Który irygator WATERPIK wybrać?

WATERPIK irygator

Przestrzenie międzyzębowe i kieszonki dziąsłowe to trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, do których nie dotrze zwykła szczoteczka. Ich oczyszczanie jest jednak bardzo ważne z uwagi na zaleganie w nich sporych ilości płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pożywienia. Świetnym sposobem na pielęgnację wspomnianych obszarów jest stosowanie irygatora do zębów. Poniżej zaprezentujemy urządzenia popularnej marki. Który irygator WATERPIK warto wybrać?

WATERPIK WP-100 to irygator stacjonarny z dziesięciostopniową skalą regulacji ciśnienia (0,69-6,9 bara). Wyposażony jest w zbiornik o pojemności aż 600 ml, który pozwala na wykonanie pełnej irygacji bez konieczności jego uzupełniania. Badania wykazują, że wspomniany irygator jest skuteczniejszy aż o 93% od nici dentystycznej, a po miesiącu jego stosowania dolegliwości dziąseł w postaci ich krwawienia i zapalenia zostają zredukowane o 40%, a w niektórych przypadkach nawet o 90%. Urządzenie doskonale czyści przestrzenie międzyzębowe przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa dziąseł, a woda podawana jest w sposób pulsacyjny. Irygator WATERPIK WP-100 świetnie sprawdzi się u początkujących użytkowników, a zapłacisz za niego około 300 złotych.

W zestawie z irygatorem obecne są końcówki o różnym przeznaczeniu:

  • dwie końcówki standardowe
  • końcówka ortodontyczna
  • końcówka do czyszczenia języka
  • końcówka do koron, mostów, implantów
  • końcówka do użycia ogólnego
  • końcówka poddziąsłowa do czyszczenia kieszonek dziąsłowych.

WATERPIK WP-250 E2 Nano Classic

WATERPIK WP-250 E2 Nano Classic to kolejny irygator stacjonarny w naszym zestawieniu porównawczym. Oferuje trzy stopnie regulacji ciśnienia wody (0,7-6,3 bara) oraz irygację punktową w celu umożliwienia optymalnego oczyszczania, masowania i profilaktyki chorób. Wyróżnia się cichą pracą, mniejszym rozmiarem oraz energooszczędnością. Jego zbiornik na wodę pomieści 450 ml płynu, co wystarczy na dwuminutową irygację. Urządzenie kupisz za około 360 złotych.

W zestawie z irygatorem WATERPIK WP-250 E2 Nano Classic znajdziesz dwie wymienne dysze czyszczące: klasyczną do codziennego oczyszczania oraz tę przeznaczoną do pielęgnacji implantów, mostów i koron.

WATERPIK WP-660 E2 Ultra Professional

Irygator stacjonarny WATERPIK WP-660 E2 Ultra Professional czyści przestrzenie międzyzębowe dwa razy skuteczniej niż nici dentystyczne, a oprócz tego wpływa na poprawę zdrowia dziąseł. Wyposażony został w dziesięciostopniową regulację ciśnienia i dwa tryby pracy: Floss, dzięki któremu niezwykle skutecznie oczyścimy trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, oraz HydroPulse, który przeznaczony jest do masażu dziąseł. Zaletą urządzenia
z pewnością jest duży zbiornik, w którym zmieści się 600 ml wody lub innego płynu. Irygator WATERPIK WP-660 E2 Ultra Professional kosztuje około 460 złotych.

W zestawie obecne są następujące końcówki:

  • trzy standardowe
  • ortodontyczna
  • do irygacji poddziąsłowej
  • do koron, mostów, implantów
  • irygacyjna ze szczoteczką do zębów.

WATERPIK WP-562

Przyszedł czas na przedstawienie irygatora bezprzewodowego. To model WATERPIK
WP-562, który wyróżnia się wysokim ciśnieniem, cichą pracą, szybkim czasem ładowania,
a także niewielkim rozmiarem, dzięki czemu świetnie sprawdzi się podczas podróży. Irygator posiada trzy tryby pracy:

  • HIGH (5,2 bara) – precyzyjny strumień do usuwania resztek pokarmowych i płytki nazębnej z ciasnych przestrzeni międzyzębowych oraz innych trudno dostępnych miejsc
  • MEDIUM (4,1 bara) – tryb o średniej mocy ciśnienia, który zapewnia skuteczne oczyszczanie różnych zakamarków jamy ustnej
  • LOW (3,1 bara) – niskie ciśnienie idealnie sprawdzi się u osób ze stanami zapalnymi
    i nadwrażliwością zębów, a dodatkowo przyczyni się do masażu dziąseł.

Irygator WATERPIK WP-562, jak przystało na urządzenie przenośne, nie posiada pojemnego zbiornika, gdyż jest on integralnym elementem rękojeści, przez co pozwala na irygację jedynie przez 45 sekund. W zamian za to magnetyczna ładowarka ładuje go jedynie w cztery godziny. Urządzenie jest również wodoodporne, dzięki czemu może być stosowane pod prysznicem. Do zestawu, oprócz etui podróżnego i pudełka do przechowywania końcówek, dołączono także następujące dysze: dwie klasyczne do codziennej irygacji, jedną do aparatów ortodontycznych oraz dyszę przeznaczoną do koron, mostów i implantów. Koszt irygatora to około 500 złotych.

Który irygator WATERPIK jest najlepszy?

Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Wszystko bowiem zależy od naszych indywidualnych potrzeb, a także od zasobności naszego portfela. W pierwszej kolejności zastanów się, czy potrzebujesz irygatora stacjonarnego, czy może mobilnego. Bardzo ważne jest również to, kto będzie korzystał z urządzenia.

Wszystkie opisywane wyżej irygatory bardzo skutecznie oczyszczą trudno dostępne miejsca w Twojej jamie ustnej z płytki nazębnej i resztek pokarmowych, a dodatkowo zadbają
o zdrowie dziąseł. WATERPIK to firma znana ze swojego profesjonalizmu oraz przyrządów najwyższej jakości.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.