Kategorie produktów

Bebilon Pepti 1 DHA

Bebilon Pepti 1 DHA

4.77 Bardzo dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Bebilon Pepti 1 DHA

Bebilon Pepti 1 DHA jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego, przeznaczonym do stosowania u niemowląt od pierwszych dni życia do ukończenia 6. miesiąca życia. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu jest wystąpienie u dziecka alergii na białko pokarmowe, białko soi oraz białko mleka krowiego, przy założeniu, że dziecko z różnych przyczyn nie może być karmione piersią.

Produkt Bebilon Pepti 1 DHA dostarcza dziecku niezbędne składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju. Zawiera niezbędne witaminy oraz minerały, nukleotydy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe (LCPUFA) oraz dokładnie przebadaną i opatentowaną kompozycję oligosacharydów GOS/FOS w ilości 0,8 g / 100 ml. Skład ten zbliżony jest do składu naturalnego mleka matki i sprzyja budowie i utrzymaniu prawidłowej mikroflory jelitowej u dziecka.

W składzie preparatu Bebilon Pepti 1 DHA znajdują się białka, które są poddawane hydrolizie znacznego stopnia. Zawierają one wolne aminokwasy oraz krótkołańcuchowe peptydy.

Środek zapewnia całkowite pokrycie zapotrzebowania żywieniowego w okresie karmienia do czasu zastąpienia go odpowiednim żywieniem uzupełniającym. Żywienie uzupełniające należy wprowadzić po konsultacji z lekarzem.

Bebilon Pepti 1 DHA przeznaczony jest do stosowania w postępowaniu dietetycznym w przypadku przewlekłej biegunki, choroby trzewnej, alergii na białko pokarmowe, kolki, niedoborów disacharydaz oraz w przypadku postępowania dietetycznego w wykrywaniu alergii na białko krowie i w celu obniżenia ryzyka jej wystąpienia.

Skład

W skład produktu Bebilon Pepti 1 DHA wchodzą następujące składniki:

koncentrat hydrolizowanego białka serwatkowego z mleka, oleje roślinne: palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy, z organizmów jednokomórkowych; maltodekstryna, galaktooligosacharydy z mleka 8,82 %, mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym (emulgator), fruktooligosacharydy 0,62 %, fosforan wapnia, olej rybi, chlorek potasu, cytrynian sodu, chlorek magnezu, węglan wapnia, chlorek choliny, kwas L-askorbinowy, tauryna, L-askorbinian sodu, siarczan żelazawy, inozytol, siarczan cynku, sól sodowa 5-monofosforanu cytydyny, octan DL-alfa-tokoferolu, 5-monofosforan adenozyny, sól sodowa 5-monofosforanu inozyny, L-karnityna, nikotynamid, D-pantotenian wapnia, sól sodowa 5-monofosforanu guanozyny, D-biotyna, siarczan miedzi, kwas foliowy, palmitynian retonylu, Dl-alfa-tokoferol, cyjanokobalamina, chlorowodorek tiaminy, ryboflawina, cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, siarczan manganu, jodek potasu, fitomenadion, selenian sodu.

Dawkowanie:

Preparat Bebilon Pepti 1 DHA przeznaczony jest dla niemowląt do 6. miesiąca życia, które nie są karmione piersią. Po ukończeniu 6. miesiąca (przy wyraźnym zaleceniu lekarza) można stopniowo wprowadzać do jadłospisu dziecka mleko zastępcze ozanczone cyfrą 2.

Zalecana porcja produktu do przyjęcia zależna jest od wieku dziecka:

wiek ilość porcji na dobę ilość wody na porcję liczba miarek na porcję
1.-2. tydzień 7 60 ml 2
3.-4. tydzień 6 90 ml  3
2. miesiąc 6 120 ml 4
3. miesiąc 5 150 ml  5
4. miesiąc 5 180 ml 6
5. miesiąc 5 210 ml  7
6. miesiąc 4 210 ml  7

Przeciwwskazania

Najlepszym sposobem żywienia niemowląt jest karmienie piersią. 

Bebilon Pepti 1 DHA należy podać dziecku maksymalnie  do 2 godzin po przygotowaniu. Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym i nienasłonecznionym miejscu, w temperaturze pokojowej. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik środka Bebilon Pepti 1 DHA.

Zawartość puszki należy wykorzystać w ciągu 4 tygodni po otwarciu. Preparat Bebilon Pepti 1 DHA należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać proponowanej do spożycia w ciągu dnia porcji preparatu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

majsterka 2019-12-11 10:12

Moja córka nie chciala pić tego mleka, pluła jak tylko poczuła smak :( zmienilismy mleko na NAN optipro H.A i tu jest o niebo lepiej. Ono tez jest dla dzieci z wiekszym ryzykiem alergii i na szczescie przyjelo sie jak trzeba

ali_ali 2019-12-04 15:15

Zgadzam się w 100%, że mleko mamy to najodpowiedniejszy pokarm dla naszych maluszków, ale dietę trzeba też kiedyś rozszerzyć, u nas niestety okazało się, że jest nietolerancja na gluten jesteśmy na początkowym etapie łączenia kp z dietą eliminacyjną, wprowadzamy dodatkowo Nestlé Sinlac, bo jest gluten free.

Paulina 2019-05-20 09:16

a ja się zupełnie nie zgodze bo gdybym mogła tobym karmiła piersią, mleko matki zawsze jest najlepszym rozwiązaniem

Julia 2018-07-04 20:39

Niecały miesiąc temu urodziłam bliźniaki. Strasznie się bałam... Maleństwo jakiś czas po porodzie leżało pod obserwacją i badaniami... Jednak dobrze się skończyło... W codzienym karmieniu pomaga mi Bebilon Pepti 1 DHA . Mocno polecam. W szczególności w nietolerancjach pokarmowych.

Anna 2017-11-12 21:50

Od 6. miesiąca życia, można wprowadzać Bebilon pepti 2 DHA, pod warunkiem, że zostało to zalecone przez lekarza - ja u córeczki mogłam dopiero pod koniec 7.

Przyszła Mama 2017-10-30 10:11

Najwięcej składników odżywczych znajduje się w mleku matki. Niestety nie ma się wpływu na to, że maluszki nie zawsze tolerują pokarm swoich mam. Dlatego na ratunek w takich przypadkach przychodzi mleko Bebilon. Może nie zastąpi prawdziwego mleka, ale na pewno uzupełnia dietę malucha w składniki niezbędne w procesie jego rozwoju.

Ula 2017-10-02 21:26

Mój chłopczyk nie może pić normalnego mleka w czystej postaci. Nietolerancja na białko, plamy na całym ciele. Chyba jesteśmy skazani na ten zamiennik, ale lepsze to niż nic.

Opinia użytkownika 2017-10-01 17:25

Owszem mogę polecić Bebilon Pepti 1 ale ten bez dha, ten który wycofali 2014 roku. Niestety ten "ulepszony" z dha nie sprawdza się. Dziecko ma bóle brzuszka po każdym jego wypiciu i wysypkę na buzi Podobnie zresztą było z moim pierwszym dzieckiem. Apeluje aby przywrócić do produkcji Bebilon Pepti 1 i 2, bez żadnego jego "ulepszania", zwykły Bebilon Pepti naprawdę się sprawdzał !!!

Sandra 2017-05-23 16:01

Zaczne od tego, że nie życzę żadnej matce by jej maluszek miał alergię jak mój. jesli jednak już tak się stanie, to Bebilon Pepti jest naprawdę dobrym produktem. Maluch je ze smaczkiem i nie marudzi, więc mogę szczerze polecić.

Magda 2017-03-25 11:41

Dla mnie Bebilon Pepti 1 DHA był oczywistym wyborem po zakończeniu karmienia. Co prawda myślałam, że uda mi się wskoczyć dopiero na dwójkę i karmić piersią minimum pół roku ale pomimo chęci i walki o laktację moja mleczna droga zakończyła się w 4 miesiącu. Jeśli ktoś ma problemy z tarczycą, to warto pamiętać, że niedoczynność w okresie karmienia piersią może doprowadzić do zahamowania laktacji:(

Sandra 2016-03-19 20:52

Cieszę się, że są takie produkty jak Bebilon Pepti 1 DHA! Mój malec ma uczulenie... DLatego taki produkt to dla nas ratunek. Mały dobrze toleruje Bebilon Pepti 1 DHA i nie występują u niego żadne problemy. To naprawdę dobry środek, choć moje serduszko cierpi, bo marzyłam o karmieniu piersią. No ale mały tego nie toleruje, a jego dobro i zdrowie jest najważniejsze.

Opinia użytkownika 2015-07-10 18:29

Nie u wszystkich dzieci mleko matki jest wskazane a organizm najmłodszych jest bardzo wrażliwy. Takim dzieciom poleca się Bebilon Pepti 1 DHA . Choć dziwi mnie, że wiele matek zapomina, że mimo że mają możliwość karmienia, to wolą wybrać te produkty. A w takich sytuacjach nie ma to po prostu logicznego uzasadnienia. Ja używałam tego środka u swojego dziecka.

Dagmara 2015-04-27 10:33

Po urodzeniu i dwóch miesiącach karmienia byłam zmuszona przejść na Bebilon Pepti 1 DHA. Wszystko przez to, że moja mała miała kolki i wysypkę. Myślałam, że to naturalne, ale okazało się, że to alergia na białko mleka krowiego. Cieszę się, że dowiedziałam się o tym w takich okolicznościach a nie, gdyby stan Julki się pogorszył. Jak tylko zaczęłam stosować ten produkt, problemy zniknęły. Nie rozumiem tylko mam, które, mimo zdolności karmienia i pełnej tolerancji dzieci na pokarmy mleczne, i tak wybierają mleko w proszku.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.