Kategorie produktów

Octenidol

Octenidol

4.63 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Octenidol

Octenidol to wyrób medyczny do płukania jamy ustnej o smaku miętowym zawierający  octenidynę. Szybko oraz trwale hamuje i redukuje rozwój nowych bakterii. 

Octenidol nie zawiera alkoholu i chlorheksydyny. Płyn jest przeznaczony do eradykacji (całkowitego zwalczania) bakterii MRSA w obrębie jamy ustnej, oprócz tego jest skutecznym środekiem do leczenia aft, kandydoz oraz grzybic oraz zapalenia dziąseł. Stanowi odpowiedni płyn stosowany w profilaktyce i leczeniu parodontozy oraz ran w obrębie jamy ustnej, a także może być stosowany przed zabiegami stomatologicznymi.

Skład

Komponenty produktu Octenidol są następujące: Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Aroma, Sodium Gluconate, Sucralose, Octenidine HCl, Citric Acid, BHT

Dawkowanie:

Dawkowanie wyrobu medycznego Octenidol powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce produktu.
Zalecana porcja preparatu to: 15ml płynu 2-3 razy dziennie.
Wyroby medyczne muszą być przyjmowane pod kontrolą lekarza.

Przeciwwskazania

Przed zastosowaniem wyrobu należy zapoznać się z treścią ulotki dołączoną do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Octenidol.

Produkt Octenidol należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu.
Nie należy przekraczać proponowanej do użycia w ciągu dnia porcji wyrobu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Cyprian 2020-01-26 20:28

bardzo dobry produkt na nadżerki w ustach według mnie

Opinia użytkownika 2018-04-30 22:32

Dopadła mnie grzybica jamy ustnej. Czytałam sporo newsów i wypowiedzi ekspertów i myślę, iż powstała ona przez to, że moje jelita są w opłakanym stanie! Zaczęłam używać Octenidol ... Ten wyrób naprawdę dobrze się u mnie sprawdza!

Opinia użytkownika 2018-04-29 10:09

Aty to moje straszne utrapienie. By było lżej można śmiało wypróbować Octenidol

Opinia użytkownika 2017-04-22 13:35

Afty pojawiają się jak tylko spadnie nam odporność całego organizmu! Oczywistym jest jednak, że mogą się one pojawiać też z innych powodów... Na przykład: mechaniczne uszkodzenia jamy ustnej czy niewłaściwie dopasowana proteza! Octenidol świetnie się sprawdza w przypadku każdej afty, niezależnie od tego czemu powstała!

Ola 2017-04-03 16:08

To produkt o dość łagodnym smaku, który z powodzenie wyleczył mi afty.

Opinia użytkownika 2016-01-20 13:12

Na piekące zmiany , które mam ostatnio w ustach stosuję Octenidol ... NIc tak jak on nie pomaga na ten problem . Polecam!

Urlyk 2015-06-21 16:25

Najprostsze specyfiki na grzybicę jamy ustnej nie podołały... No nic, trzeba było zrobić spacer do najbliższej apteki... Zakupiłem Octenidol wierzę, , że pomoże mi pozbyć się problemu.

Borys 2015-03-14 22:46

Octenidol skutecznie redukuje drobnoustroje chorobotwórcze, Afty wreszcie nie wyskakują mi jak grzyby po deszczu.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.