Kosmetyk idealny dla suchej skóry

Kosmetyk idealny dla suchej skóry

Dodano: 19-05-2015

pielęgnacja skóry skóra cera sucha skóra sucha

Miód powszechnie kojarzy się nam jedynie ze sztuką kulinarną, choć wbrew pozorom nie jest to jedyne jego zastosowanie. Jeśli szukamy dla siebie skutecznych kosmetyków, to koniecznie powinien on znaleźć się w naszym domowym "salonie piękności". 

Wszystkie dobroczynne właściwości miodu znane są już od niepamiętnych czasów. Korzystano z niego jak z kosmetyku już w starożytnej Grecji oraz Rzymie; uważano, że pozwala na utrzymanie przez długi czas pięknego, młodego wyglądu i doskonale wpływa na stan skóry, włosów oraz paznokci. Do najbardziej znanych miłośniczek takiego stosowania miodu należy Kleopatra, która uwielbiała dodawać go do swoich kąpieli z mleka. Miód posiada dwufazowe działanie. Może być stosowany przede wszystkim w formie lekarstwa, bowiem skutecznie hamuje rozwój bakterii, grzybów oraz wirusów. Jednocześnie doskonale nawilża i pozwala na utrzymywanie należytej wilgotności naszej skóry.

Jeśli zatem zamierzamy zainwestować w drogi krem do skóry, to na samym początku warto sięgnąć po tradycyjne, sprawdzone już sposoby. Jeśli ktoś zmaga się ze zbyt suchą cerą, to doskonałą propozycją będą dla niego specjalne maseczki z dodatkiem miodu. Jeśli połączymy go ze śmietaną i żółtkiem jaj, to będziemy mogli w taki sposób skutecznie zmiękczać i oczyszczać swoją cerę. Szczególnym uznaniem cieszy się tutaj pochodzący z Nowej Zelandii miód Manuka, który doskonale sprawdza się w walce z najróżniejszymi niedoskonałościami naszej cery. Przyśpiesza on gojenie ran, pomaga w zwalczaniu krost oraz innych niedoskonałości tego typu. Działa również oczyszczająco i nawilżająco, dzięki czemu doskonale sprawdza się przy popękanej, suchej skórze

Wbrew pozorom, każdy z nas może osobiście spróbować legendarnych kąpieli, dzięki którym podobno Kleopatra cieszyła się tak pięknym ciałem. W jednym litrze ciepłego – ale nie gorącego – mleka rozpuszczamy około 300 g miodu. Całość wlewamy następnie do wanny wypełnionej wodą o temperaturze około 30 stopni C. Dzięki takiej kąpieli nie tylko będziemy mogli zregenerować i oczyścić naszą skórę; jest to również bardzo odprężające.

Wykonana w warunkach domowych miodowa odżywka może być także bardzo pomocna przy pielęgnowaniu włosów. Aby ją przygotować, potrzebujemy jedynie około 100 g miodu oraz kilku łyżek oliwy z oliwek. Mieszamy ze sobą oba składniki, a następnie nakładamy je na włosy; należy potem odczekać około 30 minut. Po upłynięciu tego czasu dokładnie myjemy głowę szamponem. Włosy staną się dzięki temu bardzo jedwabiste w dotyku oraz błyszczące.
 

 

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.