Przyczyny zaburzeń erekcji

problemy intymne

Trudno jednoznacznie wskazać, co może stać za problemami z erekcją. Istnieje bowiem cała masa czynników przyczyniających się do powstawania zaburzenia wzwodu. Mogą one mieć źródła zarówno w naszym organizmie jak i w zdrowiu psychicznym. Z reguły impotencja kojarzona jest z osobami starszymi. Zaburzenia natury psychicznej najczęściej dotykają Panów w sile wieku. Jeżeli borykasz się z problemami z erekcją, zobacz nasz ranking ziół i tabletek na potencję.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Do przyczyn fizycznych przyczyniających się do powstawania zaburzeń erekcji można wymienić nieprawidłowe funkcjonowanie ciał jamistych w członku. Mogą one pompować niedostateczną ilość krwi do penisa. Jest to też najczęstszy powód przyczyn zaburzeń erekcji. W organizmie mężczyzny mogą pojawić sie również zaburzenia hormonalne. Zaburzenia erekcji mogą być też objawem innych, zdecydowanie poważniejszych chorób, jak na przykład miażdżyca czy cukrzyca. Nieodpowiednie przeprowadzone operacje chirurgiczne w tym strategicznym miejscu mogą również spowodować problemy z uzyskaniem satysfakcji z życia seksualnego. Do problemów z erekcją mogą też doprowadzić niektóre leki. Niekorzystnie na wzwód wpływa też nasz styl życia - palenie papierosów, picie alkoholu czy narkotyki. 

Wpływ psychiki na zaburzenia erekcji

Obok przyczyn czysto fizycznych, problemy z erekcją mogą mieć również swe źródła w psychice mężczyzny. Czasami sam stosunek płciowy jest tak stresujący, że mężczyzna odczuwa sporą obawę przed rozpoczęciem współżycia. Mężczyzna obawia się wyśmiania, nie wierzy w siebie, ma zaniżoną samoocenę. Mężczyźni wstydzą się również tego, że mają zbyt małego penisa. Często też same partnerki swoim zachowaniem doprowadzają do zaburzeń erekcji. Ze względu na wychowanie mężczyźni sferę seksu traktują jak coś złego, wstydliwego i grzesznego.

Niektórzy mężczyźni mogą też kompletnie nie zdawać sobie sprawy ze swojej orientacji homoseksualnej. Widok nagiej kobiety może nie wprawiać ich w odpowiedni stan pobudzenia seksualnego. Na podłożu psychicznym można wymienić również depresję, lęki czy zbytnie fantazjowanie erotyczne. Przyczyn może być całe mnóstwo, często trudnych do zdiagnozowania.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.