Kategorie produktów

Letizen

4.0 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Letizen

Letizen jest lekiem działającym przeciwalergicznie, dostępnym w postaci tabletek powlekanych.

Preparat Letizen jest wskazany u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych do stosowania w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym z katarem siennym) oraz w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki (w tym zmian skórnych, zaczerwienienia skóry oraz świądu).

Skład

Substancją aktywną produktu Letizen jest: dichlorowodorek cetyryzyny. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg dichlorowodorku cetyryzyny.
Pozostałe komponenty tego produktu to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, stearynian magnezu; skład otoczki (Opadry 33G28707): laktoza jednowodna, hypromeloza, dwutlenek tytanu, makrogol, triacetyna.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Letizen powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.
Zalecana dawka produktu Letizen do zażycia w ciągu dnia to:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 10 mg (1 tabletka) raz na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 5 mg dwa razy na dobę (pół tabletki dwa razy na dobę).

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Letizen. Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią, a także u dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

Lek Letizen należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Juda 2020-07-27 11:13

Godzinami moge wam wymieniać objawy mojej choroby. Jednak nie o to chodzi. Lepiej stosować coś co zdecydowanie zadziała

Flora 2017-05-29 17:34

Jakbym miała wytypować fajny środek na objawy alergii , nie wahałabym sie wskazać Letizen !!! Działa prawie natychmiastowo . Przyjmuję ten preparat już od ładnych paru lat.

Ola 2017-04-06 21:57

Nie do końca dobrze czułam się w trakcie stosowania tego leku...aka jakby otępiała, czy coś...teraz mam przepisane coś innego i nie mam takich objawów.

Norbert 2017-04-04 13:41

Chociaż niby na receptę, a działanie ma takie sobie...

Luiza 2015-03-14 09:34

Letizen to produkt który nie raz wyciągnął mnie z ,,katarowej'' opresji. Od dziecka męczy mnie katar sienny. A jest on konsekwencją mojej alergii, zwłaszcza wiosną. Już się bałam, że będę się z tym męczyć, nie wiem ile, całe szczęście, że mam Letizen . Zdecydowane ukojenie dla nosa.

Wanda 2015-02-21 21:24

Sienny katar jest okropny! Jak chcecie się też tego pozbyć to u mnie sprawdza się dobrze Letizen

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.