Ćwiczenia z gumami, czyli kompleksowy trening dla ciała

Ćwiczenia z gumami, czyli kompleksowy trening dla ciała

Żyjemy w czasach, kiedy posiadanie szczupłej i wysportowanej sylwetki stało się wszechobecnym trendem. Kluby fitness ze wszystkich stron zachęcają nas swoimi bogatymi ofertami, proponując coraz to nowe sposoby aktywności. Prawda jest jednak taka, że nie każdy - choćby ze względów czasowych - może sobie pozwolić na korzystanie z takich treningów.

Żyjemy w czasach, kiedy posiadanie szczupłej i wysportowanej sylwetki stało się wszechobecnym trendem. Kluby fitness ze wszystkich stron zachęcają nas swoimi bogatymi ofertami, proponując coraz to nowe sposoby aktywności. Prawda jest jednak taka, że nie każdy - choćby ze względów czasowych -  może sobie pozwolić na korzystanie z takich treningów. Dla tych właśnie osób świetną alternatywną jest trening z gumami Power Band, który można przeprowadzić w warunkach domowych - po wcześniejszym instruktarzu dotyczącym rodzajów ćwiczeń z gumami i prawidłowego sposobu ich wykonywania.

Co to są gumy Power Band?

Gumy Power Band to specjalistyczne gumy treningowe, wykonane z wysokiej  jakości gumy lateksowej o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych.  Użyte w nich tworzywo sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, tj. rozerwania, przedarcia, pęknięcia.  Ich zaletą jest to, że długo spełniają swoją funkcję nie tracąc  przy tym właściwości.Sprawdzają się nawet przy treningu o dużej intensywności.

Gumy Power Band mają złączone końce na kształt okręgu. Dzięki swojej długości  (208 cm) mogą być wykorzystane w wielu dyscyplinach sportowych. Umożliwiają trening szybkościowy, wydolnościowy oraz siłowy. Świetnie sprawdzają się podczas ćwiczeń rozciągających,  a także podczas rehabilitacji.

Gumy treningowe Power Band doskonale nadają się do nauki prawidłowego podciągania na drążku. Użycie ich chroni  przed nadmiernych obciążeniem stawów, ponieważ przejmują one na siebie ciężar ciała. Zapewniają również poczucie bezpieczeństwa podczas podciągania , co daje nam większą kontrolę ruchu. Gumy Power Band sprawdzają się w różnorakich ćwiczeniach wymagających asysty.

Power Band są także stosowane przez wiele kobiet i mężczyzn w pracy nad idealna sylwetką. Pomagają uzyskać wyrzeźbione ramiona i plecy, kształtują nogi, ujędrniają pośladki, a także są ciekawa opcją ćwiczeń mięśni brzucha.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze gumy Power Band?

Kiedy zdecydujemy się na zakup  Power Band musimy pamiętać, że komfort ćwiczeń oraz ich efektywność  zapewni nam tylko odpowiednio dobrana dla nas guma. A zasady doboru są takie, że  czym guma jest szersza i grubsza, tym większy będzie stawiać opór podczas ćwiczeń. Im większy opór, tym trudniej będzie nam wykonać ćwiczenia, dlatego kupując gumę Power Band ważne jest, by realnie ocenić swoje możliwości  podczas ćwiczeń. Wraz ze wzrostem  sprawności , siły i poziomu wytrenowania możemy zwiększać opór  dzięki mocniejszym gumom .

Jeżeli chodzi o trening na drążku, to lepsze odciążenie i ułatwienie przy wykonywaniu ćwiczeń zapewni nam guma z większym oporem.

Producenci różnicują parametry gum (opór) przy pomocy kolorów, dlatego przed zakupem warto dobrze zapoznać się ofertą  sklepu dotyczącą gum Power Band.

Należy również zwrócić uwagę na rodzaj tworzywa, z jakiego została wykonana guma. Te najlepsze wykonane są z dobrej jakości lateksu, bez żadnych domieszek. Sprawia to, że są bardziej trwałe i utrzymują odpowiedni opór bez względu na intensywność treningu oraz czas ich użytkowania.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.