Witaminy w różnym wieku - jakie dla dzieci, kobiet, a jakie dla seniorów?

Witaminy w różnym wieku - jakie dla dzieci, kobiet, a jakie dla seniorów?

Dodano: 24-02-2017

witaminy i minerały dla seniora ciąża dla dzieci

Witaminy dla dzieci

Na talerzach naszych dzieci powinien znaleźć się pełen wachlarz witamin - niezależnie od pory roku i wieku dziecka, wszystkie są ważne. Jeśli mielibyśmy jednak wyróżnić takie, na które jest największe zapotrzebowanie w tym wieku, koniecznie powinna się znaleźć na tej liście witamina A (odpowiedzialna za wzrost), witaminy z grupy B oraz witamina C, która jest kluczowa dla odporności.

Witaminy dla dorosłych

Ilość niezbędnych witamin zależna jest od wieku, płci, diety i aktywności fizycznej. W zimie powinniśmy pamiętać o witaminie D (witamina słońca), a po 50. roku życia zwiększa się zapotrzebowanie na żelazo, witaminę K i witaminę B12. Nie wszystkie problemy powinny być automatycznie rozwiązywane suplementacją. Przykładowo niedobory witaminy D możemy zlikwidować spacerami w słońcu, podczas których odsłonięta jest nasza skóra. Suplementacja B12 jest konieczna jedynie dla wegan (nie wegetarian), którzy powinni szukać tej witaminy w specjalnych preparatach nie zawierających składników pochodzenia zwierzęcego.

Witaminy dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży muszą przyjmować dodatkowe ilości witaminy D, kwasu foliowego, wapnia i żelaza, które są kluczowe dla rozwoju płodu, a ich brak może prowadzić do jego uszkodzenia. Ich ilość w ciąży jest zwiększona, dlatego o niedobór jest bardzo łatwo. Zazwyczaj w tym przypadku, obok zdrowej diety pełnej warzyw i owoców,  konieczna jest dodatkowa suplementacja.

Witaminy dla seniorów

Osoby będące po 60. roku życia powinny nieco zmienić sposób odżywiania, wprowadzając do diety więcej witamin i minerałów. Witamina D, C i A, nienasycone kwasy tłuszczowe, fitoestrogeny oraz żelazo, potas, magnez i wapń wpływają na dobrą kondycję człowieka w tym wieku. Warto zwrócić uwagę na dietę seniorów, którzy zazwyczaj odżywiają się nieprawidłowo, co ma bezpośrednie przełożenie na ich samopoczucie i kondycje fizyczną. Wiek nie może być jedynym wytłumaczeniem dla wszystkich dolegliwości.

Zdrowa dieta, pełna witamin i mikroelementów, to nie tylko uroda i świetna figura. To również, a może i przede wszystkim, zdrowie, energia i dłuższa młodość, której potrzebujemy, aby stawić czoła codziennym wyzwaniom i aby móc spełniać marzenia. Często o tym zapominamy, rujnując swoje zdrowie. Tymczasem organizm potrafi szybko nam się odwdzięczyć za wysiłek - już miesiąc zdrowej diety pozwala zrewolucjonizować nasze codzienne samopoczucie. Podejmij to wyzwanie i oceń jego efekty.

Źródło: http://www.e-zikoapteka.pl/witaminy-suplementy-diety-probiotyki.html

 

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.