7 niezawodnych metod pozwalających zauważalnie zwiększyć metabolizm

7 niezawodnych metod pozwalających zauważalnie zwiększyć metabolizm

Dodano: 01-11-2014

odchudzanie zielona kawa

Kiedy nadchodzi pora jesienna, nie mamy zazwyczaj najmniejszej ochoty, aby podejmować systematyczne ćwiczenia fizyczne. Próbując przezwyciężyć przygnębiający nastrój, sięgamy najczęściej po bardzo kaloryczne słodycze. Jest to bez wątpienia niezwykle przyjemne i na chwilę poprawia nastrój, jednakże przy okazji sprawia, że pod skórą gromadzi się warstwa tłuszczowa, a nam przybywa zbędnych kilogramów. Istnieją jednak sprawdzone i niezawodne sposoby, które pozwalają skutecznie przyśpieszyć metabolizm, a tym samym zachować optymalną wagę. 

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na odchudzanie to możesz skorzystać z pomocy popularnych suplementów diety. Ostatnio bijącym bardzo duże rekordy popularności są tabletki 3d chili (przeczytaj opinie). W serwisie Supple.pl możesz również poznać opinie Asystor Slim oraz mocno promowanego w telewizji Linea20+. Jeżeli chodzi o mniej znane produkty to powinieneś zapoznać się z opiniami Edixal oraz Sanprobi Super Formula.

Właściwy poziom nawodnienia organizmu

Bezpośrednio związane z prawidłowym metabolizmem jest odpowiednie nawodnienie organizmu. W mgnieniu oka obniża się ono jednakże nawet po sporadycznym spożyciu alkoholu, a tym samym stajemy się znacznie bardziej podatni na tycie. Na domiar złego zwiększa się nam ochota na śmieciowe jedzenie, co już stanowi w zasadzie gwóźdź do trumny dla naszych starań o atrakcyjną sylwetkę. Szczególnie z alkoholem powinny uważać osoby żyjące w nieustannym stresie, gdyż dodatkowo podnosi on stężenie kortyzolu. Ten związek chemiczny nazywany popularnie hormonem stresu, przyśpiesza produkcję glukozy, a jej nadmiar zostaje przekształcany w tkankę tłuszczową.

Warto zamiast alkoholu i słodzonych napojów wybierać zatem krystalicznie czystą wodę mineralną. Dietetycy zalecają wypijanie każdego poranka szklanki wody z cytryną, co doskonale pomaga usunąć z organizmu nagromadzone toksyny. Zawsze kiedy zdarzy Ci się zgrzeszyć i wrzucić na ząb niezdrowe posiłki pamiętaj więc o tym, że wypicie ciepłej wody o poranku może zdziałać prawdziwe cuda. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest bowiem podstawą niezakłóconej pracy całego organizmu. 

Optymalne ilości wapnia

Na proces powstawania tkanki tłuszczowej znaczący wpływ wywiera również nieprawidłowa ilość wapnia w codziennej diecie. Aby uniknąć niedoborów, warto więc każdego dnia spożywać mięso ryb oraz dobry, najlepiej ekologiczny nabiał. Jesteś jednak nie tylko tym co jesz, lecz również tym, co Twój organizm przyswaja. Pamiętaj zatem o dostarczaniu wraz z posiłkami dużych dawek witaminy D, gdyż ta znacząco poprawia wchłanianie wapnia. Jeśli odpowiednio o to zadbasz, wtedy Twój metabolizm zauważalnie przyśpieszy!

Pij regularnie zdrowe rodzaje herbaty 

Jak pokazały badania naukowe, na przyśpieszenie metabolizmu znaczący wpływ wywiera regularne picie zielonej oraz białej herbaty. Warto wykorzystać tę wiedzę i tym samym skutecznie pozbyć się nadwagi. 

Biała herbata oprócz spalania tłuszczu wykazuje również działania antybakteryjne, a także skutecznie zabija wirusy oraz grzyby. Zielona zaś jest bogata w zdrowotne antyoksydanty, a także pozwala długotrwale obniżyć stężenie cukru we krwi. Zielona herbata uczestniczy ponadto w procesie termogenezy, a tym samym zauważalnie poprawia trawienie

Ćwiczenia fizyczne z samego poranka

Nic tak dobrze nie stawia rankiem na nogi, jak ćwiczenia na rześkim powietrzu. Po solidnym treningu nie zapominaj nigdy o wzięciu zimnego prysznica! Taki właśnie rytuał doskonale napędza metabolizm, a przecież o to nam chodzi. Siłowe ćwiczenia budują ponadto masę mięśniową, co skutecznie przyśpiesza zużywanie kalorii w spoczynku. 

Odprężający sen

Aby utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie, nie możemy także zaniedbywać snu. Jego optymalna długość (7-8 godzin), pozwala w sposób niezakłócony dokonywać organizmowi właściwej przemiany materii. Przed pójściem do łózka zadbaj zatem o komfortowe warunki do snu - ciszę, przyjemną temperaturę oraz zaciemnienie pokoju. 

Regularne posiłki

Pamiętaj również o tym, że zachowanie atrakcyjnej sylwetki wiąże się wyraźnie z częstotliwością przyjmowania posiłków. Zjadaj więc każdego dnia co najmniej 5 posiłków w stałych odstępach czasowych, a jednocześnie pozwalaj sobie na zdrowe przekąski. Wsłuchuj się w reakcje swojego organizmu i przyjmuj je wyłącznie wtedy, gdy czujesz głód. Nie doprowadzaj jednak do zagłodzenia organizmu, ponieważ spowolni to metabolizm na podobnej zasadzie jak objadanie się. Wybieraj zwłaszcza przekąski z pokaźną zawartością błonnika, a także witaminy B (orzechy, kiełki, ziarna zbóż, ryby, wołowina). Miej również świadomość, że najważniejszych posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie, dlatego zjedz je jak król! 

Zielona kawa sposobem na przyśpieszenie spalania tłuszczu

Przemiana materii wyraźnie poprawia się za sprawą kwasu chlorogenowego, zawartego w naparach z zielonej kawy. Poprawia on wchłanianie glukozy przez organizm, a jednocześnie stanowi cenne źródło wielu witamin i minerałów. Przyjmując systematycznie ekstrakt z zielonej kawy zachowasz zdrowie oraz szczupłą sylwetkę.

Co znajdziesz w serwisie Supple.pl?

Serwis Supple.pl to największa baza informacji i opinii o suplementach w Internecie. U nas znajdziesz m. in. informacje o SuperOptic wraz z jego opiniami. Kolejnym produktem, którym warto się zainteresować jest Enteromax w kapsułkach wyprodukowany przez firmę Polfa Łódź. Jest to produkt przeznaczony dla wszystkich tych, którzy mają problemy z biegunką. Dla osób mających problemy z niedoborem wapnia sugerujemy zainteresowanie się tabletkami rozpuszczającymi się o nazwie Calcium-Sandoz Forte. Opinie tego produktu zjadą Państwo również w naszym serwisie.

Dla osób, które mają problemy ze złym samopoczuciem i z różnego rodzaju nerwicami polecamy jeden z produktów z kategorii nerwice, do których należy m. in. Nervomix (zobacz opinie). Nervomix jak na razie zbiera pozytywne opinie, ale przed jego zakupem sugerujemy zapoznać się z jego ocenami w naszym serwisie. Osoby, które mają problemy ze stawami powinny zajrzeć do rankingu suplementów i leków OTC o tej samej nazwie w naszym serwisie. Jednym z produktów jest Artrevit, który mimo tego, że nie jest tak mocno reklamowany w telewizji zbiera głownie dobre i bardzo dobre opinie. 

W naszym serwisie znajdą Państwo informacje wraz z opiniami i recenzjami różnych suplementów. W tej chwili w bazie mamy ponad kilka tysięcy produktów.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.