Stres: 5 sposobów jak się go pozbyć

Stres: 5 sposobów jak się go pozbyć

Szybkie tempo życia, krótkie terminy i milion spraw na głowie daje się we znaki najczęściej w postaci dopadającego nas stresu. To choroba cywilizacyjna naszych czasów, która bagatelizowana może powodować dużo poważniejsze problemy ze zdrowiem. Dlatego nie zwlekajmy i zainteresujmy się tym tematem jak najszybciej, unikając nieprzyjemnych sytuacji. Ostatnio pisałam dla Was o tym, jak zwalczyć złe samopoczucie. Dziś temat równie ważny: Stres! Poznajcie 5 prostych sposobów jak się go pozbyć.

1. Rusz się i zostaw stres.

Aktywność fizyczna powoduje, że w naszym mózgu wydzielają się endorfiny, które powszechnie nazywane są hormonami szczęścia. Dzięki nim czujemy się weselsi, a poziom stresu spada. Dodatkowo sport to zdrowie, a niejednokrotnie to właśnie nasze złe zdrowie jest wynikiem wielu stresów.

2. Praktykuj medytację.

Zostało udowodnione naukowo, że medytacja, jak i inne ćwiczenia relaksacyjne, znacznie obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu w naszym organizmie. Już po dwóch tygodniach regularnej praktyki stajemy się znacznie spokojniejsi, nie reagujemy wybuchowo i odzyskujemy kontrolę nad destrukcyjnymi emocjami.

3. Wyeliminuj to, co jest źródłem twojego stresu.

Zastanów się dobrze, co sprawia, że tak bardzo się stresujesz. Tu mogą pojawić się różne miejsca, osoby czy konkretne sytuacje, ważne być przeanalizował to naprawdę szczerze. Kiedy już będziesz wiedział, co jest źródłem twoich stresów, zastanów się, jak możesz zmniejszyć kontakt z takimi osobami, unikać takich miejsc lub konkretnych sytuacji. Zapisz sobie możliwe rozwiązania i zacznij je stosować już dziś.

4. Przejmij kontrolę nad swoim stresem.

Stres potrafi być tak silny, że dosłownie przejmuje władzę nad naszym życiem. By to zmienić, musisz przejąć nad nim kontrolę. Jak? W chwili, kiedy cię dopada, uświadom sobie, że chce on tobą zawładnąć. Tylko od ciebie zależy czy pozwolisz na to, by wyprowadził cię z równowagi czy nie. To my stresujemy się rzeczami/sytuacjami, a nie one nas stresują. Zrozum to i powtarzaj sobie za każdym razem, kiedy czujesz, że stres próbuje nad tobą zapanować.

5. Uśmiechaj się.

Uśmiech (nawet sztuczny) powoduje rozluźnienie całego organizmu. Dodatkowo dzięki uśmiechowi w naszym organizmie uwalniane są hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie, dzięki czemu poziom stresu znacznie spada.

Pamiętajcie, że samo przeczytanie tekstu nie sprawi, że stres zniknie, szczególnie jeśli już jakiś czas nosicie go w sobie. Tylko regularna praktyka jest w stanie pomóc w tej walce. Naprawdę warto, bo przecież nasze zdrowie jest najważniejsze, bez niego ani rusz. Dlatego nie bagatelizujcie tego problemu i zacznijcie dbać o siebie już dzisiaj.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.