Kategorie produktów

Juvit C

Juvit C

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Juvit C

Lek Juvit C to witamina C w postaci kropel stosowanych doustnie w celu niwelowania niedoborów oraz zapobiegawczo przeciw niedoborom tej witaminy u niemowląt karmionych sztucznie.

Preparat jest wskazany do stosowania w celu leczenia stanów niedoboru witaminy C i profilaktyki chorób wywołanych jej niedoborem, między innymi szkorbutu oraz jego wstępnych objawów, choroby Moellera-Barlowa, w okresie rekonwalescencji, przy stosowaniu diety ubogiej w witaminę C.

Skład

Substancją czynną produktu Juvit C jest: kwas askorbowy w ilości 100mg w jednej kropli.
Pozostałe komponenty tego preparatu to: glicerol, edetynian disodu oraz woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Juvit C powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu.
Zalecana dawka leku Juvit C do spożycia w ciągu dnia to:
- niemowlętom należy podawać 5-8 kropli dziennie, jeżeli lekarz nie zleci innej dawki.
- dzieciom od 1 do 6 roku życia 10 kropli dziennie
- dzieciom w wieku szkolnym i dorosłym 15-20 kropli dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Juvit C.

Preparat Juvit C należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Lucja 2018-07-06 22:44

Juvit C jest niezwykle wartościowy. To ważne by stosować witaminę C!!! Postiada ona pozytywne działanie na ludzki organizm.

Wiesława 2017-04-06 21:53

Przereklamowana czy nie, ale witamina C to obowiązkowy element kuracji każdego malucha!

Ola 2016-06-14 13:07

Co prawda coraz częściej słyszy sie głosy, że wit. c jest przereklamowana, ja jednak podaję córce Juvit C i myślę, że dzięki temu ona wcale nie choruje.

Iwetta 2016-05-12 21:34

Nie powinno nikogo dziić, że niemowlęta trzeba chronić a trzeba też dodać, że czasami jest to trudne wyzwanie... Narządy niemowląt są bardzo delikatne a pakowanie w nie chemii to ostatnie, czego bym się podjęła. Jako mama wybieram Juvit C . Preparat jest bezpieczny dla maluszków i mogę mu ufać.

Bogusława 2015-10-04 21:13

No więc, nie spodziewałam się, że są takie produkty dzięki którym można łatwiej dojść do formy... Juvit C jest w tym super.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.