Kategorie produktów

Citropepsin

Citropepsin

3.59 Dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Citropepsin

Citropepsin to lek dostępny w formie płynu doustnego. Produkt wskazany jest dla osób, które mają problem z brakiem łaknienia, bezkwaśnością, niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego lub borykają się z niestrawnością i chcą poprawić swoje trawienie.

Substancją czynną zawartą w leku Citropepsin jest pepsyna, czyli enzym biorący udział w trawieniu białek. W naszym organizmie pepsyna powstaje w żołądku pod wpływem kwasu solnego z pepsynogenu.

Pepsyna osiąga maksymalną aktywność w środowisku kwaśnym, które gwarantuje kwas solny zawarty w soku żołądkowym. Jego niedobór może prowadzić do problemów i dolegliwości  trawiennych.

Pepsyna zawarta w leku, jako składnik soku żołądkowego, wspomaga jego wydzielanie, przez co usprawnia procesy trawienia, które odbywają się w żołądku. Poprzez to działanie zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości, wynikających z niedostatecznej aktywności enzymów trawiennych.

Skład

W składzie preparatu Citropepsin znajdują się następujące substancje:

substancja czynna pepsyna (1:4000) o aktywności nie mniej niż 1280 Ph. Eur. U./g
pozostałe składniki kwas cytrynowy bezwodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, sorbitol ciekły krystalizujący, sodu benzoesan, sacharoza, substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa, woda oczyszczona

Dawkowanie:

Lek Citropepsin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Płyn Citropepsin należy podawać doustnie.

Zalecane dawkowanie:

Wiek Dawka pojedyncza Pora przyjmowania Dawka dobowa
dorośli 5-10 ml 15-20 min przed posiłkiem 15-30 ml
dzieci j.w. j.w. j.w.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Citropepsin.

Niniejszy produkt leczniczy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Nie stosować u osób, u których występuje nadkwaśność lub nadmierne wydzielanie soku żołądkowego. Citropepsin zawiera sacharozę i sorbitol ciekły krystalizujący. Ostrożność powinny zachować osoby z nietolerancją niektórych cukrów. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

patryk 2020-03-22 17:01

Nie wciskajcie dzieciom leków na wzrost apetytu bo później będą miały nadwagę, i na pewno nie będą wam za to wdzięczne. Tak było ze mną i już od małego musiałem się z tym borykać. Szukajcie naturalnych sposobów jeżeli jest to wgl potrzebne bo według mnie organizm sam wie czego potrzebuję , jedynie w skrajnych przypadkach użył bym jakiś leków.Pozdrawiam

Pelagiusz 2019-12-13 10:09

dobry wybór na niestrawność

Stanislaw 2018-04-27 09:03

Nie działa. Pic na wodę, fotomontaż. Uczcie się na cudzych błędach. Wydałem za was 30zł i zaufanie. Apetyt taki sam jak wcześniej czyli nienajlepszy, a trawienie bez zmian. Chcecie czegos skutecznego? Polecam Apetizer. Ja stosuję Apetizer Senior. Pierwsza łyżeczka, 15 min później i ssanie w żołądku. Zjadłem obiad z dokładką. Trawienie odczuwalnie lepsze. Jednak nie stosuję Apetizeru narazie ze względu na możliwą interakcję z innymi lekami. Chodzi o obecność wyciągu z grejfruta.

Filomena 2017-11-25 17:32

Nie sądziłam że kiedyś będę sticte dla siebie potrzebowała coś na spaczone łaknienie ... Przykro mi, że się myliłam :( Z odsieczą stawił się Citropepsin . Myślę, że to prawidłowy krok.

Marcelina 2017-10-16 09:28

Nie tylko nadkwaśnośc może powodować problemy. Ja od dłuższego czasu zmagam się z tym, że mój żołądek produkuje za mało soku żołądkowego, a więc brakuje też kwasu solnego. Przez to nie mam kompletnie apetytu. Zaczęłam stosować Citropepsin, bo pepsyna pomaga na te dolegliwości. Apetyt jeszcze nie wrócił, ale czuję się już trochę lepiej :)

Kinga 2017-09-28 04:04

W wieku około 12 lat pomógł mi wyjść ze stanu porownywalnego do anoreksji! Polecam :)

Celina 2017-06-29 15:25

Citropepsin stosowałam przy braku apetytu. Nie wiedziałam jednak, że problem może tkwić w niedostatecznej produkcji soku żołądkowego. Niemniej cieszę się, że już zażegnałam ten problem. Przy okazji lek wspomaga też trawienie, dzięki czemu można uniknąć uporczywych dolegliwości trawiennych, jak np. zgaga.

Dobiesław 2016-11-14 20:20

Citropepsin nie wykazuje świetnych efektów na przejedzenie. Oceniam tylko na 2

Mariola 2016-11-09 12:25

podczas choroby sprawdzil sie idealnie

Filomena 2016-10-26 18:36

Od roku próbowałam zmusić moje dziecko do normalnego jedzenia. Miesiąc temu koleżanka poleciła mi Citropepsin i obiady znikają w końcu z talerza! Każda mama niejadka powinna poznać Citropepsin , to naprawdę działa!

Daniela 2016-09-29 09:35

Braki łaknienia mogą towarzyszyć osobom, które borykają się z niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego. Dlaczego jest on tak niezbędny? Sok żołądkowy zawiera kwas solny, który to jest odpowiedzialny za początkowy rozkład zawartych w pokarmie substancji. Dzięki temu można utrzymać zdrowie układu pokarmowego. W przypadku bezkwaśności warto zainteresować się produktem Citropepsin, gdyż jego składniki wpływają na zachowanie równowagi trawienia, a tym samym zmniejszają odczuwane dolegliwości.

Aleksandra 2016-04-27 10:58

Czasami układ trawienny nie radzi sobie z trawieniem. Wtedy warto mu trochę pomóc i jednocześnie sprawić, zeby trawienie przebiegało szybko i bez powikłań. Sama miewałam takie problemy, że czułam się ciężka, choć nie jadłam jakichś ciężkostrawnych potraw. Enzymy trawienne mogą po prostu wykazywać niedostatecznąaktywność. Citropepsin trochę im pomaga i podkręca je do optymalnej pracy.

Wanda 2016-04-18 18:56

To zdecydowanie nie jest środek dla dzieciaków. Moim bliźniakom Citropepsin nie przypadł do gustu.

Ones 2015-04-08 22:03

Jakoś nie czuje efektu po działaniu tego leku. Nie polecam, bo nie ma co płącić za coś co nie działa! daje 1/5!

Kornelia 2015-04-01 21:10

Niestety mi nie pomógł związku z poprawą apetytu - ale to być może kwestia choroby którą przechodziłam ostatnio. Mam nadzieję że wszystko wróci szybko do normy

Łucja 2015-03-10 11:31

Miałam z tym styczność kilka lat temu, ten płyn faktycznie okazuje się pomocny jak ktoś ma problemy z małym apetytem.

Nidurak 2015-01-30 16:35

Nieźle pobudza trawienie i można w prosty oraz skuteczny sposób efektownie poradzić sobie z niejadkiem :) polecam! Działa doskonale i daje 5/5 :)

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.