Przegląd suplementów pomagających podczas problemów z potencją cz. 3

Przegląd suplementów pomagających podczas problemów z potencją cz. 3

9. Braveran

Braveran to jeden z tych suplementów diety, które zostały stworzone z myślą o mężczyznach. Jego największą zaletą jest wsparcie w procesie wywołania oraz wzmocnienia erekcji, nie bez znaczenia jest jednak i to, że przyjmowanie preparau sprzyja utrzymaniu sprawności seksualnej na wysokim poziomie. Braveran ma też korzystny wpływ na męskie libido.

Jak działa preparat?

Pozytywny wpływ preparatu na męski organizm jest skutkiem unikatowego połączenia składników nie tylko pomagających wywołać i utrzymać erekcję, ale również sprzyjających utrzymaniu sprawności seksualnej. Poszczególne z nich nie tylko mają korzystny wpływ zarówno na erekcję jak i na libido, ale również wspierają regenerację organizmu po stosunku i zwiększenie jego sił witalnych. Najważniejszym wydaje się być L-arginina, która stymuluje wytwarzanie tlenku azotu, w więc składnika odpowiedzialnego za ukrwienie narządów płciowych. Duże korzyści daje również korzeń maca, to bowiem właśnie on wspiera wydolność fizyczną męskiego organizmu zapewniając mu witalność. Nieoceniony jest też buzdyganek, który odpowiada za stymulowanie produkcji testosteronu sprzyjając jednocześnie regeneracji organizmu. On też potęguje doznania seksualne odczuwane podczas stosunku. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych środków zwiększających potencję, i ten suplement diety zawiera w swoim składzie cynk. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ten mikroelement przeciwdziała bowiem obniżeniu wydolności fizycznej oraz spadkowi chęci do aktywności seksualnej. Docenić warto również obecność selenu i witaminy E niezawodnej wówczas, gdy niezbędne okazują się wiązanie, a następnie również neutralizacja wolnych rodników.

10. Prostacare Dual Action

Prostacare Dual Action zaliczany jest do grupy suplementów diety dla mężczyzn, które nie tylko wspomagają funkcjonowanie prostaty, ale również przyczyniają się do wzmocnienia potencji. Jego stosowanie przyczynia się również do tego, że minimalizowane jest uczucie zmęczenia, a pacjent odczuwa istotny przyrost energii.

Jak działa preparat?

Najważniejszym składnikiem tego preparatu jest wyciąg suchy pochodzący z liści dyni, to bowiem on w największym stopniu odpowiada nie tylko za właściwe funkcjonowanie prostaty, ale i dróg moczowych postrzeganych jako całość. Warty podkreślenia jest jednak również wyciąg suchy z liści pokrzywy zwyczajnej, wspomaga on bowiem pacjentów zmagających się z trudnościami z oddawaniem moczu, w tym i w przypadku łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Innym ważnym składnikiem jest witamina E, która chroni komórki przed negatywnymi skutkami stresu oksydacyjnego oraz wyciąg suchy z korzenia żeń-szenia, który nie tylko wspomaga aktywność seksualną i witalność, ale także poprawia jakość erekcji.

11. AndroVit Plus

AndroVit Plus to przygotowany specjalnie z myślą o mężczyznach kompleks witamin i minerałów. Jego przyjmowanie daje pewność, że męskiemu organizmowi zostaną dostarczone te substancje odżywcze, które mają największy wpływ tak na ich potencję i płodność, jak i na sprawność seksualną. Suplement diety charakteryzuje się wielokierunkowym działaniem, a jego przyjmowanie przyczynia się do utrzymania dobrej kondycji przez osoby prowadzące aktywny tryb życia.

Jak działa preparat?

Jednym z najważniejszych składników wchodzących w skład preparatu jest cynk, nie bez przyczyny określany często mianem „męskiego pierwiastka”. To właśnie on ma swój udział w syntezie testosteronu, nie bez znaczenia jest przy tym jego rola w produkcji spermy, a także w podtrzymywaniu żywotności plemników. Cynk ma też pozytywny wpływ na sposób, w jaki funkcjonuje prostata i narządy rozrodcze, jest przy tym niezbędny w procesie utrzymywania właściwej struktury białka DNA. Cynk zapewnia efektywność procesu zapładniania, a jego odpowiednia ilość jest gwarancją prawidłowego transportu plemników w drogach rodnych. Gdy pojawiają się jego deficyty, pacjenci często skarżą się nie tylko na schorzenia prostaty, ale również na obniżone zainteresowanie aktywnością seksualną.

Nie mniej istotnym składnikiem preparatu jest selen, który odpowiada za tworzenie przeciwutleniaczy mających wpływ na jakość męskiego nasienia. To właśnie selenowi w dużej mierze zawdzięcza się nie tylko prawidłową budowę, ale również ruchliwość plemników, jest on przy tym niezbędny wówczas, gdy w grę wchodzi produkcja testosteronu. Panowie, którzy dbają o jego właściwy poziom minimalizują też ryzyko pojawienia się zmian nowotworowych. 

Co ciekawe, wiele dobrego może zdziałać również witamina C, okazuje się bowiem, że nie tylko chroni przed przeziębieniami, ale także jest jednym z ważniejszych przeciwutleniaczy, które oddziałują na nasienie. Witamina C chroni też DNA plemników zapobiegając ich uszkodzeniu przez wolne rodniki i zapobiega zjawisku ich zlepiania się. Gdy występują jej braki, liczba plemników się zmniejsza, a one same stają się znacznie mniej ruchliwe.

Korzystne działanie na płodność, a tym samym również na potencję seksualną ma też witamina E. Znana jest ona między innymi z aktywnego udziału w procesie produkcji spermy, nie bez znaczenia jest jednak również jej pozytywny wpływ tak na aktywność, jak i na długość życia plemników. Jej zdolność neutralizacji wolnych rodników wówczas, gdy znajdują się one w środowisku tłuszczowym ma też duże znaczenie dla ochrony błon komórkowych przed zniszczeniem. Niedobór witaminy E bardzo często prowadzi do zwyrodnienia plemników, a co za tym idzie, również do problemów z płodnością 

Ostatnim, choć wcale nie najmniej ważnym, składnikiem suplementu diety, jest witamina B-kompleks. To właśnie dzięki temu składnikowi dochodzi do usprawnienia układu nerwowego, co przydaje się zwłaszcza mężczyznom często zmagającym się ze stresem oraz przemęczeniem. 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.