Jaki wpływ na nasze zdrowie mają emocje?

Jaki wpływ na nasze zdrowie mają emocje

Staramy się dbać o swoje zdrowie zapewniając sobie zbilansowaną dietę, odpowiednią ilości ruchu i regularnie udając się na badania kontrolne. Tymczasem stres, negatywne emocje i niska odporność psychiczna bardzo często przyczyniają się do powstawania fizycznych dolegliwości. Jak możemy temu przeciwdziałać? Gdzie zwrócić się o pomoc, kiedy czujemy potrzebę emocjonalnego wsparcia?

Fizyczne następstwa destrukcyjnych emocji

Każdy z nas miewa takie momenty, w których życie nabiera większego tempa. Powodem może być zmiana sytuacji zawodowej lub rodzinnej lub nagłe, nieprzewidywalne wydarzenie, które wytrąca nas z psychicznej równowagi. Jeżeli związane z wystąpieniem tego typu okoliczności stres i napięcie towarzyszy nam przez dłuższy czas, może stanowić realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia.

Przedłużający się stres, niepokój i negatywne stany emocjonalne prowadzą do szeregu zaburzeń ze strony układu krążenia i przewodu pokarmowego oraz przyczyniają się do powstawania bolesnych napięć mięśniowych. Niejednokrotnie zdarza się, że podejmujemy leczenie samych tylko objawów naszego nazbyt emocjonalnego stylu życia – podczas gdy konfrontując się z ich psychologiczną przyczyną bylibyśmy w stanie zredukować problem nawet bez pomocy środków farmaceutycznych.

Jak to działa?

Negatywne emocje realnie wpływają na ludzką gospodarkę hormonalną, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia ciśnienia tętniczego, napięcia mięśni, czy nawet wzmożonego odkładania się tkanki tłuszczowej. Jeżeli zależy nam na zachowaniu jak najlepszego zdrowia, jednym z naszych głównych zadań powinna być nauka odpowiedniego reagowania na to, co przynosi nam życie. Nawet jeśli spotykają nas niekorzystne okoliczności.
Działalność psychologa polega między innymi na takim ukierunkowaniu myślenia poddającej się sesji osoby, żeby była ona w stanie nie tylko rozwiązać swoje aktualne problemy, ale także znacznie sprawniej radzić sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości. Korzystając z pomocy psychologicznej pozwalamy sobie zatem na realny rozwój, inwestując jednocześnie w zachowanie dobrego zdrowia na długie lata.

Nie bój się prosić o pomoc

Wsparcie, którego potrzebujesz jest na wyciągnięcie ręki. Korzystając ze strony cplwowska.pl możesz zapoznać się z ofertą najbardziej renomowanych psychologów, otrzymując wyspecjalizowaną pomoc, dostosowaną do Twoich potrzeb. Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz otrzymać wsparcie dokładnie w tym obszarze życia, który jest dla Ciebie na chwilę obecną najbardziej istotny.

Współpraca z psychologiem jest doskonałym narzędziem wewnętrznej przemiany. Odnajdując przyczyny swoich działań, zachowań, a także określonych, powtarzalnych wzorców działania, jesteś w stanie trwale zmodyfikować swoje życie. Istnieje wiele podświadomych przekonań, sposobów postrzegania świata i motywów zachowań, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. W trakcie sesji z psychologiem możesz dotrzeć do ich przyczyn oraz zmodyfikować mechanizm ich działania na taki, który będzie dla Ciebie korzystny. Dzięki temu dokonasz w swoim życiu trwałych zmian, których wprowadzenie w pojedynkę mogłoby być bardzo utrudnione.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.