Kategorie produktów

Aescin

Aescin

4.0 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Aescin

Aescin to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych. Znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu obrzęków po operacjach i urazach, profilaktyce zakrzepowego zapalenia żył po zabiegach chirurgicznych, a także w leczeniu niewydolności krążenia żylnego kończyn oraz żylaków kończyn dolnych.

Lek Aescin działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Stosowanie leku wpływa korzystnie na uszczelnienie śródbłonka naczyniowego, zmniejszenie przepuszczalności oraz stan napięcia naczyń krwionośnych. Wszystkie te działania przekładają się na poprawę krążenia - zarówno żylnego, jak i limfatycznego.

Aescin przyspiesza proces wchłaniania krwiaków pourazowych. Ogranicza ryzyko ich wystąpienia po zabiegach chirurgicznych.

Niniejszy produkt leczniczy przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe.

Skład

Składniki leku Aescin są następujące:  

- substancją czynną leku jest alfa-escyna.

- pozostałe składniki leku (substancje pomocnicze) to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon, talk, magnezu stearynian.

- otoczka tabletki: talk, tytanu dwutlenek (E 171), powidon, polisorbat 80, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu, sodu karboksymetyloceluloza, żółcień pomarańczowa (E 110), silikonowa emulsja przeciwpienna.

Dawkowanie:

Tabletki Aescin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Sposób i droga podania: lek należy zażywać doustnie, popijając dużą ilością wody. Zalecane jest przyjmowanie tabletek pomiędzy posiłkami.

Dawkowanie produktu leczniczego Aescin u osób dorosłych przedstawia się następująco:  3x na dobę po 2 tabletki. Przed planowanym zabiegiem chirurgicznym można przyjąć lek co najmniej 16 godzin wcześniej.

Po 2-3 miesięcznej kuracji można zastosować leczenie podtrzymujące, stosując 2x na dobę po 2 tabletki.

Uwaga! W przypadku stosowania środków antykoncepcyjnych można podwoić dawkę przyjmowanej alfa-escyny.

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Aescin.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej. Kobiety będące w ciąży lub karmią piersią powinny decyzję o rozpoczęciu stosowaniu niniejszego leku omówić z lekarzem.

Produkt Aescin należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ziemowit 2020-08-25 11:58

hmm nie kupuję nic innego. właściwy zakaup.

Eli 2020-01-22 17:11

,,Dziala przeciwobrzekowo i przeciwzapalnie,, OK !!! Ale po co i dlaczego STEARYNIAN MAGNEZU ??? Wybor prosty - ZYLAKI czy NOWOTWOR ????

Jowita 2018-08-01 13:18

Aescin to środek działający przeciwzapalnie. I dlatego może być wykorzystywany w przypadku bólu głowy, gorączki i innych bólów. Mowa ogólnie o środkach przeciwzapalnych. Ten produkt jest meeega bezpieczny i działa szybko. Słyszałam, że jest chyba też w innej postaci.

Ola 2018-07-25 09:13

Ja chyba wolę mój specyfik, nie wiem czy o nim słyszeliście, ale mi pomaga, więc chyba przy nim zostanę. Wcześniej eksperymentowałam wiele i nie za bardzo mi to na korzyść wychodziło, więc już z tym też sobie odpuszczę. Gdyby ktoś chciał rzucić okiem na mój preparat to zostawię link do artykułu - https://bit.ly/2uL7222

Anna 2018-06-08 19:24

Niewydolność żylna to dolegliwość, której prawdopodobieństwo wzrasta u osób, pracujących w biurze. Dodatkowo dużą rolę odgrywa tu też brak ruchu, co jest plagą XXI wieku. Dlatego ja nie czekam aż będzie za późno. Zdrowo się odżywiam, uprawiam amatorsko sporty, które nie wymagają ode mnie aż tak dużego nakładu czasowego, a profilaktycznie zażywam Aescin, żeby mieć pewność, że chronię siebie przed ryzykiem.

Magda 2018-05-28 17:42

Mam po nim okropne bóle głowy, przez kilka godzin po każdej dawce.

Lila 2017-05-22 10:17

Moja mama stosowała na obrzęki i pomogło.

Amanda 2016-05-03 16:17

No powiem Wam szczerze, że Aescin to fajny środek. Jestem kelnerką i czasami mamy tyle biegania (przez ponad 12h), że jak wracam do domu, to nogi mi pulsują. Do tego opuchlizna, obrzęk i pierwsze widoczne żylaki. Musiałam zacząć działać, żeby nie zniszczyć sobie nóg w tak młodym wieku. Kupiłam więc Aescin i już pod dwóch dniach mogłam śmiało polecać go koleżankom z pracy!

Aleksanda 2016-01-17 16:23

Niestety ale Aescin to ostatnio mój najlepszy przyjaciel. Serio... Biorę go z nadzieją, że żylaki przestaną się tak szybko namnażać, widze efekty ale niestety wiem też , że gdybym zaczeła się ruszać, to prawdopodobnie, nie musiałabym brać Aescin.... No ale cóż, praca, dzieci, dom i do tego mąż - czyli gorzej jak dziecko. I koło wszystkich trzeba wszystko zrobić, zero czasu dla siebie, o ruchu nie wspomnę. A cały dzień albo w szpilkach albo w obcisłych rajstopach i to na siedząco - bo pracuję przy komputerze. Próbuje sie oduczyć trzymania nogi na nodze, ale sie zapomniam caly czas. Aescin to moja jedyna deska ratunku, zebym latem nie bala sie wyjsc w krótkich spodenkach...

Lucyna 2015-07-20 12:59

Stosuję Aescin na wzmocnienie i uszczelnienie żył, mam nadzieję, że taka terapia się powiedzie.

Tomasz 2015-06-18 17:01

Stosowałem, nie miałem po operacji żadnych powikłań. Czy to zasługa tych tabletek Aescin czy po prostu dobrze zrobiony zabieg????

Myślibor 2015-04-25 16:31

Żylaki to bardzo uciążliwe schorzenie. Kiedy miałem ten problem, zastosowałem Aescin Jest najlepszy.

Sylwin 2015-03-24 12:07

Jestem kierowcą. Godziny spędzone w trasie to dla moich nóg męczarnia. Coraz częściej doskwiera mi ból. Aescin wziąłem na spróbowanie od znajomego. Powiem wam, że niesamowity specyfik. Dolegliwości odeszły w siną dal.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.