Kategorie produktów

Glucardiamid

Glucardiamid

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Glucardiamid

Glucardiamid to produkt leczniczy, który dostępny jest w formie pastylek do ssania. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są stany długotrwałego wysiłku fizycznego.

Produkt przeznaczony jest dla osób, które czują się zmęczone i osłabione oraz borykają się ze zbyt niskim ciśnieniem tętniczym. 

Długotrwałe przemęczenie może objawiać się apatią, osłabieniem organizmu, brakiem chęci do podejmowania codziennych wyzwań. 

W składzie leku Glucardiamid znajdują się dwie substancje czynne: niketamid i glukoza.

Niketamid to substancja o właściwościach pobudzających ośrodkowy układ nerwowy. Działanie pobudzające polega na zwiększeniu częstości uderzeń serca, objętości oddechowej i częstości oddechów. Niketamid nie działa pobudzająco na czynności psychiczne.

Glukoza stanowi podstawowe źródło energii dla organizmu. Jest niezbędna przede wszystkim dla sprawnej pracy mózgu i mięśni. Zbyt mała ilość glukozy w ustroju powoduje senność i uczucie przemęczenia. 

Skład

Składniki leku Glucardiamid:

substancje czynne niketamid (125 mg) i glukoza (1500 mg)
substancje pomocnicze glukoza ciekła, sacharoza, tłuszcz stały, kwas cytrynowy jednowodny, sorbitanu monooleinian, wosk biały, żółcień chinolinowa (E 104), butylohydroksyanizol, butylohydroksytoluen

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Glucardiamid należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pastylki Glucardiamid należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby: ssać 4 do 6 pastylek na dobę.

Nie przekraczać wskazanej do stosowania dobowej dawki produktu. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik pastylek Glucardiamid.

Glucardiamid należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Preparatu nie należy stosowac u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i podczas karmienia piersią ze względu na brak badań potwierdzających bezpieczeństwo.

Produktu leczniczego nie należy stosować u osób, u których występuje tachykardia (przyspieszona akcja serca) i ciężkie zaburzenia rytmu serca. 

Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-09-24 15:47

póki co kuruję się tym środkiem. z moimi dolegliwościami chyba ok.

Opinia użytkownika 2019-12-29 11:15

Bardzo trudno kupić działający preparat na kłopoty z ciśnieniem. Ten natomiast nie jest ściemą

Opinia użytkownika 2019-12-23 17:33

Duże znużenie nie jest zmartwieniem które da się pokonać. wyłącznie lekami z apteki , nawet najlepszymi. Ważny jest też wypoczynek oraz brak kłopotów.

Iwona 2018-08-28 10:45

Zmęczenie i osłabienie wcale nie musi być efektem wysiłku fizycznego. Może się to wiązać także z przewlekłym stresem, brakiem odporności na napięte sytuacje. W dużej mierze większy wpływ na organizm ma wycieńczenie psychiczne aniżeli fizyczne. Warto więc wiedzieć, jak temu zaradzić. Ja stosuję Glucardiamid.

Michal 2018-02-19 17:15

Dlaczego tego już nie można kupić?

Opinia użytkownika 2017-03-23 13:26

Świetna alternatywa dla kofeiny: zamiast pić trzecią kawę sięgam po pastylkę i nie przysypiam dzięki temu w biurze :)

Gosia 2016-12-10 10:02

Przemęczenie to nie tylko stan,kiedy może brakować nam godzin. Nie jest to także stan, kiedy częściej ziewamy. Przemęczenie może być poważnym zaburzeniem, które należy leczyć. długotrwały wysiłek fizyczny, nadmiar stresu a nawet zła dieta przyczyniają się do takiego stanu rzeczy. Zamiast czekać na to, aż z przemęczenia padniemy, warto zacząć zażywać Glucardiamid.

Grażyna 2016-08-27 21:08

Niskie ciśnienie może iść w parze z odczuwanym zmęczeniem i znużeniem. A to powoduje spadek wydolności i uniemożliwia podejmowanie codziennych wyzwań. Na szczęście Glucardiamid to środek, który stawia na nogi. I to dosłownie.

Kamila 2016-02-24 21:57

Niskie ciśnienie mam od zawsze, ale to co się ze mną ostatnio dzieje było dość niepokojące...Sięgnęłam po Glucardiamid, bo bałam się, że jak gdzieś przysnę w pracy przez to to będą pytania i problemy, a nawet kawa nie stawia mnie na nogi. Może taka uroda, ale działać trzeba...póki co po kilku dniach stosowania nie jest za mną najgorzej.

Ariadna 2015-07-29 23:17

Aby zachować prawidłowe ciśnienie krwi warto przyjmować Glucardiamid . Ten specyfik wspomaga utrzymanie odpowiedniego ciśnienia krwi. Norma w tej kwestii jest kluczowe dla zdrowia organizmu. Zarówno nadciśnienie jak i niedociśnienie są groźne.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.