Kategorie produktów

Urosept

4.64 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Urosept

Produkt leczniczy Urosept jest preparatem dostępnym bez recepty, wykazującym łagodne działanie moczopędne.

Lek stosowany jest tradycyjnie, pomocniczo w chorobach przebiegających z zastojem moczu - w zakażeniach układu moczowego, zapaleniu układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Zawarte w formulacji leku ekstrakty roślinne wykazują właściwości moczopędne, rozkurczowe, a także zmniejszające stan zapalny.

Urosept może byc przyjmowany przez dłuższy czas, stosowanie leku można także łączyć z  z innymi skojarzonymi produktami leczniczymi.

Skład

Substancje czynne produktu Urosept zawarte w 1 tabletce drażowanej to ekstrakty z: liści brzozy 4,40 cz., korzenia pietruszki 2,66 cz., naowocni fasoli 1 cz. (86,2 mg); naowocnia fasoli sporszkowana 78 mg, wyciąg suchy z ziela rumianku 8 mg; wyciąg suchy z liści borówki brusznicy 26 mg; naowocnię fasoli sproszkowaną 78 mg; potasu cytrynian 19 mg; sodu cytrynian 16 mg.

Pozostałe składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, indygotyna E 132, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295). 

Informacja dla alergików: lek zawiera laktozę.

Dawkowanie:

Tabletki drażowane Urosept należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Sposób i droga podania: lek przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody.

Zalecane dawkowanie:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę
osoby dorosłe 2 tabletki 3x
dzieci w wieku > 12 lat j.w. j.w.
dzieci w wieku < 12 lat nie stosować

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Urosept. Preparatu nie należy podawać dzieciom i młodzieży poniżej 12 roku życia, a także osobom z niewydolnością nerek i / lub serca.

Stosowanie niniejszego leku nie jest zalecane w okresie ciązy oraz laktacji.

Produkt Urosept należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-28 12:19

nieprzyjemny ból nareszczie jest tylko wspomnieniem. naprawdę zachwalam...

MK 2017-10-19 12:17

Jeden z najskuteczniejszych leków w ramach profilaktyki zdrowia dróg moczowych jakie kiedykolwiek wpadły mi w ręce;) Hihi przenośnie i dosłownie też, bo na studiach miałam praktyki w Herbapolu i badałam właściwości tych tabletek. Sentyment pozostał.

Unnika 2017-09-21 13:41

Urosept polecił mi pan w aptece, kiedy powiedziałam, że mam problem z oddaniem moczu. To był zupełnie jednorazowy przypadek i wcześniej nic takiego mnie nie dotykało, dlatego nie miałam pojęcia co zrobić z tym problemem, a zanim bym się dostała do lekarza, to pewnie cały dzień jak nie dwa by zleciały... Urosept pomógł bardzo szybko, bo już po drugiej dawce mogłam normalnie oddać mocz!

Joanna 2017-05-29 14:48

Urosept to środek, polecany przy zapaleniu układu moczowego. Może się ono objawiać dolegliwościami bólowymi w obrębie okolic intymnych. Problem należy zwalczać od jego podstawy.

Ewelina 2017-05-27 12:17

Jak dla mnie Urosept jest dobrym preparatem na problemy z pęcherzem. Niestety często się tak dzieje, że łapie mnie jakaś nieprzyjemność z tego tytułu. W sumie nie wiem z czego to wynika, bo staram się dbać o higienę najlepiej jak się da, nie odkładam też wizyt u ginekologa ani badań. NIestety, kiedyś fizjoterapeuta powiedział, że mam nisko osadzoną miednice, a co za tym idzie narządy płciowe i podejrzewam, że to przez to jest taka "podatna". Dlatego też Urosept mam zawsze w domu, w razie, kiedy budzę się u czuję "niemoc" i ból z oddaniem moczu.

Mariola 2017-04-04 20:55

Nie powiecie mi, że znacie skuteczniejsze leki niż Urospet na problemy z pęcherzem!

Walentyna 2017-02-03 21:14

Nabyłam Urosept , bo bolało przy oddawaniu moczu. Ten produkt wskazała mi moja siostra. Pomógł na moją przypadłość całkiem szybko!

Weronika 2016-12-25 16:50

Nabawiłam się ostatnio zapalenia pęcherza i Urosept bardzo mi pomógł. Polecam!

Prokop 2016-06-28 13:23

Doniedawna myślałem, że kamica nerkowa to tylko opowiastki o kamieniach w nerkach. Aż sam nie zacząłem odczuwać częstego parcia na mocz i niemocy. To było dość niekomfortowe. Pojechałem do lekarza i opowiedziałem, co mi dolega. Lekarz odpowiedział mi, że przyszedłem w porę. Zacząłem brać Urosept . Składniki środka wpływają korzystnie na zdrowie dróg moczowych i układu moczowego.

Walter 2015-09-11 16:52

Mam taki problem, że skupiają mi się kamyczki w nerkach. W całym moim życiu miałem już 6 zabiegów na ten problem! Ostatnim razem lekarz zalecił mi żebym zaczął stosować Urosept ! No to zakupiłem! Mam nadzieję, że zadziała!

Bogdan 2015-07-29 15:02

Urosept jest dla mnie strzałem w dziesiątke jeśli chodzi o leki na drogi moczowe.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.