Kategorie produktów

Bronchosol

Bronchosol

3.88 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Bronchosol

Bronchosol to lek, który jest dostępny w postaci syropu. Wskazaniem do jego stosowania są ostre i przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych, które objawiają się kaszlem, w szczególności kaszlem mokrym, problemami z odkrztuszaniem i zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.

Stosowanie niniejszego syropu jest także wskazane w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych.

Bronchosol jest tradycyjnym lekiem roślinnym i jego skuteczność działania opiera się wyłącznie na doświadczeniu płynącym z długiego okresu stosowania leku.

Substancją czynną produktu leczniczego jest wyciąg z ziela tymianku. Substancja ta ma właściwości rozrzedzające, wykazuje działanie wykrztuśne, łagodząc dolegliwości gardła i stany zapalne powstałe w drogach oddechowych.

W formulacji preparatu znajduje się też korzeń pierwiosnka i tymol. Korzeń pierwiosnka działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo stąd jest wykorzystywany w dysfunkcjach krtani, zapaleniu oskrzeli i leczeniu kaszlu. Tymol z kolei zwlacza bakterie i grzyby. Można go znaleźć w środkach do higieny jamy ustnej. 

Skład

Składniki leku Bronchosol:

100 ml syropu zawiera: 4360 mg wyciągu gęstego złożonego (3:1) z ziela tymianku Thymus vulgaris (Thymus zygis (L)) i korzenia pierwiosnka Primula veris (L) (Primula elatior (L)) (7,6/1 części) (Extractum compositum spissum ex: Thymi herba et Primulae radice) rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oraz 19,8 mg tymolu (Thymolum). Substancje pomocnicze: aromat pomarańczowy, sacharoza, woda oczyszczona. Lek zawiera nie więcej niż 0,5% (m/m) etanolu.

Dawkowanie:

Produkt Bronchosol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Syrop Bronchosol należy przyjmować doustnie.

Zalecana dawka leku do przyjmowania:

Wiek Dawka pojedyncza Ilość dawek na dobę
dorośli 15 ml 3x
dzieci 12-18 lat 10 ml j.w.
dzieci 6-12 lat 5 ml j.w.
dzieci 4-6 lat 2,5 ml j.w.

Nie przekraczać większej dawki niż wskazana nawet w przypadku pominięcia dawki w ciągu dnia.

Uwaga! Ostatnia dawka syropu powinna zostać przyjęta najpóźniej 3 h przed udaniem się na nocny spoczynek.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Bronchosol.

Syrop należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować u dzieci poniżej 4. roku życia. Należy zachować ostrożność u osób u osób z objawami podrażnienia żołądka (nudności) i w zapaleniu oraz wrzodach żołądka. Lek nie jest przeznaczony dla kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. Preparat zawiera etanol. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Malina 2018-09-19 17:55

Byłam przekonana , że Bronchosol da radę wyleczyć kaszel z flegmą . Trochę się myliłam... Skończyło się u lekarza i dostałam antybiotyk.

Sylwia 2018-06-01 12:59

Stosuję Bronchosol zawsze, gdy mam do czynienia z problemami dróg oddechowych. Kaszel mokry powoduje u mnie dość szerokie dolegliwości. Strasznie mnie męczy ból gardła i to, że jest ono utrudnione, a w moim zawodzie nie mogę sobie na to pozwolić. Składniki syropu dobrze rozrzedzają sluz zaległy w gardle, dzięki czemu łagodzi wszelkie dolegliwości i ma działanie wykrztuśne.

Basia 2017-08-12 12:16

Zwykle dolegliwości górnych dróg oddechowych mogą wynikać z zalegającej tam infekcji. Trzeba zadziałać w samo źródło, bez względu na to, czy to jest wirus czy bakteria. Dopiero trafiając w źródło dolegliwości, można cieszyć się zdrowiem. A ja w takim celu stosuję Bronchosol, gdyz jest to naturalny środek wspierający organizm w stanach obniżonej odporności i infekcji.

Artur 2017-03-24 10:32

przy mokrym kaszlu dobrze się sprawdza.

Bernadeta 2016-05-05 11:56

Kiedy boli gardło i doskwiera kaszel, stosuję Bronchosol. Jest to syrop wskazany w dolegliwościach, które spowodowane są kaszlem. Kaszel mokry może powodować nie tylko nieprzyjemne i częste napady bolesnego odruchu, ale często też świadczyć o rozwijającej się infekcji i co więcej - przyczyniać się do bólu gardła. Warto wtedy mieć ratunek pod ręką.

Małgorzata 2015-10-27 11:13

Zimowe infekcje to u mnie w domu smutne realia w których się obracam. Bronchosol stosuję gdy tylko coś zaczyna mnie rozkładać.

Baśka 2015-04-22 18:10

Infekcjom górnych dróg oddechowych towarzyszy często uporczywy kaszel. Na szczęście nie muszę się o to martwić. Stosuję z powodzeniem Bronchosol, bo bardzo dobrze rozrzedza i upłynnia wydzielinę. Dzięki temu mogę trwale pozbyć się dolegliwości.

Noran 2015-03-31 22:44

Kaszel w szybki sposób przechodzi i można się w świetny sposób uwolnić od zalegającej wydzieliny. Daje 5/5 bo działa super!

Lira 2015-03-12 11:03

Jak dla mnie to ten syrop działa zupełnie przeciętnie. Nie wydaje mi się, żebym do niego wróciła, bo chyba nie ma to sensu.

Tobiasz 2015-03-02 20:55

Dobry syrop na kaszel. Stary lek a jaki dobry!

Ciolik 2015-01-11 12:22

Róznicę można odczuć do 3 dni. Podczas przyjmowania to do 30 minut czuć taką bardzo fajną warstwę w buzi. Przyjemna i działa efektywnie pewnie na bakterie. Można po prostu wyzdrowieć i nie mówić dalej ale mam paskudny kaszel :P

Tomer 2015-01-11 12:21

Przepraszam miało być 5, bo to super lek!!

Tomer 2015-01-11 12:20

Ostatnio miałem bardzo poważny kaszel i ten suplement pomógł mi się go pozbyć szybko i skutecznie. Widać róznice po zastosowaniu i perfekcyjne działanie. Polecam!

Damix 2015-01-11 12:19

Zastosowałem ten środek tydzień temu na bardzo poważny kaszel i jeszcze mnie on trzymię. Muszę jakoś do tego podejść inaczej aby wyzdrowieć wkońcu.

Pawelek 2015-01-11 12:18

Stosowałem na pozbycie się wydzieliny i działał bardzo opornie i nie jestem zadowolony z jego działania. Działa średnio dlatego 2/5

Jacuś 2015-01-05 19:57

Niesamowicie dobry syrop na kaszel, można prosto i skutecznie znaleźć dla siebie bardzo dobrą opcje. To jest jedno z lepszych osiągnięć, które gwarantuje nam rynke. Polecam!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.