Sól Epsom dla zdrowia i urody

Sól Epsom dla zdrowia i urody

Sól Epsom jest jednym z tych rozwiązań, których liczne właściwości prozdrowotne znane były już naszym babciom. Mamy w jej przypadku z rozwiązaniem naturalnym, charakterystyczne jest przy tym dla niego to, że może poprawić nie tylko stan naszego zdrowia, ale również urodę, która rzadko budzi nasze zadowolenie.

Co to właściwie jest?

Sól Epsom to także tak zwana sól gorzka albo angielska, dla chemika lepiej znana jako siarczan magnezu. Powstaje dzięki połączeniu dwóch niezwykle ważnych dla nas pierwiastków – magnezu oraz siarki, dzięki czemu może pozytywnie oddziaływać tak na cały organizm, jak i na jego poszczególne części.

Nazwa soli nie jest wcale przypadkowa. Miasto Epsom znajduje się w Anglii i właśnie tam zaczęto pozyskiwać sól decydując się na odparowywanie jej ze źródeł wody mineralnej. Sama sól angielska jest substancją bezzapachową, której wygląd może budzić skojarzenia z solą kuchenną. W jej składzie znajduje się blisko dziesięć procent czystego magnezu oraz prawie trzynaście procent czystej siarki, mamy więc do czynienia z połączeniem, które jest nam w stanie zagwarantować wysoką wartość terapeutyczną.

Sól Epsom dla zdrowia

Ze względu na swoje właściwości prozdrowotne sól Epsom już od dawna jest szeroko wykorzystywana w medycynie. Jej podstawowy składnik – magnez – wpływa na pracę nawet trzystu różnych enzymów, możemy więc liczyć na niego wtedy, gdy zależy nam nie tylko na dobrej kondycji fizycznej, ale również na dobrym samopoczuciu. Sól angielska redukuje napięcie i stres, a jednocześnie zmniejsza ryzyko wystąpienia nie tylko zawału serca, ale również szeregu chorób związanych z nieprawidłowym działaniem naczyń krwionośnych. Jest też niezastąpiona, gdy chcemy podnieść odporność naszego organizmu.

Osoby, które ją stosują zwracają uwagę i na to, że potrafi ona skutecznie walczyć z bólem likwidując stany zapalne. Sprawdza się nawet przy bólach stawowych oraz skurczach mięśni, bywa zaś, że stosuje się ją przy silnych dolegliwościach menstruacyjnych. Siarczany obecne w jej składzie mają działanie oczyszczające, sól jest więc cennym wsparciem, gdy chcemy oczyścić nasz organizm z toksyn.

Sól Epsom i nasz wygląd

O zaletach soli Epsom mówi nie tylko medycyna, są one bowiem niemożliwe do przecenienia i wówczas, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się kosmetologia. Sól angielska jest zatem często składnikiem kremów, wykorzystuje się ją przy tym również do produkcji środków umożliwiających prawidłową pielęgnację włosów oraz maści. Osoby zainteresowane jej możliwościami chętnie sięgają także po peelingi ciała i twarzy. Nie ma w tym nic dziwnego, sól Epsom jest bowiem niezawodna wówczas, gdy pojawia się konieczność likwidowania zaskórników. Można po nią sięgać także wówczas, gdy nie podoba się nam zapach naszych stóp oraz wtedy, gdy mamy problem z nadmiernie łamliwymi paznokciami oraz wypadającymi włosami. Specjaliści polecają również okłady z soli angielskiej oraz kąpiele solankowe. Dzięki tego rodzaju praktykom szybko pozbędziemy się obrzęków i opuchlizny, łatwiej będzie się nam przy tym również zrelaksować i odprężyć.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.