Kiedy powinno się stosować gainery?

Kiedy powinno się stosować gainery?

Na dobrą sprawę w dużej mierze będzie to kwestia indywidualna. Dużo oczywiście zależy od diety, apetytu oraz tego jakie ma się przyzwyczajenia. Na pewno gainery całkowicie powinno się stosować do posiłków gdy miało się ciężki trening. Wtedy oczywiście będzie można odnieść korzyść z tego, że pojawi się w naszym krwiobiegu bardzo szybko cukier. Duża dawka cukrów będzie na pewno stymulowała insulinę, która jest hormonem budulcowym. Oprócz cukrów transportuje również aminokwasy do tkanek organizmu oraz inne składniki o charakterze odżywczym, które znajdują się w posiłku. Poleca się oczywiście stosowanie gainerów nie tylko po treningu, ale także w trakcie posiłku przed treningiem. W takim przypadku posiłek po treningu powinien mieć oczywiście małą ilość przedłużających trawienie tłuszczy. Zamiast tego wprowadzić trzeba oczywiście jak najwięcej białka, które będzie lekko strawne oraz węglowodany o charakterze powyżej 50 IG. Może to być ryż, makaron czy ziemniaki. 

Dlaczego odradzam picie gainerów po treningu, ale przed posiłkiem? 

Przede wszystkim dlatego, że większość gainerów będzie powodować wysoki skok poziomu cukru we krwi. W ten sposób wiele osób, które mają słaby apetyt będą przez długi czas miały małą ochotę na naturalny posiłek, który ma być zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli chcemy to przyzwyczajenie zmienić można oczywiście zabrać ze sobą jakiś posiłek, który będzie można od razu spożyć po treningu. Można także zaraz po treningu wypijać jakiś napój Carbo z dodatkiem białek. Inaczej niż w przypadku gainerów Carbo, które nie ma białek czy tłuszczów nie będzie gwarantowało odpowiedniego trawienia w żołądku i od razu będzie się pojawiać w jelitach. Dzięki temu potem będzie można liczyć na wchłanianie do krwioobiegu i zrobi się miejsce na zwykły posiłek. Spożycie Carbo pozwoli nam wrócić do domu i tam będzie już można spożywać normalny posiłek. Trzeba pamiętać, że taki posiłek musi być spożywany do 40 minut od końca treningu. 

Niewielkie porcje gainerów będzie można także stosować przy innych posiłkach w ciągu dnia, ale jedynie w momencie, gdy będzie brak apetytu. To na pewno ważna informacja, ponieważ wiele młodych osób przyzwyczaja się do łatwej formy uzupełniania lub też zastępowania posiłków właśnie spożywając gainery. 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.