Suplementy diety na co dzień

Suplementy diety na co dzień

W okresie zimowym nasz organizm jest szczególnie narażony na działanie różnorakich czynników, które mogą utrudnić mu normalne funkcjonowanie. Trzeba jednak troszczyć się o odpowiednia kondycję i dużo siły, dlatego niekiedy warto zastosować specjalne preparaty, które będą w stanie nas wzmacniać. Musimy jednak podejść do tego w sposób racjonalny, gdyż w przeciwnym wypadku niestety możemy nabawić się jeszcze większych problemów. 

Dla wielu osób nasz klimat jest szczególnie trudny a ciemne zimowe miesiące trwają właściwie w nieskończoność. Dlatego formę, którą nabyliśmy latem niekiedy bardzo szybko tracimy i trudno nam sobie poradzić z codziennym życiem. Gdy pojawia się coraz mniej energii w naszym organizmie w ogóle trudno sobie radzić z codziennymi wyzwaniami. W tym okresie mamy również mało dostępnych warzyw czy owoców, które mogłyby zwiększać ilość witamin w organizmie. W tym okresie wiele osób chciałoby zasnąć i obudzić się dopiero w momencie, gdy zawita do nas wiosna. 

Objawy zimy 

W okresie zimy bardzo wiele osób skarży się na ospałość oraz to, że brakuje nam sił na codzienne życie. Dlatego wiele osób wtedy pije bardzo dużo kawy a co za tym idzie wypłukujemy z siebie magnez co również jest niedobre dla naszego organizmu. Trzeba więc troszczyć się o jego uzupełnianie. Warto więc wybierać specjalne kapsułki, w których będzie można znaleźć mikro i makroelementy, które są ważne dla naszego organizmu i będą poprawiać jego pracę. 

Ważne co jemy. 

W okresie zimowym jest bardzo ważne, by do codziennej diety wprowadzać jak najwięcej owoców i warzyw. Trzeba kupować dobre mięso i posiłki uzupełniać nabiałem oraz kaszą. Ważnym elementem jest dostarczenie do organizmu witamin i mikroelementów, które będą dobrze przyswajalne. Najlepiej budować wartościową dietę, której wpływ na nasz organizm będzie rzeczywiście zauważalny. Natomiast stosowane suplementy diety będą elementem, który będzie w stanie odpowiednio wspierać organizm, jednak nie jest w stanie zastąpić dobrej diety, dlatego trzeba szczególnie pamiętać o tym co jemy. Świetną kondycją można się cieszyć praktycznie zawsze tylko trzeba o to dobrze zadbać. 

Czego może nam brakować? 

W przypadku dzieci, które karmione są jeszcze mlekiem matki zawsze mają one wszystkie istotne dla ich zdrowia składniki. Natomiast jeśli jedzą z butelki trzeba już uzupełniać witaminę B. Starsze dzieci do 5 roku życia mają problem z żelazem oraz witaminami z grupy B. Młodzież natomiast cierpi na niedobory witaminy B6, C oraz zbyt mało magnezu. U kobiet częściej pojawia się problem z brakiem wapnia i żelaza a u kobiet w ciąży ważny będzie również wapń, witaminy czy też mieć i cynk. U mężczyzn natomiast często zauważa się braki witaminy A, niekiedy brakuje u nich również witamin z grupy B oraz pojawiają się niedobory miedzi i magnezu. W osób starszych brakuje witamin B,C,D. Ci, którzy się odchudzają bardzo często mają problem z niedoborami witaminy B1 oraz wapnia cynku i żelaza. U osób , które nie spożywają mięsa najczęściej pojawiają się niedobory witaminy B12 oraz żelaza.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.