Nowa obudowa w iPhone 8

Nowa obudowa w iPhone 8

Dodano: 23-01-2017

elektronika

Standardowym materiałem wykorzystywanym przez Apple do produkcji swoich urządzeń od wielu lat jest aluminium. Niestety, materiał ten często powodował liczne problemy, jak choćby w przypadku modelu 6, który zdaniem wielu użytkowników charakteryzował się mniejszą wytrzymałością. Co prawda w kolejnych modelach producent zdecydował się na wprowadzenie nowszego i bardziej odpornego stopu, ale efekty nadal były dalekie od zadowalających. Dotychczasowe rozwiązania na pewno nie dorównywały pod tym względem stali nierdzewnej.

Plotki mówią, że w iPhone 8 będziemy mieli do czynienia z połączeniem stali oraz elementów szklanych. Producent ma wprowadzić do użytku nową metodę obróbki metalu, która polega na łączeniu ze sobą dwóch brył materiału. Dzięki temu uzyskuje się większe możliwości jeśli chodzi o kształtowanie urządzenia i nadawania mu ciekawej formy.

Premiera nowego modelu zaplanowana została na wrzesień. Niektóre zapowiedziane zmiany wywołują pewne kontrowersje, jak chociażby usunięcie z urządzenia przycisku "Home". Ma on zostać zastąpiony przez technologię 3D touch i czytnik linii papilarnych, który zespolony będzie z ekranem. W modelu zastosowane zostaną także małe ramki, umieszczone wokół wyświetlacza OLED. Pojawi się też możliwość szybkiego i bezprzewodowego ładowania.

Zdaniem wielu analityków i specjalistów, iPhone 8 czeka na rynku ogromny sukces. Urządzenie ma zostać najlepiej sprzedającym się modelem firmy Apple. Oczywiście, zawsze trzeba podchodzić do takich przewidywań z dużą ostrożnością, bowiem trudno jest z góry określić, czy dany model faktycznie zdobędzie tak wielkie uznanie na rynku. Ponadto wiele zapowiedzianych specyfikacji może jeszcze ulec zmianie.

Zdaniem analityków, głównym powodem dla którego nowy model ma odnieść taki sukces będzie wprowadzenie wyświetlacza OLED oraz szeregu nowych funkcji, które przyciągną klientów. Zwraca się również uwagę na to, że w roku 2017 Apple zamierza zaprezentować aż trzy nowe modele. Plotki mówią o tym, że jeden z nich będzie znacznie tańszy niż pozostałe dwa. Nie jest to jednak potwierdzone, tym bardziej, że według innych źródeł na rok 2017 zaplanowano jedynie dwa modele. Osoby czekające na iPhone za niewielką cenę mogą zatem być zawiedzione, choć nadal ciężko mówić o konkretach. Wiadomo jednak, że iPhone 8 raczej nie będzie należał do tanich. Mimo to jednak już teraz przewiduje się, że w drugiej połowie 2017 roku Apple sprzeda około 120 – 150 milionów nowego modelu.

Czy dodatkowe funkcje, możliwość bezprzewodowego ładowania, nowa rama i inne nowatorskie rozwiązania rzeczywiście przyciągną do tego modelu tak wielu klientów? Pozostaje nam jedynie poczekać i na własne oczy zobaczyć, jak będzie naprawdę. Jedno jest pewne – rok 2017 będzie bardzo interesujący dla wszystkich miłośników smartfonów.

Autorem tekstu jest serwis SprawdzonySerwisant dzięki, któremu znajdziecie serwisy telefonów blisko swojego miasta:

Serwisy iPhone 3 Gs w Warszawie
Serwisy iPad 4 w Warszawie
Serwisy Xperia Z5 w Warszawie

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.