Kategorie produktów

Ibalgin Sport

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ibalgin Sport

Ibalgin Sport to lek w postaci kremu z ibuprofenem, wskazany do stosowania w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa.

Ibalgin Sport może być również stosowany jako środek pomocniczy w leczeniu schorzeń takich jak zapalenie żylaków (np. żylaki nóg), zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, zapalenie żył wędrujące, zapalenie ścięgien oraz zapalenie mięśni i powięzi, leczenie zmian pourazowych powstałych np. przy uprawianiu sportu, takich jak stłuczenia, obrzęki, urazy stawów, krwiaki pourazowe, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Skład

Komponenty środka Ibalgin Sport są następujące: 

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (5%) i heparynoid (200 j.m./g).
Pozostałe składniki to: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, makrogolu eter stearylowy, makrogolu eter stearylowy 1050, hydroksyetyloceluloza, kwas stearynowy, alkohol cetostearylowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Ibalgin Sport powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. Zalecana dawka produktu Ibalgin Sport do spożycia:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 lub 3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 do 5 godzin, rozprowadzić warstwę kremu o grubości 1 mm na chorej powierzchni i otaczającej okolicy a następnie delikatnie wetrzeć.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Ibalgin Sport.

Lek Ibalgin Sport należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Bernard 2020-02-16 13:09

sam nie wierzę ale nie widzę wad. Dobry lek dla mnie.

Monika 2018-07-02 10:44

Ibalgin sport jest idealny ...!!! Nie dawno podczas gry w piłkę nożną obiłam sobie kolano, że wyglądało jak arbuz - maść pomogła mi na ból, który towarzyszył obrzękowi. Maść dodatkowo przyjemnie chłodzi. Polecam

Cezariusz 2017-08-09 14:57

Jestem kierowcą. Wiele godzin spędzam w trasie, a to mi nie służy. Coraz częściej doskwiera mi ból. Ibalgin Sport kupiłem, bo słyszałem, że to dobry produkt. Powiem wam, że niesamowity specyfik. Dolegliwości odeszły w siną dal.

Henryk 2017-04-04 21:22

Co tu dużo mówić. Sprawdzony i skuteczny lek przy RZS,

Julita 2016-08-13 20:06

Próbowałam już większość produktów wszytskie były średnie. W końcu trafiłam na Ibalgin Sport . Widzę, że działa na mnie idealnie!

Renata 2016-01-08 23:34

Na stłuczenia jak nabardziej mogłabym polecić właśnie Ibalgin Sport.

Opinia użytkownika 2015-09-19 15:26

Za oknem szaro i deszczowo... Nie mam ochoty do życia. Brak słońca! Taka pogoda sprzyja grypskom! Mnie wczoraj już coś dopadło! Wzięłam Ibalgin Sport . Mam nadzieję, że ten środek zwalczy chorobę! Najistotniejesze, żeby zwalczył gorączkę!

Wojtek 2015-01-31 12:24

Stosowałem po urazie kolana spowodowanym podczas maratonu. Ibalgin Sport + lód na kolano i wszystko już jest dobrze.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.