Spalacze tłuszczu - w jaki sposób działają?

Spalacze tłuszczu - w jaki sposób działają?

Suplementy diety wspomagające proces odchudzania zyskały na rynku ogromną popularność. Trudno się temu dziwić, ponieważ problem nadwagi i otyłości dotyka połowy mieszkańców naszego kraju. Coraz częściej wybieramy preparaty zwane „spalaczami tłuszczu”. W jaki sposób rozprawiają się z tkanką tłuszczową?

Cel nr 1: termogeneza

Podstawowym i zarazem najważniejszym sposobem, w jaki działają spalacze tłuszczu jest stymulacja termogenezy. Powszechnie nazywamy to przyspieszeniem naszego metabolizmu, a oznacza zwiększenie wydatku energetycznego na spalanie tkanki tłuszczowej. Za ten proces w spalaczach tłuszczu odpowiada głównie kofeina, podobne efekty posiada również ekstrakt z zielonej herbaty.


Czytaj: Jak wybrać dobry spalacz tłuszczu?


Cel nr 2: lipoliza

Ta groźnie brzmiąca biochemiczna przemiana oznacza uwalniania kwasów tłuszczowych oraz glicerolu z komórek tłuszczowych. To mobiliza rezerw tłuszczu, które mogą zostać wykorzystane przez organizm dzięki spalaczom tłuszczu. Tutaj również najważniejszym stymulatorem jest kofeina, która stymuluje ośrodkowy układ nerwowy. W tym procesie ważną rolę pełni również synefryna, która wpływa bezpośrednio na uwalnianie kwasów tłuszczowych z komórek.


Cel nr 3: pobudzanie

Kofeina, która zawarta jest niemalże w każdym spalaczu tłuszczu, wykazuje dodatkowe działanie stymulacyjne. Jest to szczególnie przydatne podczas odchudzania. Przyjęta przed treningiem porcja spalacza tłuszczu z tą substancją, pozwala na wzrost intensywności i wydolności ćwiczeń. Dzięki temu możemy bez szwanku zachować tkankę mięśniową i spalić nadprogramowe kalorie.


Sprawdź także: Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suplementu przedtreningowego?


 

Cel nr 4: supresja ośrodka głodu

To aspekt, który łatwo przeoczyć! Spalacze tkanki tłuszczowej mają znamienną zaletę - pozwalają ograniczyć chęć na słodycze. W połączeniu z procesem stymulacji termogenezy możemy czasem samoistnie wygenerować duży deficyt kaloryczny.

 

Czy samo stosowanie spalaczy tłuszczu wystarczy?

Podstawą podczas odchudzania i kształtowania sylwetki jest właściwie skomponowana dieta oraz dobrze zaplanowana aktywność fizyczna. W dzisiejszych czasach często chcemy w łatwy sposób przyspieszyć oraz ułatwić sobie cały proces, wykorzystując środki odchudzające, w tym spalacze tłuszczu. 


„Spalacz” brzmi bardzo przekonująco i obiecująco! Preparat, który koncentruje się na tkance tłuszczowej i doprowadza sam do pozbycia się tej tkanki? Po lekturze niniejszego artykułu wiemy już, że to nie do końca tak działa. Spalacze tłuszczu mogą doprowadzić jednak do przyspieszenia procesów metabolicznych kluczowych dla pozbycia się tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak, iż przy nieprawidłowej diecie i braku regularnych treningów zakup nawet najdroższych środków mija się z celem.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.