Kategorie produktów

Kategorie produktów

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami – tak samo, jak zmarszczki, mogą pojawiać się z wiekiem. Często będzie to związane z tym, że mamy zbyt małą ilość snu. Niezależnie od tego, jakie są powody, worki takie będą wyglądały nieciekawie i dlatego możemy czuć się w związku z tym niekomfortowo. I właśnie z tego powodu każdy stara się szukać sposobów na to, jak skutecznie poradzić sobie z takimi cieniami pod oczami.

Zanim jednak zdecydujemy się na przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu, warto wypróbować domowe sposoby na worki pod oczami oraz triki kosmetyczne, pozwalające na ukrycie tego problemu.

Worki pod oczami – przyczyny

Zanim zdecydujemy się zastosować jakieś rozwiązanie na cienie pod oczami powinniśmy sprawdzić, jaka może być przyczyna tego problemu. Trzeba sobie ustalić, czy worki pod oczami nie są wynikiem jakichś schorzeń, które nas dotyczą. Problem ten może również towarzyszyć chorobom.

Najkorzystniej jest udać się do lekarza, który sprawdzi potencjalne przyczyny występowania worków pod oczami i zasugeruje rozwiązanie tego problemu.

Worki pod oczami mogą pojawiać się przy problemach zdrowotnych, takich jak:

  • Alergia – wysypki, które pojawiają się jako efekt alergii, mogą stać się elementem, który będzie powodował ciemniejszą skórę pod oczami, szczególnie w przypadku drapania powiek.
  • Nietolerancja glutenu – tutaj oprócz innych przykrych efektów mogą pojawić się również cienie pod oczami.
  • Przekrwienie śluzówki nosa – przy problemie niedrożnego nosa naczynia krwionośne pod oczami będą zdecydowanie bardziej widoczne. 
  • Wadliwa pigmentacja skóry – może to prowadzić do pojawienia się ciemnych kręgów w okolicach oczu.

Oprócz tych wspomnianych czynników lekarz powinien także wziąć jeszcze pod uwagę inne potencjalne przyczyny, które mogą prowadzić do tego problemu. Czasami wynikać to może z genetycznych predyspozycji albo też ze zbyt małej ilości snu. 

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Jeśli uda się już ustalić, jaka jest przyczyna cieni, trzeba się zastanowić nad tym, jak w skuteczny sposób będzie można sobie z tym problemem radzić.

Krem na cienie pod oczami stosowany może być również z innymi sposobami na to, jak można sobie radzić z workami. Mamy tutaj kilka interesujących pomysłów, które mogą rozwiązać problem. 

  • Okład z plasterków zielonego ogórka – najlepiej przechowywać go w lodówce, wtedy będzie dobrze schłodzony. W momencie, gdy ogórek stanie się już ciepły, należy zmienić plasterki na nowe. 
  • Okłady z herbaty albo świetlika – oba produkty mogą mieć działanie o charakterze przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym, dodatkowo zmniejszą obrzęki okolic oczu.
  • Papka z surowych ziemniaków – miksujemy surowe ziemniaki tak by powstała papka, następnie masę nakładamy na oczy i zostawiamy na około pół godziny.
  • Schłodzona łyżeczka – wkładamy łyżeczkę do zamrażarki na kilkanaście minut, a potem kładziemy na powiekę. 
  • Okłady z alg – algi sprawdzają się doskonale w walce z cieniami pod oczami, gdyż wspomagają krążenie i zawierają substancje nawilżające skórę.

Określone tutaj sposoby to doraźne metody na walkę z tym problemem, które pozwalają na to, by walczyć z workami pod oczami. Warto wcześniej pomyśleć o tym, by problemowi zapobiegać, tak by w ogóle się nie pojawiał.

Organizmowi należy dostarczyć odpowiednią ilość snu, unikać zmęczenia, a także stosować dietę, w której będzie się znajdować odpowiednia ilość zielonych warzyw takich jak szpinak czy kapusta. Powinno się również zdecydowanie unikać soli. 

Makijaż maskujący cienie i worki pod oczami

W ramach walki z efektem spuchniętych i podkrążonych oczu można także stosować makijaż i odpowiednie kosmetyki. Ważne, żeby w składzie znajdowało się wiele naturalnych składników. Ważne także, by znajdowały się tam witaminy i składniki regenerujące nasz organizm oraz nawilżające skórę.

Przy wyborze podkładu trzeba pomyśleć o tym, by przy oczach zastosować jaśniejszy produkt niż na innej części twarzy. Po nałożeniu fluidu trzeba również użyć korektora. 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.