte na ta dolegliwość bo uważam , że jest najlepszy .

Bernadetta 2018-10-25 11:41

Pracuję w biurze i jestem raczej mało aktywną osobą. Z tego pwoodu doskwiera mi cieżkość nóg i obrzęki. Wyglądają to nieładnie ichciałabym jakoś temu zaradzić. Dobenox Forte to produkt który byl dla mnie pomocną dłonią. Złagodził problem i zmniejszył widoczność.

Damazy 2018-08-19 18:31

Na uciążliwe hemoroidy raczej powienieneś być zadowolony z Dobenox Forte ...

Fiolka 2018-05-19 23:33

Kupiłam ten ze względu na krążenie w nogach, Zużyłam prawie całe opakowanie i nie widzę efektów, a zaznaczę, że mam dopiero minimalne zaczątki problemów z krążeniem, nieznaczna ciężkość nóg i niewielki ból. Nie widzę różnicy, a ponadto UWAGA - zrobiły mi się hemoroidy! Mam ten problem mniej więcej raz do roku, jak robię wiele km na rowerze. Tym razem też się pojawił, a Dobenox rzekomo niby leczy to schorzenie. Nie polecam.

Dobrusia 2017-07-02 11:20

Dobenox Forte zaczęłam stosować, jak pojawiały się u mnie problemy z krążeniem. Mam pracę przy biurku, wobec czego bardzo dużo siedzę i niewiele się ruszam. Zauważyłam, że na moich nogach powstały bardzo nieestetyczne pajączki. Nie chciałam skończyć z operacją na żylaki, wobec czego stosowanie tego leku uważałam za niezbędnik w mojej rutynie.

Rita 2017-05-19 19:54

Dobenox Forte nabyłam gdy odczuwany dyskomfort nie pozwalał mi funkcjonować. Zwykle nie mówi się głośno o hemoroidach, bo to jeszcze taki temat tabu. Powyższy preparat szybko i skutecznie zwalcza objawy a dodatkowo jest dyskretny i mogę go nosić w torebce.

Iga 2017-03-26 10:21

Uczucie ciężkich nóg może być mylące. Z jednej strony możemy sądzić, że to efekt częstego ruchu, a jeśli dotyczy to osób biernych fizycznie, to po prostu czyste zmęczenie. Jednak nie. Uczucie ciężkich nóg może zwiastować większe problemy - np. z krążeniem. Jeśli nie chcemy czekać na negatywny rozwój spraw, zastosujmy od razu Dobenox Forte.

Monika 2017-03-23 11:52

Pomaga na żylaki, zwłaszcza gdy te się dopiero zaczynają pojawiać. Cenowo tez jest ok.

Rita 2016-07-25 00:04

Nie ma co ukrywać... Jestem leniem jesli chodzi o ćwiczenia! Ciągle tylko praca. No i nie mam kiedy nawet iść na spacer. A żylaki atakują! Patrzeć na siebie nie mogę! Kupiłam Dobenox Forte . Oby ten preparat okazał się skuteczny!

Dorota 2015-12-02 20:00

Produkt Dobenox Forte zaczęłam stosować, bo poleciła mi go koleżanka z pracy! Preparat jest teraz u nas istnym hitem. To przez styl naszej pracy: albo cały dzień stoimy, albo biegamy jak szalone - kelnerki nie mają łatwo, jeśli o nogi chodzi... Wydawać by się mogło, że to fajnie tak "biegać", ale ból nóg po pracy, wskazuje na coś innego. Dobenox Forte daje ulgę po pracy i pozwala uniknąć uczucia "pulsowania" przed snem.

Grażyna 2015-02-03 13:15

Dobenox Forte zaczęłam stosować w niewydolności żylnej. Zmiana pracy z aktywnej na bierną przyczyniła się do powaznych i uciążliwych bolesności i skurczy łydek. Preparat zniwelował te dolegliwości i cieszę się, ze zaczęłam go stosować, bo ustrzegłam się przed żylakami, na które narzeka wiele moich rówieśniczek.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.