Lactulosum

miejsce
w rankingu

33

Lactulosum
3.82
opinii: 44

Zapoznaj się z ulotką Lactulosum

Download icon Zobacz ulotkę
Lactulosum

Lactulosum to lek dla osób, które mają problemy z przewlekłymi zaparciami, wzdęciami czy też niewydolnością wątroby, która przebiega z podwyższonym stężeniem amoniaku we krwi.

Najważniejszym składnikiem leku jest laktuloza, która po spożyciu doustnym trafia w niezmienionej postaci do jelita grubego. Tam właśnie rozłożona laktuloza doprowadza do zwiększenia jego perystaltyki oraz zmiękcza masę kałową. Syrop Lactulosum działa także na zmniejszenie stężenia amoniaku we krwi chorego. Aby lek działał prawidłowo musimy pamiętać o jego odpowiednim dawkowaniu, zgodnym ze wskazaniami lekarza.

Laktuloza jest syntetycznym dwucukrem, który nie wchłania się w przewodzie pokarmowym. Ten dwucukier hamuje wytwarzanie amoniaku i procesy gnilne. Natomiast poprzez obniżenie poziomu pH obniża wchłanianie soli amonowych, które zostają wydalone wraz z kałem. Składnik ten działa przeczyszczająco i pobudzająco na perystaltykę jelit.

Wskazaniem do stosowania leku Lactulosum jest ostra niewydolność wątroby (w stanach przedśpiączkowych i w śpiączce), przewlekłe zaparcia oraz podczas przewlekłej niewydolności wątroby wraz z podwyższonym stężeniem amoniaku we krwi

Zapoznaj się z ulotką Lactulosum

Download icon Zobacz ulotkę
Lactulosum

Skład:

Składniki produktu leczniczego Lactulosum są następujące: 

substancja czynna  laktuloza
pozostałe składniki kwas cytrynowy jednowodny, aromat mangora płynny, woda oczyszczona

W 15 ml syropu znajduje się 7,5 g laktulozy.

Jak postępować w przypadku niedociśnienia tętniczego?

Jak postępować w przypadku niedociśnienia tętniczego?

Gdy doskwiera nam niskie ciśnienie, stale czujemy się zmęczeni, senni i cierpimy na częste i silne bóle głowy może to oznaczać, iż doskwiera nam... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Lactulosum należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Lactulosum należy zażywać doustnie.

Lactulosum ma postać syropu dlatego łatwo go przyjmować. W przypadku oczekiwania na działanie przeczyszczające należy przez pierwsze dni stosować 45 ml syropu na dobę - przed śniadaniem, lub w trzech dawkach po 15 ml (1 łyżka) - przed posiłkami.

Po uzyskaniu oczekiwanego efektu należy zacząć przyjmować 15 ml syropu dziennie - na czczo.

Osoby borykające się z niewydolnością wątroby powinny stosować lek w 4-6 dawkach na dobę po około 100-180 ml.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik syropu Lactulosum.

Przeciwwskazaniem do stosowania są również niedrożność jelit oraz galaktozemia. Możliwe działanie niepożądane po zastosowaniu dużych dawek leku to nudności, biegunka i wzdęcia. 

Lek Lactulosum należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. W przypadku długotrwałego stosowania zalecana jest, zwłaszcza u seniorów okresowa kontrola stężenia potasu oraz chlorków w osoczu (elektrolity).

Podczas ciąży i w okresie karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb polfarmex

Postać:

syrop

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Zofia 2019-11-29 17:41

  Nie dziala jak Jest w ulotce.

 • jurek 2018-07-02 11:44

  to nie działa słowem dziadostwo a w Rowach w punkcie aptecznym dałem za to G...o 20 zeta . nie polecam

 • Konstancja 2018-06-30 12:48

  I znowu męczą mie problemy trawienne. Dłużej ich nie zniosę. Kupiłam ostatnio Lactulosum dlatego, że ten specyfik miała znajoma. Ponoć działa na stałe, tak, że pozbędę się problemów całkowicie.

 • Sylwia 2018-02-03 19:05

  Rewelacja,polecam w ciąży,bezpieczny i skuteczny,ma pyszny smak i rezultaty sa juz nawet po 3 godz,bez pieczenia i kręcenia w brzuchu

 • Izolda 2018-01-03 15:58

  Ma biedna wątroba wiele przeszła :( Zatrucie chemikaliami, toksyny to wybiórcze z nich :/ Aktualnie w ramach ochrony poszukałam informacji i wybrałam Lactulosum ... Bardzo chcę czuć się jak kiedyś...

 • Ludwika 2017-12-04 17:53

  Patrząc na to, ile na rynku farmaceutycznym mamy do wyboru wśród produktów i preparatów, można powiedzieć, że dla każdego coś się znajdzie. Ja swojego ulubieńca znalazłam - Lactulosum. Wspiera mnie w zaparciach i innych problemach układu trawiennego, z którymi nie raz się borykałam. Nic przyjemnego. A co więcej powoduje to spory dyskomfort. Na szczęście ten syrop to był mój strzał w dziesiątkę.

 • Fiona 2017-11-06 11:58

  Mając wybór Lactulosum a czopki glicerolowe zdecydowałam się sięgnąć po przyjemniejszą formę syropu;) Co prawda bałam się, czy ten lek jest w stanie rozprawić się z moimi zaparciami, które w ostatnim czasie przybrały na sile, ale ten niepokój okazała się bezpodstawny. Już po pierwszym dniu stosowania czułam się dużo lżej, a przez to mój nastrój poprawił się o 1000%!

 • Sandra 2017-10-10 16:29

  Jakiś czas temu po niemal każdym posiłku dopadały mnie okropne wzdęcia i cały czas mi się odbijało - tak chamsko przy ludziach, nie mogłem nad tym zapanować. Już nie wspomnę o gazach. Coś okropnego, wstyd i zażenowanie to byłą moja codzienność. Całe szczęście kolega polecił mi żebym spróbował Lactulosum. Poczatkowo było mi głupio jak zobaczyłem na co jest ten lek, bo jakoś nie miałem z kolegom dobrych relacji i było mi tak dziwnie, że ktoś taki mówi mi o tym leku. No ale kupiłem Lactulosum i pomogło szybko! Podziękowałem nawet kumplowi i sie okazało, że miał podobne problemy.

 • chory 2017-10-07 17:12

  Dostałem w szpitalu na żółtaczkę gdy miałem kilkudniowe zaparcie i jeden kieliszek pomógł po godzinie ze stolcem

 • Sandra 2017-10-05 16:02

  Lactulosum podałam mojemu maluchowi na okrutne (6 dniowe) zaparcie. Jak to z dzieckiem, na początku myślałam, że to nic poważnego i przejdzie. Niestety 5 dnia zaczął wymiotowac i wyglądał bardzo źle. Oczywiście wcześniej podawałam mu leki ale nic nie pomagało. Tego dnia kiedy zaczął wymiotować, spanikowana zadzwoniłam do lekarza pytając czy nie powinniśmy jechać na pogotowie. Lekarz polecił własnie Lactulosum. Wykupiłam szybko w aptece, dodam że farmaceuta zasugerował, by w takim przypadku podać większą dawkę niż zalecana. Tak też zrobiłam. No i Lactulosum pomógł! wieczorem mały zrobił kupkę a 6 dnia wrócił do naturalnych barw. Syrop Lactulosum na pewno będę polecać jak ktoś zaalarmuje o zaparciach.

 • Opinia użytkownika 2017-09-13 22:20

  Dziecko po podaniu tego "leku" przez 4h zwijało się z bólu. Nigdy wiecej tego swinstwa.

 • falubazianka 2017-08-24 06:26

  niestety, mnie tylko wzdyma i powoduje gazy, nic wiecej. raczej nie kupie po raz drugi.

 • Wawrzyniec 2017-07-11 18:00

  Lactulosum - zastanawiam się czy to nie pic na wodę:/ Zaparcie miało zniknąć ale wyszło jak zawsze:/

 • Julita 2017-05-24 17:41

  W moim przypadku beznadzieja i dyskomfort . Okropne wzdęcia .

 • Sandra 2017-05-11 10:06

  Bardzo dobry preparat na zaparcia! Polecam.

 • Mania 2017-03-23 10:53

  Ten syrop działa super! Taką skuteczność jak Lactulosum maja chyba tylko jeszcze czopki glicerolowe.

 • Edek 2017-03-10 14:04

  Lactulosum skutecznie wzmaga perystaltykę jelit. Efekt jest murowany.

 • Helena 2017-03-04 23:00

  Wcześniej brałam już inne środki na zaparcia ale z niczego nie byłam na 100% zadowolona. Dzięki Lactulosum zaparcia nie są już tak dokuczliwe - wreszcie potrafię sobie pomóc w potrzebie!

 • Wiwianna 2016-11-06 17:21

  lek biorę od dwóch tygodni i jest jako taka poprawa....przy silnych zaparciach pomału się wypróżniam....może jeszcze nie całkowicie,ale efekt jest...

 • Sandra 2016-11-02 13:56

  Działa szybko i skutecznie jak dla mnie bardzo na plus.

 • Mastima 2015-04-07 11:45

  Nie było efektu! Po kilku dniach zero efektów i mój brzuch nadal nadęty to jest masakra. Nie warto nawet marnować kasy na tej środek!

 • Matik 2015-04-03 11:04

  Mój brzuch nie miał teraz dobrej kondycji i wydaje mi się, że poprzez to mam te okropne wzdęcia. Od 2 dni stosuje Lactulosum i dzięki temu czuje już o wiele większą poprawę.

 • Lacut 2015-04-01 12:29

  Rewelacyjnie odmienia moje ciało teraz już nie mam takiego problemu ze wzdęciami i mogę skutecznie oraz szybko podejść do tego pozytywnie! Lactulosum działa super!

 • Opinia użytkownika 2015-03-28 13:40

  środek od kilku lat jest na mojej półce i działa rewelacyjnie. Za każdym razem kiedy mam problem z moim nadmiernym brzuchem. Otyłość moja tutaj jeszcze bardziej wspomaga problem, ale jakoś ten środek sobie radzi

 • Aster 2015-03-26 21:11

  Mnie Laktuloza super pomaga i lubię mieć pewność, że zaparcie mnie nie dopadnie.

 • Omar 2015-03-22 22:10

  Nie działa na mnie. Daje 1, bo po pierwsze ZERO efektu, a po drugie kosztuje w cholerę dużo! Szkoda kasy na niego!

 • Kuku 2015-03-13 10:52

  Lactulosum owszem, ale już lepiej w wersji Max, bo ta klasyczna czasem może okazać się za słaba jak zaparcia jest mocniej nasilone.

 • Lien 2015-03-11 15:24

  Na zaparcia może być, jedynym minusem jest to, że nie zmniejszył się mój brzuch ;/ Z wątrobą też mam problem ale efektu też nie widziałem, ale na ogól pozytywnie

 • Trush 2015-03-10 19:39

  Lactulosum nie pomaga na moją wątrobę. Zero efektu! To jest najgorsze moim zdaniem i nie lubię tak wydawać kasy w błoto ;/

 • Kapix 2015-03-09 20:20

  Mam przewlekły problem z zaparciami i ten lek nie pozwolił mi się od nich uwolnić. Lactulosum Nie działą i nie polecam go!

 • Konstancja 2015-03-05 12:51

  Lactulosum ma te przewagę nad innymi lekami na zaparcia, że zupłnie nie wchłania się z przewodu pokarmowego stąd jest zupełnie bezpieczny.

 • Opinia użytkownika 2015-03-03 13:00

  fantastyczny na zaparcia u mojej 15 miesięcznej Zuzi

 • Miki 2015-02-26 15:00

  Pomaga na wypróżnienie i nie wchłania się z przewodu pokarmowego przez co syrop jest w pełni bezpieczny dla zdrowia.

 • Bożenka 2015-02-24 11:20

  Bardzo fajny środek na zaparcia, korzystałam z niego kilkakrotnie i zawsze był oczekiwany efekt.

 • Beti 2015-02-16 20:53

  Laktuloza to sprawdzony sposób na pozbycie się zaparcia niezależnie od jego przyczyny. Nie zawiodłam się jeszcze na niej.

 • Kasia 2015-02-04 23:21

  Na mnie Lactulosum nie podziałało, ale przyznaję, że bałam się pić od razu całą zalecona dawkę żeby nie dostać rozwolnienia od rana.

 • Mania 2015-02-04 22:35

  Faktycznie świetny środek na zaparcia, bezpieczny takze w ciąży.

 • Witold 2015-01-07 20:03

  Na zaparcia bardzo dobry środek, w tym wypadku pomaga mi bardzo każdego dnia w przypadku gdy mam z nimi problemami. Co więcej, jest dość tani z tego też jest wart uwagi dla wszystkich osób.

 • Onik 2015-01-01 14:02

  Miałem poważny problem z wątrobą i lactulosum pomógł mi się z tego uwolnić. Od pewnego czasu nie czuje już takiego bólu.

 • Opinia użytkownika 2014-12-29 21:58

  Zaparcia to bardzo ciężki problem i należy pamiętać o tym, że nie warto jest utrzymywać takiego stanu. Skorzystałem z tego leku i już 2 tygodnie mam z zaparciami problemów. Żyje się o wiele lepiej :)

 • Kelvin 2014-12-20 14:17

  Lek rzeczywiście pomaga w zaparciach.

 • Robert W. 2014-12-20 13:30

  Zdiagnozowali u mnie niewydolność wątroby i przepisali mi ten lek. Jakoś na początku nie odczuwałem różnicy a po 2 tygodniach było już o wiele lepiej i na kolejnych badaniach już to wyszło :)

 • Paweł Ramirez 2014-12-19 22:34

  Miałem strasznie niewydolne nerki i bardzo bałem się dializy. Stosowanie preparatu odsuneło mnie od tego na szczęście, jednak na każdego to inaczej działa i to należy mieć na uwadze.

 • Anka 2014-12-11 23:21

  Pomógł w zaparciach mojej córeczki. Polecam.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Lactulosum

  Download icon Zobacz ulotkę
  Lactulosum

  Skład:

  Składniki produktu leczniczego Lactulosum są następujące: 

  substancja czynna  laktuloza
  pozostałe składniki kwas cytrynowy jednowodny, aromat mangora płynny, woda oczyszczona

  W 15 ml syropu znajduje się 7,5 g laktulozy.

  Jak postępować w przypadku niedociśnienia tętniczego?

  Jak postępować w przypadku niedociśnienia tętniczego?

  Gdy doskwiera nam niskie ciśnienie, stale czujemy się zmęczeni, senni i cierpimy na częste i silne bóle głowy może to oznaczać, iż doskwiera nam... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt leczniczy Lactulosum należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: lek Lactulosum należy zażywać doustnie.

  Lactulosum ma postać syropu dlatego łatwo go przyjmować. W przypadku oczekiwania na działanie przeczyszczające należy przez pierwsze dni stosować 45 ml syropu na dobę - przed śniadaniem, lub w trzech dawkach po 15 ml (1 łyżka) - przed posiłkami.

  Po uzyskaniu oczekiwanego efektu należy zacząć przyjmować 15 ml syropu dziennie - na czczo.

  Osoby borykające się z niewydolnością wątroby powinny stosować lek w 4-6 dawkach na dobę po około 100-180 ml.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik syropu Lactulosum.

  Przeciwwskazaniem do stosowania są również niedrożność jelit oraz galaktozemia. Możliwe działanie niepożądane po zastosowaniu dużych dawek leku to nudności, biegunka i wzdęcia. 

  Lek Lactulosum należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. W przypadku długotrwałego stosowania zalecana jest, zwłaszcza u seniorów okresowa kontrola stężenia potasu oraz chlorków w osoczu (elektrolity).

  Podczas ciąży i w okresie karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb polfarmex

  Postać:

  syrop

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - zaparcia

  Colon C

  4.8520 opinii:
  Colon C to suplement diety w formie proszku. Niniejszy preparat wpływa korzystnie na...
  czytaj dalej »

  Galospa

  4.5812 opinii:
  Tabletki Galospa to przeciwbólowy produkt leczniczy, o działaniu rozkurczającym mięśnie...
  czytaj dalej »

  Błonnik Z Ananasem + CLA

  4.58 opinii:
  Błonnik Z Ananasem + CLA to naturalny suplement diety w postaci tabletek...
  czytaj dalej »

  Colon Slim

  4.4219 opinii:
  Colon Slim to suplement diety stworzony z myślą o osobach, które chcą w końcu dobrze czuć...
  czytaj dalej »

  Colosan Ex z probiotykami proszek

  4.339 opinii:
  Colosan Ex z probiotykami to suplement diety dostępny w postaci proszku. Produkt jest polecany do...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Tag:
  Na receptę:
  Nie