Chrapanie - jak zneutralizować problem

Chrapanie - jak zneutralizować problem

Chrapanie to problem niezwykle uciążliwy. Nie tylko dla osoby chrapiącej, ale również dla pozostałych domowników. Co jednak ważne, chrapanie to nie tylko męczący kłopotów, ale może ono również prowadzić do znacznie większych problemów zdrowotnych. Na szczęście są skuteczne sposoby, które pomóc mogą w zneutralizowaniu tego problemu.

Przyczyny chrapania

Chrapanie to efekt przedostawania się powietrza do zewnętrznych dróg oddechowych pod znacznym ciśnieniem. To zmusza organizm do walki o większą ilość tlenu. Niestety takie działanie jest dla organizmu dość męczące, a to wpływa na zmniejszenie komfortu snu, w tym na chrapanie. Same przyczyny chrapania mogą być bardzo różne. W pierwszej kolejności wskazać można tu na niewłaściwy styl życia. Dolegliwość, jaką jest chrapanie, często dotyka choćby osoby z otyłością. Przyczyną chrapania są również różnego rodzaju używki. Mowa tu przede wszystkim o alkoholu i wyrobach tytoniowych. Wiedzieć jednak trzeba, że przyczyną chrapania może być zażywanie środków nasennych, które często prowadzą do zwiotczenia mięśni gardła i języka.

Wspomnieć trzeba również o nieleczonych infekcjach. Niewyleczenie we właściwy sposób zapalenia migdałków czy zatok może prowadzić do niedrożności dróg oddechowych. Oznacza to, że podczas snu zaczyna oddychać się ustami, a nie samym nosem. Wymieniając przyczyny chrapania, nie można zapomnieć o niewłaściwej pozycji ciała podczas snu. Spanie na wznak doprowadza do zapadania się języka i zwężenia cieśni gardła. Problem ten rozwiązać można, wybierając odpowiednio wyprofilowany materac, jak ten od renomowanego producenta Hilding, i poduszkę. Dobrej jakości materace 140x200 zapewniają prawidłowe podparcie głowy, szyi i kręgosłupa.

Przyczyny chrapania

Konsekwencje chrapania

Jak wspomniano, chrapania może prowadzić do groźnych konsekwencji. Jedną z takich konsekwencji może być pojawienie się tzw. bezdechu sennego. Problem ten polega na braku przepływu powietrza przez nos i usta. Zwykle pojedynczy bezdech trwa kilka sekund. Jednak to jednak czas, podczas którego normalnie powinno się podczas snu wykonać przynajmniej dwa oddechy. W efekcie bezdechu sennego dochodzić może do niedostatecznego dotleniania organizmu. To prowadzić może nie tylko do niewyspania się, odczuwania zmęczenia, ale również do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Mowa tu choćby o nadciśnieniu czy przyroście mięśnia sercowego.

Neutralizowanie problemu chrapania

Przede wszystkim, aby móc skutecznie walczyć z chrapaniem, w pierwszej kolejności należy dokładnie zdiagnozować problem. Jeśli okaże się, że przyczyną chrapania są zaburzenia oddychania przez nos, wówczas rozwiązaniem problemu może być zabieg prostowania przegrody nosowej. Co jednak ważne, najczęściej z chrapaniem można poradzić sobie, zmieniając swój styl życia i swoje codzienne nawyki. Mowa tu choćby o zmianie diety na zdrowszą i odstawieniu różnego rodzaju używek. Warto także pomyśleć o zmianie materaca, na którym codziennie się śpi. Dobrej jakości materace, zwłaszcza te piankowe, mogą skutecznie polepszyć jakość snu i całkowicie wyeliminować problem chrapania. Aby jednak móc cieszyć się z korzyści, jakie takie materace dają, ważne jest, aby były one kupowane w sprawdzonych sklepach oferujących tego typu asortyment. Tu warto polecić sklep materaceczestochowa.eu, posiadający w swojej ofercie wysokiej jakości materace i poduszki.

Neutralizowanie problemu chrapania

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.