Lista produktów, które obniżą Twój stres

Lista produktów, które obniżą Twój stres

Dodano: 17-03-2015

stres

W zasadzie jednak jest miecz obusieczny, gdyż naukowcy pracującym w Uniwersytecie Stanowym w Ohio dowiedli, że w wyniku regularnego spożywania wysokokalorycznych produktów, które są najczęstszym wyborem osób, które zmagają się ze stresem i chcą go zwalczyć, są w stanie bardzo spowolnić metabolizm i człowieka i w efekcie nawet doprowadzić do tego, że waga zostanie zwiększona o przeszło 5 kilogramów w ciągu roku. Na szczęście jedna istnieją zdrowe alternatywy, które nie powodują negatywnych skutków, a są w stanie złagodzić wszelkiego rodzaju negatywne objawy stresu.

Płatki owsiane z cynamonem i miodem

Miska wypełniona po brzegi gorącymi płatkami owsianymi to coś naprawdę pysznego, zwłaszcza, że jest to świetna porcja zdrowych węglowodanów, dzięki którym będzie miało się naprawdę dobry nastrój, a ponadto w wyniku oddziaływania na stymulację serotoniny, który nazywany jest przez wielu hormonem szczęście, są w stanie spowodować, że od razu będziecie cieszyć się z lepszego humoru. Ponadto warto też wspomnieć o tym, że tego typu śniadanie posiada naprawdę wiele błonnika, który charakteryzuje się tym, iż jest trawiony bardzo powoli przez ludzki organizm. Dzięki czemu doprowadza to do tego, że poziom cukru we krwi nie waha się w sposób gwałtowny, tylko rośnie i maleje bardzo powoli. Dlatego jest to znacznie lepsza decyzja, niż konsumowanie pączków czy innych słodyczy, które bardzo szybko podnoszą poziom krwi. Jeżeli dodasz do płatków owsianych cynamon to złagodzisz tym samym nerwowość i frustrację, a dzięki łyżeczce miodu będziesz w stanie zwiększyć swoją odporność.

Gorzka czekolada i migdały

Mało kto jest w stanie w to uwierzyć, ale czekolada naprawdę działa. Szwajcarscy uczeni postanowili w 2009 roku przeprowadzić badanie, w którym to udowodnili, że spożycie gorzkiej czekolady jest w stanie obniżyć poziom stresu w organizmie człowieka w sposób zauważalny, a ponadto dzięki niej można również obniżyć ciśnienie we krwi. Jeżeli zaś chodzi o migdały to one są bogate w białko, dzięki któremu jest się w stanie zwiększyć energię, zaś dzięki zawartym w nich jednonienasyconym tłuszczom mogą powodować, że zmniejszona zostanie również depresja.

Chipsy z jarmużu

Jest to świetna alternatywa dla wszystkich osób, które uwielbiają delektować się słonymi przekąskami. Dzięki temu, ze zdecydujecie się na wykonanie domowych chipsów z jarmużu zobaczycie, że będziecie czuli się o wiele lepiej. Wystarczy, że zastosujecie do nich w zasadzie tylko trzy składniki, takich jak oliwa z oliwek, odrobina soli oraz jarmuż. Według ostatnich badań dowiedziono, iż ludzie, którzy spożywają oliwę z oliwek codziennie są o wiele bardziej zadowolenie, gdyż w taki o to sposób byli w stanie dostarczyć organizmowi naturalnego zastrzyku w postaci serotoniny. Warto też zauważyć, że osoby, które spożywają kapustę ze względu na zawarte w nich karotenoidy są o wiele szczęśliwsze. Smoothie Najrzęsiściej ludzie decydują się na to, aby dostarczyć organizmowi sporą dawkę kofeiny poprzez wypicie czarnej, małej kawy z dużą dawką, tłustego mleka, zamiast tego lepiej jeżeli zdecydujesz się na przygotowanie przepysznego smoothie. Wystarczy, że weźmiesz w takiej sytuacji łyżeczkę swojej ulubionej kawy i wymieszasz ją z mlekiem sojowej. Dzięki kwasowi foliowemu, który jest w nim zwarty poziom serotoniny w Twoim organizmie w sposób diametralny wzrośnie. Ponadto warto, abyś poza samą kawą dodał do tego jeszcze łyżeczkę kakao w proszku i dojrzałego banana, który świetnie wpłynie na obniżenie ciśnienia w Twoim organizmie, a to ze względu na zawarty w nim potas.

Artykuł powstał przy współpracy z redakcją portalu Medycyna.us.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.