Detoks wcale nie musi być nudny. Często są to kolorowe soki!

TOP 5 mistrzów detoksu

Dodano: 26-09-2019

Czas czytania: 4 minuty

odchudzanie redukcja tkanki tłuszczowej oczyszczanie organizmu detoksykacja

Zaczął się wrzesień. Okres wakacyjny za nami, a przed nami czas, kiedy dni będą coraz krótsze, poranki chłodniejsze, a wspomnieniem po lecie będą nie tylko zdjęcia, ale kilka dodatkowych kilogramów. Znasz tę historię? Wraz z początkiem jesieni rozpoczyna się walka o powrót do dawnej sylwetki, dołączanie do grup wzajemnej motywacji i poszukiwanie innych sposobów na to, by zgubić kilka zbędnych kilogramów. 

Producenci chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych przyszłych klientów. Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest mnóstwo produktów, których składniki mają wspierać proces spalania tkanki tłuszczowej i redukcji masy ciała. Bardzo popularnym terminem, który stał się niejako chwytem marketingowym, jest pojęcie detoksu. 

Czym jest detoks?

Detoks (lub detoksykacja) to proces, który z j. łacińskiego detoxicatio oznacza usuwanie toksyn i pierwotnie termin ten był rozumiany jako sposób leczenia uzależnień w połączeniu z odpowiednią terapią farmakologiczną. Obecnie detoksem nazywa się każde działanie, zmierzające do szeroko pojętego oczyszczania organizmu, nawet jeśli jest ono związane z wakacyjnym szaleństwem (odstępstwa od zdrowej diety, nadmiar cukru i alkoholu). 

Detoks - za czy przeciw?

Przeciwnicy detoksu są zgodni co do tego, że ludzki organizm posiada zdolności do samooczyszczania się, np. przez wątrobę i nerki oraz że w żaden sposób nie trzeba mu w tym pomagać. Zwolennicy dodają jednak od siebie, że w XXI wieku nawet proces oddychania (zwłaszcza w dużych aglomeracjach i przy tak wysokim stężeniu smogu) może mieć w dłuższej perspektywie negatywny wpływ na zdrowie. Absurdem byłoby stwierdzenie ,,przestańmy oddychać”, dlatego zamiast spierać się o to, która grupa ma rację, może warto przemyśleć kwestię zwrócenie większej uwagi na aspekt dbania o swoje zdrowie?

W tym zestawieniu pragniemy przedstawić 5 marek, specjalizujących się w detoksie. Na pewno nie zabraknie pysznych pomysłów oraz mnóstwa kolorowych inspiracji. 

Natura Cold Press - jedną z najpopularniejszych form detoksu jest dieta sokowa. Dieta taka polega na zastępowaniu poszczególnych posiłków sokami, ale nie byle jakimi sokami. Soki od NCP to soki wyciskane metodą cold press, czyli metodą polegającą na wyciskaniu soku poprzez kilkutonowy nacisk na owoce i warzywa. Dzięki temu owoce nie są pozbawione większości substancji odżywczych i witamin i minerałów, co dzieje się w przypadku tradycyjnego wyciskania. Detoks sokowy nie tylko wspiera proces detoksykacji, ale jest także metodą na zgubienie zbędnych kilogramów.


SportFoodSoki - detoks sokowy to kuracja oczyszczająca uznawana za jedną z najskuteczniejszych. Odpowiednio dobrane kompozycje owoców, warzyw i ziół to bomba witaminowa, która pomaga oczyścić organizm z toksyn. W ofercie SFS znajdują się soki wieloowocowe, soki wielowarzywne oraz soki oczyszczające. Zachęcające są nie tylko kolory i smaki, ale też intrygujące nazwy, pod którymi skrywa się jakość i smak. Warto również wspomnieć, że detoksykacja niesie za sobą wiele korzyści, jak np. pozytywnie wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci. 


Nuja - sokowy biznes jest jednym z najbardziej konkurencyjnych na rynku, ale za to dzięki temu można poznać i testować różne marki, by później wybrać swojego faworyta. Szeroki wybór wśród sokowych detoksów tylko udowadnia, że jest to jednak z najczęściej wybieranych metod na oczyszczenie organizmu i sięgają po niego nawet celebryci (szczególnie przed ważnymi eventami). W ofercie Nuja znajdują się nie tylko soki, ale także zestawy kombuchy, która, mimo że jest nowością na rynku, jest coraz popularniejszym napojem. 


TeaTox - obok soków dużą popularnością cieszą się także herbaty oczyszczające i wspomagające proces detoksykacji. Takie herbaty zazwyczaj są kuracją złożoną z ziół i kwiatów, stosowanych niegdyś w ziołolecznictwie. Stanowi to połączenie ziół na trawienie, oczyszczanie i odchudzanie, co razem może przynieść korzystny efekt. Składniki herbat są naturalne, organiczne, pozbawione konserwantów i substancji słodzących. Jednym z efektów detoksu jest także dobre samopoczucie oraz przywrócenie sił witalnych.


TummyTox - nazwę detoks kojarzy zapewnie większość osób. TummyTox to połączenie słów tummy i tox, oznaczających korzystny wpływ detoksu na brzuch, a więc zarówno na sylwetkę, jak i sprawność procesów trawiennych. TummyTox to nie tylko herbatki, ale także kawy, np. Tummyccino, witaminy i składniki mineralne, np. produkty multiwitaminowe lub napoje fat burner, które wspierają spalanie tkanki tłuszczowej. Oferta tej marki jest bardzo bogata, co daje przyszłym klientom możliwości wyboru i komponowania własnych zestawów. 


Detoks to ciekawe doświadczenie, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie praktykowały tej metody oczyszczania organizmu. Warto jednak pamiętać, że detoks to nie dieta i nie należy stosować go długotrwale. Może przynieść pozytywne efekty, ale pod warunkiem, że jest przeprowadzony zdrowo i z wcześniejszym przygotowaniem. 

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.