Makijaż permanentny - co to jest?

Makijaż permanentny - co to jest?

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszy się tak zwany makijaż permanentny. Czym on tak naprawdę jest? Przede wszystkim jest to wyjątkowy makijaż dzięki któremu można w sposób skuteczny zamaskować niedoskonałości na twarzy oraz będzie można podkreślić walory.

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszy się tak zwany makijaż permanentny. Czym on tak naprawdę jest? Przede wszystkim jest to wyjątkowy makijaż dzięki któremu można w sposób skuteczny zamaskować niedoskonałości na twarzy oraz będzie można podkreślić walory. Poza tym taki makijaż nie będzie rozmazywał się w momentach, w których tego byśmy bardzo nie chcieli. Dzięki temu makijażowi można również walczyć skutecznie z niedoskonałościami skóry takimi jak blizny czy przebarwienia. 

Jakie jest pochodzenie takiego makijażu? Wydaje się, że piękno i dążenie do doskonałości jest czymś normalnym dla ludzkości od tysięcy lat. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, do tej kwestii przywiązywali szczególną wadę. Z czasem kobietom przestała wystarczać już wyłącznie ładna biżuteria, dlatego zaczęli łączyć ją na stałe z ciałem przez kolczyki. Dalej decydowano się malować ciało farbami, aż wymyślono tatuaże. Pierwszymi, którzy się na to zdecydowali byli oczywiście Chińczycy, którzy przed ponad dwoma tysiącami laty decydowali się na to, by specjalną igłą na bambusowym pręciku prowadzić do skóry barwniki pochodzenia naturalnego. Tak przygotowaną igłę silnymi ruchami wbijano delikatnie pod skórę tak, by nie naruszać naskórka. Tak zaczął się tworzyć pierwszy  makijaż permanentny, który obecnie jest rozwiązaniem niezwykle popularnym. Trzeba go bardziej widzieć w tamtych czasach w podobieństwie do współczesnego tatuażu nie zaś do prezentowanego nam makijażu trwałego. W pierwszym przypadku wprowadzono barwnik wprowadzając go pod skórę licznymi nakłuciami. Natomiast w drugim przypadku stosuje się jego wdrapanie przez zastosowanie wirującej igły. 

Dla kogo makijaż permanentny?

Taki makijaż przede wszystkim ma na celu tuszowanie niedoskonałości. Zazwyczaj nie ma on charakteru związanego z malowaniem lecz przede wszystkim podkreśla naturalne kontury twarzy. Niektórzy decydują się na to, by w ten sposób prowadzić korygowanie ust bądź te jeż je powiększać oraz wyrównywać. Zdarza się, że w ten sposób również wprowadzi się wzmacnianie koloru ust, by sprawić, że będzie bardziej ekstrawagancki. Makijaż permanentny może również poprawiać wygląd oczu. Na powiekach mogą pojawiać się dodatkowe kreseczki, które gołym okiem nie są widoczne, jednak będą podkreślać wygląd oczu, które staną się bardziej wyraziste. Przez taki makijaż niekiedy prowadzona jest również korekcja brwi. Oczywiście świetnie nadaje się również do tego, by maskować defekty skóry, które związane są z bliznami czy plamami pigmentacyjnymi. 

Taki makijaż najczęściej wybierany jest przez kobiety, którym brakuje czasu każdego ranka. Oczywiście warto również używać, gdy korzysta się ze sportów wodnych. Niektórzy w ten sposób starają się poprawiać swój wygląd, gdy są po chemioterapii, a także dla tych, którzy nie chcą się malować, a kosmetyki powodują u nich uczulenia. 

Jak się wykonuje makijaż permanentny?

Tego rodzaju makijaż wykonuje się w ramach kilku etapów przez specjalny aparat igłowy oraz dołączone do niego pigmenty, które mają oczywiście naturalne pochodzenie. Chodzi o to, by dobrać je w taki sposób, by nie różniły się również bardzo od naturalnego koloru skóry. Wszystkie używane igły są oczywiście higieniczne dodatkowo stosuje się nietoksyczne oraz nie alergizujące farby. W przypadku prac prowadzonych na ustach czy powiekach nakłada się na nie specjalny krem, który ma charakter znieczulający i dzięki temu nie będzie to zabieg bolesny. Po wykonanym zabiegu specjalista powinien nałożyć odpowiednie kremy i kompresy, które będą uspokajać i nawilżać. Chcąc zagwarantować sobie trwałość efektów należy postarać się o to, by po dwóch tygodniach udać się na korektę i poprawę niedoskonałości. Średnio raz na rok powinno się również dodatkowo dokładać barwnik, by utrzymać w ten sposób efekty nawet przez kilka lat.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.