Worki i cienie pod oczami - łatwe triki, by je zwalczyć

Worki i cienie pod oczami - łatwe triki, by je zwalczyć

Dodano: 10-02-2017

obrzęki cienie pod oczami sińce pod oczami worki pod oczami

Czy doskwierają Ci worki i cienie pod oczami? Wstydzisz się “wyglądu pandy” i chciałabyś skutecznie się go pozbyć? Ja też to znam! Całe szczęście wystarczy zasięgnąć produktów, które trzymasz w swojej kuchni.

Worki i cienie pod oczami bardzo często związane są ze zmęczeniem oraz niewyspaniem. Można dostrzec to bez trudu - szczególnie zdradzają nas oczy. Na szczęście dzięki kilku łatwym trikom nie będziesz musiała nosić całymi dniami okularów przeciwsłonecznych i kamuflować się makijażem. W jaki sposób? Już wyjaśniam!

Herbata zmniejsza cienie pod oczami

Wystarczy zaparzyć dwie torebki czarnej lub zielonej herbaty. Po wyjęciu torebek i ostygnięciu naparu przygotowujemy z niego okład na oczy. Najlepiej zrelaksować się z takim okładem na 15-30 minut i...gotowe! Skóra wygląda na wypoczętą a cienie ulegają zmniejszeniu. Dlaczego? Dzięki zawartym w herbacie kofeinie i garbnikom, które ujędrniają skórę oraz obkurczają naczynia


Sprawdź także: Krople bez konserwantów to zdrowe oczy


Plasterki jabłka rozjaśniają spojrzenie

Pokrojone plasterki jabłka można wykorzystać jako okład na oczy. W ciągu zaledwie 20 minut pięknie rozświetlą cienie pod oczami! Dlaczego? Dzięki zawartym w nich kwasom owocowym (AHA), które działają nawilżająco, rozjaśniająco i zmiękczająco.

Zimne łyżeczki zniwelują worki pod oczami

Zamróźmy zawczasu kilka łyżeczek w zamrażarce “na wszelki wypadek”. W razie ciężkiej, nieprzespanej nocy i jeszcze trudniejszego poranka będzie można się nimi poratować! Schłodzone łyżeczki przykłada się wypukłą stroną do skóry pod oczami. Trzymamy je tak długo, aż poczujemy, że opuchlizna zacznie ustępować. Dlaczego? Chłodne łyżeczki obkurczą naczynia krwionośne, przez co problem worków pod oczami przestanie nam doskwierać. Podobnie działa również delikatny masaż kostkami lodu.


Przeczytaj o tym czy można skutecznie chronić oczy pracując przy komputerze? 
Surowe ziemniaki zmniejszą obrzęki

Obrane i pokrojone w plasterki ziemniaki schładzamy w lodówce. Zimne plasterki wykorzystujemy jako okład na oczy. Usunięcie opuchlizny i zwiększenie napięcia skóry zaobserwujemy już po kilkunastu minutach! Dlaczego? Chłód i przeciwutleniacze zawarte w ziemniaku zmniejszają obrzęki i regenerują skórę.

Mam nadzieję, że moje łatwe triki na zwalczenie worków i cieni pod oczami przypadną Ci do gustu. To rozwiązania sprawdzone, tanie i skuteczne. Może się jednak zdarzyć, że defekty są objawem powazniejszej choroby (sprawdź tutaj). Wówczas skonsultuj się niezwłocznie z lekarzem, a przedstawione tutaj wskazówki również Ci się przydadzą.


Zobacz rzetelny ranking najlepszych produktów na cienie pod oczami


 

 

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.