Kiedy warto postawić na suplementy witaminowe?

Kiedy warto postawić na suplementy witaminowe?

Regularne dostarczanie organizmowi witamin jest niezbędne, by zachować zdrowie, siły witalne oraz ochronić się przed skutkami życia w pośpiechu i stresie. Niektórzy wybierają warzywa i owoce, a inni – preparaty multiwitaminowe, które mogą działać równie skutecznie, co naturalne witaminy i minerały zawarte w pokarmach.

Białka, węglowodany, tłuszcze, minerały, woda oraz witaminy – to składniki, które muszą być dostarczane do organizmu codziennie. Pomaga w tym zbilansowana dieta, a także wsparcie w postaci odpowiednio dobranego preparatu witaminowego. - Godne uwagi są szczególne te, które tworzy się w oparciu o technologię ujemnej jonizacji. Dzięki temu suplement działa już na poziomie komórkowym, prowadząc do regeneracji i wzmocnienia całego organizmu – mówi Violetta Grzesiak-Stołanowska z Miasto Kobiet, dostawcy preparatów Alfa Aktiv.

Czym grozi brak witamin?

Choć tak naprawdę organizm człowieka potrzebuje niewielkiej ilości witamin do funkcjonowania, ich niedobór powoduje szereg niekorzystnych konsekwencji. Osoba, która odżywia się nieprawidłowo, jest bowiem bardziej narażona na zachorowania, posiada mniejszą odporność na infekcje i gorszą ogólną kondycję.

Kiedy warto sięgnąć po preparat witaminowy?

Dziś preparaty witaminowe dostępne są pod szeregiem postaci – w zależności od preferencji, możesz wybrać kapsułki, pastylki do ssania, żele, cukierki czy syropy. Wszystkie są smaczne i wygodne w użyciu – w końcu spożycie naparstka preparatu jest łatwiejsze i szybsze niż przyrządzanie posiłku, urozmaiconego o różne witaminy.

Włączenie suplementów diety poleca się nie tylko osobom jedzącym w pośpiechu, które nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie nie lubią owoców czy surówek, ale także tym, które z różnych powodów wykazują zwiększone zapotrzebowanie na witaminy oraz makroelementy – dodaje Violetta Grzesiak-Stołanowska. Warto sięgnąć po preparat witaminowy, gdy:

  1. Stołujesz się w fast foodach, a także spożywasz duże ilości czarnej kawy i mocnej herbaty;
  2. Nie masz czasu gotować i jeść pełnowartościowych posiłków, warzyw oraz owoców;
  3. Pracujesz w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, w których łatwo o infekcje;
  4. Regularnie uprawiasz sport i prowadzisz intensywny tryb życia;
  5. Jesteś w po 60-roku życia i nie możesz przyjmować określonych produktów spożywczych ze względu na niższą niż wcześniej tolerancję;
  6. Jesteś po chorobie, w czasie rekonwalescencji i po kuracji antybiotykowej.

Kto powinien o siebie zadbać?

O odpowiednią kurację witaminową powinny zadbać kobiety w ciąży, którym poleca się przede wszystkim kwas foliowy, a także magnez i żelazo. Ponadto witaminy zapobiegają także chorobom, na które często zapadają osoby starsze. Poleca się je również osobom zagrożonym miażdżycą i atakiem serca. Odpowiednią suplementację powinna stosować młodzież, która ze względu na intensywny rozwój, potrzebuje ich więcej niż zdrowa osoba dorosła.

Pamiętaj, że zapotrzebowanie na witaminy w syropie czy tabletkach zależy przede wszystkim od płci, wieku, stanu zdrowia i trybu życia. Warto stosować suplementację dostosowaną do indywidualnych potrzeb, by cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.