Nowoczesne implanty Kraków przywrócą Ci piękny uśmiech

Nowoczesne implanty Kraków przywrócą Ci piękny uśmiech

Blisko 40% dorosłych ma co najmniej jeden brakujący ząb, więc jeśli czujesz się skrępowany brakiem idealnego uśmiechu, nie martw się! Wiele osób boryka się z tym samym problemem. Na szczęście technologia dentystyczna przeszła długą drogę, a nowoczesne dentystyczne implanty Kraków są bardziej dostępne niż kiedykolwiek.

Implanty dentystyczne są fantastycznym rozwiązaniem dla osób, którym brakuje zębów lub doświadczają obecnie negatywnych skutków ubocznych protez, lub mostów. Implant dentystyczny składa się z tytanowego wkładu chirurgicznego umieszczonego bezpośrednio w kości szczęki. Na tej podstawie dentysta projektuje niestandardową protezę zastępczą zęba, która zostanie umieszczona na tym słupku, podobnie jak korona. Efektem jest całkowicie naturalnie wyglądający ząb, o który nie musisz się martwić. Oprócz oczywistych zalet – zwiększonej pewności siebie i lepszego wyglądu – implanty dentystyczne oferują szereg korzyści. W tym krótkim artykule znajdziesz 5 sposobów, w jakie implanty dentystyczne mogą poprawić ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie.

Dentystyczne implanty Kraków są trwałym rozwiązaniem problemu utraty zębów 

Dentystyczne implanty Kraków mogą przetrwać nawet ponad 25 lat, jeśli higiena jamy ustnej jest odpowiednio utrzymana i są uważane za jedno z naprawdę trwałych rozwiązań utraty zębów. Jeśli masz brakujący ząb lub wiele braków w uzębieniu, prawdopodobnie chcesz, aby luki zostały trwale uzupełnione. Niestety wiele powszechnych rozwiązań, takich jak mosty czy tradycyjne protezy nie oferują oczekiwanej trwałości. Albo muszą być usuwane z jamy ustnej codziennie, albo, jak w przypadku mostów dentystycznych, są zaprojektowane na okres od 5 do 15 lat. O ile mosty, protezy i protezy na implantach są nadal bardzo przydatnymi rozwiązaniami, o tyle nowoczesne implanty dentystyczne są po prostu trwalszym, wytrzymałym rozwiązaniem.

Dentystyczne implanty Kraków nie wymagają specjalnej pielęgnacji ani konserwacji

Chociaż może być potrzebna szczególna ostrożność w celu utrzymania higieny jamy ustnej w przypadku mostów, protez i protez na implantach, dentystyczne implanty Kraków nie wymagają żadnych zmian w bieżącej codziennej rutynie. Implanty dentystyczne są zasadniczo takie same jak twoje naturalne zęby i powinny być pielęgnowane dokładnie w ten sam sposób. Należy kontynuować regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów, ale poza tym nie musisz robić nic innego, chyba że dentysta udzieli ci szczegółowych instrukcji. 

Chociaż implant jest sztucznym zębem i nie jest podatny na te same problemy z próchnicą, co naturalny ząb, nie oznacza to, że możesz rozluźnić rutynę dbania o zdrowie jamy ustnej. Infekcje nadal są możliwe, dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi opieki podanymi przez dentystę po pierwszym wszczepieniu implantu. 

Implanty wiążą się z mniejszym ryzykiem rozwoju chorób przyzębia

Choroba przyzębia lub dziąseł to poważny stan, który może spowodować trwałe uszkodzenie. Ogólnie rzecz biorąc, choroba dziąseł występuje, gdy pacjent nie dba odpowiednio o swoje protezy lub mosty, ale może to być również związane z powikłaniami związanymi z mostem lub protezą pacjenta, takimi jak słabe dopasowanie. Gdy pacjent nie postępuje zgodnie z instrukcjami dentysty dotyczącymi protez lub mostów, łatwo może wystąpić stan zapalny, który ostatecznie prowadzi do infekcji bakteryjnych, krwawienia, ropni i nie tylko. Niewłaściwe dopasowanie to kolejny powód, dla którego mogą pojawić się choroby przyzębia, takie jak proteza ocierająca się i podrażniająca dziąsła pacjenta. Nowoczesne implanty Kraków eliminują wszystkie te zagrożenia, a choroby przyzębia związane z implantami dentystycznymi są niezwykle rzadkie.

Implanty a lepsza jakość życia

Liczne badania pokazują, że pacjenci, którzy otrzymują implanty dentystyczne, doświadczają wyższej jakości życia. Kiedy brakujące zęby są zastępowane implantami dentystycznymi, ludzie czują się pewniej i doświadczają wyższego poziomu zadowolenia z życia podczas jedzenia, picia, mówienia i uśmiechania się. W porównaniu z protezami zębowymi lub protezami opartymi na implantach wiele osób odczuwa większe zaufanie do stałych implantów dentystycznych.

Materiał zewnętrzny

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.