Procto Vitale - naturalny sposób na hemoroidy

Procto Vitale - naturalny sposób na hemoroidy

Same guzki krwawnicze występują w strukturach odbytu i prawidłowo, jeśli te wypełnione krwią „poduszki” uszczelniają kanał odbytu a wraz ze zwieraczem kontrolują mechanizmy wydalania. Jeśli guzki te rozciągają się i wypełniają krwią zanadto, pojawia się wstydliwy i jakże bolesny problem.

Czynniki ryzyka

Żylaki odbytu pojawiają się najczęściej u pacjentów, którzy ukończyli 50 rok życia a ryzyko powstawania choroby zwiększa się wraz z wiekiem; to u tej grupy w znaczny sposób spowolniona zostaje perystaltyka jelit. Amerykańscy naukowcy wyliczyli, że na hemoroidy leczy się nawet trzech na czterech Amerykanów w przedziale wiekowym pomiędzy 45 a 65 rokiem życia. Zachorowalność może dotyczyć nawet 86% całej populacji. Bezpieczne są za to osoby poniżej 20 roku życia – u nich problem ten praktycznie nie występuje.

Nie ma natomiast znaczenia płeć – tak samo często z powodu hemoroidów cierpią mężczyźni jak i kobiety chociaż udowodniono, że jedną z głównych przyczyn tej choroby jest ciąża (płód może uciskać układ żylny). Biorąc ten aspekt pod uwagę, kobiety mogą borykać się z żylakami odbytu nieco częściej.

Wpływ na występowanie hemoroidów ma również tryb naszego życia. Medycy zwracają uwagę, że ta krępująca dysfunkcja odbytu pojawia się znacznie częściej u osób, które prowadzą siedzący tryb życia – to pracownicy biurowi, zawodowi kierowcy, ale też sportowcy – kierowcy rajdowi, kolarze czy osoby, które regularnie jeżdżą konno.

Amerykańscy naukowcy potwierdzili również, że hemoroidy występują też głównie u pacjentów, którzy stosują niewłaściwą dietę, przede wszystkim taką, która jest uboga w błonnik. Skutkuje to występowaniem przewlekłych zaparć, które destabilizują funkcje guzków krwawniczych.

Jak rozpoznać hemoroidy?

W początkowej fazie rozwoju mogą nie dawać przykrych objawów, więc trudnym staje się ich diagnoza. Schorzenie to szybko się jednak rozwija, niezbędna staje się więc wizyta u proktologa. Pacjenci decydują się na wizytę u specjalisty dopiero wtedy, gdy hemoroidy utrudniają im codzienne funkcjonowanie – jest to problem krępujący, wymagający przecież niekomfortowego badania. To duży błąd, bowiem walkę z hemoroidami powinno rozpocząć jak najszybciej, nie dopuszczając do niebezpiecznych powikłań i konieczności inwazyjnego leczenia.

Początkowo pojawia się swędzenie w okolicach odbytu i właśnie to jest odpowiedni moment na rozpoczęcie kuracji. Bagatelizowanie objawu prowadzi bardzo szybko do podrażnienia śluzówki i pojawienia się wydzieliny, która z kolei może być przyczyną stanu zapalnego tej części ciała.

W zaawansowanym stadium choroby pojawia się krwawienie i ból. Objawom tym towarzyszy dyskomfort podczas wypróżniania, uczucie niepełnego wypróżnienia, czasem dochodzi to wypadnięcia guzka krwawniczego i jest on wyczuwalny przez pacjenta. Najczęściej guzek samoistnie się cofa, w skrajnych przypadkach pozostaje na zewnątrz odbytu.

Jak szybko pozbyć się hemoroidów?

Jeśli pacjent nie zadba w początkowej fazie rozwoju żylaków odbytu o swoje zdrowie to koniecznością stanie się inwazyjny zabieg operacyjny bądź długotrwałe leczenie medyczne. Jeśli guzki krwawnicze rozwiną się do stadium zaawansowanego, sposoby ich zwalczania są męczące tak samo jak objawy, które towarzyszą chorobie. Podwiązki gumowe naczyń krwionośnych, krioterapia, skleroterapia, laseroterapia, koagulacja podczerwienią, termoterapia czy leczenie choroby hemoroidalnej impulsowym prądem jodnobiegunowym to niektóre z metod. Do tego najczęściej dochodzi długotrwała kuracja farmakologiczna, która wykazuje przecież szereg skutków ubocznych, w tym obciąża wątrobę.

Właśnie dlatego zaleca się terapię bezpieczną, nieingerującą w codzienne funkcjonowanie pacjenta, kiedy tylko hemoroidy dają pierwsze objawy.

Szereg osób zauważyły na przykład ogromną poprawę poprzez stosowanie Procto Vitale – kiedy objawy nie są jeszcze nasilone, wystarczy dwa tygodnie, by w nieinwazyjny sposób się ich pozbyć i cieszyć się pełnym zdrowiem. Wszystko to bez konieczności krępujących wizyt u proktologa i jeszcze bardziej niekomfortowych badań.

Procto Vitale to jeden z naturalnych sposobów pozbywania się żylaków odbytu i metoda stosowania profilaktyki przeciw występowaniu hemoroidów. To mieszanka ziołowa, doskonała alternatywa dla leczenia farmakologicznego, przecież medycyna alternatywna od wieków wykazuje podobną skuteczność a wszystko to, przy zachowaniu pełnego zdrowia, bez jakichkolwiek powikłań.

Wspomniana mieszanka zawiera tylko naturalne, roślinne wyciągi: liść szałwii, rdest ptasi, ziele skrzypu i korzeń prawoślazu. To właśnie one wykazują szereg dobroczynnych właściwości:

  • Liść szałwii. Zgodnie z przysłowiem „Śmierć tego nie ubodzie, kto szałwię ma w ogrodzie”, jej stosowanie jest zalecane każdemu. To naturalny lek o szerokim zastosowaniu. Uprawiana od setek lat, wykazuje właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i osłonowe. Spożywanie liści szałwii reguluje perystaltykę jelit, łagodzi wzdęcia, niweluje przewlekłą biegunkę i zwalcza nawracające zaparcia.
  • Rdest ptasi. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że roślina, która powszechnie występuje na suchych pastwiskach a nawet domowych podwórkach i przy miejskich szlakach ma tak korzystne działanie. Rdest ptasi zawiera ogrom flawonów i kwas askorbinowy, który ma działanie przeciwzapalne i ściągające.
  • Ziele skrzypu. Uznaje się, że to najstarsza roślina na świecie. Chociaż wykazuje szereg dobroczynnych właściwości, dzisiaj jest nieco zapomniana. W ramach profilaktyki choroby hemoroidalnej działa ochronnie na błony guzków krwawniczych, jest środkiem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwbólowym.
  • Korzeń prawoślazu. To środek osłaniający i łagodzący. Wykazuje korzystne działanie przeciwzapalne i zmiękczające. W ramach kuracji zwalczania hemoroidów, niweluje świąd i zapobiega podrażnieniom odbytu.

Jak widać, nie zawsze trzeba korzystać z syntetyków, by zniwelować uporczywe objawy. Warto spróbować środków w pełni naturalnych, które działają tak samo skutecznie a nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Należy przy tym zaznaczyć, że mieszanka ziołowa, dedykowana osobom borykającym się z hemoroidami, została odpowiednio przetestowana i przebadana, posiada niezbędne atesty. Jej stosowanie wiąże się więc tylko z pozytywnym działaniem.

Procto Vitale kupisz w sklepie internetowym VitaleHerbs.com

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.